Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Re: Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Δημοσίευσηαπό giorgos3924 » Δευτ 30 Απρ, 2012 09:36

Έχει κάνει κανείς μετατροπή στο αυτοκίνητο του χωρίς απόδειξη πληρωμής;
Γίνετε χωρίς απόδειξη για να γλιτώσουμε το φπα; Δεν είναι και λίγα τα λεφτά...
Hyundai Accent 2005 1.3 - BRC Sequent 24
giorgos3924
 
Δημοσιευσεις: 304
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ, 2012 02:48

Re: Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Δημοσίευσηαπό rocky » Δευτ 30 Απρ, 2012 16:35

Σίγουρα χωρίς απόδειξη θα γλιτώσεις αρκετά λεφτά μόνο πρόσεξε μην σου φουσκώσει την τιμή και υστερα σου πεί χωρίς απόδειξη κανα 1200άρι.όλα αυτά βέβαια με την προιπόθεση οτι τα χαρτία για το κτέο θα είναι εντάξει.Και μιας και ενδιαφέρεσαι για θεσσαλονίκη εγώ σε κια ceed έβαλα σύστημα στον λαλιάς gas servise (πηγαίνοντας για θέρμη) και μετά απο 35.000 χιλ συνετής οδήγησης κανένα πρόβλημα. Εγκατάσταση με απόδειξη και χαρτιά κανονικά.
rocky
 
Δημοσιευσεις: 34
Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ, 2012 22:27

Re: Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Δημοσίευσηαπό giorgos3924 » Σάβ 05 Μάιος, 2012 00:37

rocky έγραψε:Σίγουρα χωρίς απόδειξη θα γλιτώσεις αρκετά λεφτά μόνο πρόσεξε μην σου φουσκώσει την τιμή και υστερα σου πεί χωρίς απόδειξη κανα 1200άρι.όλα αυτά βέβαια με την προιπόθεση οτι τα χαρτία για το κτέο θα είναι εντάξει.Και μιας και ενδιαφέρεσαι για θεσσαλονίκη εγώ σε κια ceed έβαλα σύστημα στον λαλιάς gas servise (πηγαίνοντας για θέρμη) και μετά απο 35.000 χιλ συνετής οδήγησης κανένα πρόβλημα. Εγκατάσταση με απόδειξη και χαρτιά κανονικά.

Πόσο η εγκατασταση εκει;
Hyundai Accent 2005 1.3 - BRC Sequent 24
giorgos3924
 
Δημοσιευσεις: 304
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ, 2012 02:48

Re: Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Δημοσίευσηαπό rocky » Σάβ 05 Μάιος, 2012 17:16

φιλε μου το 2010 που το έβαλα είχε 1300 ευρώ και πίστεψε με ήταν απο τους φθηνότερους τότε (δέν υπήρχαν και πολλοί βέβαια).Με τα σημερινά δεδομένα πιστεύω οτι στο χιλιάρικο καλά θα είναι σε όποιο επώνυμο σύστημα κι αν πας(zavoli,brc,prins κτλ.)
rocky
 
Δημοσιευσεις: 34
Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ, 2012 22:27

Re: Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Δημοσίευσηαπό Toumpeki » Παρ 25 Μάιος, 2012 18:53

Καλησπέρα και από μένα..

σκοπεύω και εγώ να βάλω υγραέριο σε ένα Hyundai Accent 1300cc. Θα ήθελα γνώμες και συμβουλές για το τι θα ήταν καλό να βάλω.
Κατ' αρχήν να μου εξηγήσει κάποιος αν παίρνει μονού ή πολλαπλού ψεκασμού, τι είναι η λαδιέρα και αν πρέπει να βάλώ. Έχω διαβάσει πολλά κ έχω καταλάβει λίγα όπως καταλαβαίνετε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Toumpeki
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος, 2012 22:31

Re: Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Δημοσίευσηαπό cjvirus » Δευτ 04 Ιουν, 2012 09:43

Κανένα νέο από flash gas παίδες;
cjvirus
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ 04 Ιουν, 2012 09:05

Re: Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Δημοσίευσηαπό sakisTHES » Τετ 06 Ιουν, 2012 19:29

Καλησπέρα σε όλους.Μετά από έναν περίπου μήνα και 400+ χιλιόμετρα όλα βαίνουν καλώς...Σήμερα έκανα το δεύτερο μου γέμισμα(τι ωραίο συναίσθημα να πληρώνεις 0.83 το λίτρο!!) και μόλις τελειώσει θα πάω στην autoflash gas όπου έκανα τη μετατροπή,για προληπτικό έλεγχο.Η κατανάλωση είναι αναμενόμενα αυξημένη(+10-15%) και η απόδοση ελάχιστα μειωμένη.Αύριο τελειώνω(πρώτα ο θεός) και με την καινούρια άδεια(μεγάλη ταλαιπωρία το μηχανολογικό στο Καλοχώρι,δημόσια υπηρεσία παλαιάς κοπής...). Προς το παρόν όλα καλά.
sakisTHES
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 28 Απρ, 2012 13:05

Re: Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Δημοσίευσηαπό cjvirus » Πέμ 14 Ιουν, 2012 07:40

Και εγώ από εκεί έβαλα και είμαι στα 400klm με μισό τεπόζιτο ακόμα! Επίσης όλα καλά. Τα παλικάρι πρέπει να έκανε καλή δουλειά λογικά. Επίσης μου έφτιαξε και κάτι προβληματάκια με xenon/άλατα μπαταρίας χωρίς να πάρει extra λεφτά!
cjvirus
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ 04 Ιουν, 2012 09:05

Re: Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Δημοσίευσηαπό cjvirus » Πέμ 14 Ιουν, 2012 13:28

sakisTHES έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.Μετά από έναν περίπου μήνα και 400+ χιλιόμετρα όλα βαίνουν καλώς...Σήμερα έκανα το δεύτερο μου γέμισμα(τι ωραίο συναίσθημα να πληρώνεις 0.83 το λίτρο!!) και μόλις τελειώσει θα πάω στην autoflash gas όπου έκανα τη μετατροπή,για προληπτικό έλεγχο.Η κατανάλωση είναι αναμενόμενα αυξημένη(+10-15%) και η απόδοση ελάχιστα μειωμένη.Αύριο τελειώνω(πρώτα ο θεός) και με την καινούρια άδεια(μεγάλη ταλαιπωρία το μηχανολογικό στο Καλοχώρι,δημόσια υπηρεσία παλαιάς κοπής...). Προς το παρόν όλα καλά.

με 1 τεπόζιτο σου έβγαλε 400+ χλμ? εμένα με 400+ που είμαι τώρα έχω γεμάτο το 1/2 του τεπόζιτου ακόμα. Και ΔΕΝ το έχω πάει ακόμα για την ρύθμιση των 1500 χλμ. Μήπως τα έχεις "φάει" μέσα στην πόλη; Πόσα λίτρα τεπόζιτο έχεις;
cjvirus
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ 04 Ιουν, 2012 09:05

Re: Υγραεριοκίνηση σε Hyundai accent

Δημοσίευσηαπό sakisTHES » Πέμ 14 Ιουν, 2012 20:31

cjvirus έγραψε:
sakisTHES έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.Μετά από έναν περίπου μήνα και 400+ χιλιόμετρα όλα βαίνουν καλώς...Σήμερα έκανα το δεύτερο μου γέμισμα(τι ωραίο συναίσθημα να πληρώνεις 0.83 το λίτρο!!) και μόλις τελειώσει θα πάω στην autoflash gas όπου έκανα τη μετατροπή,για προληπτικό έλεγχο.Η κατανάλωση είναι αναμενόμενα αυξημένη(+10-15%) και η απόδοση ελάχιστα μειωμένη.Αύριο τελειώνω(πρώτα ο θεός) και με την καινούρια άδεια(μεγάλη ταλαιπωρία το μηχανολογικό στο Καλοχώρι,δημόσια υπηρεσία παλαιάς κοπής...). Προς το παρόν όλα καλά.

με 1 τεπόζιτο σου έβγαλε 400+ χλμ? εμένα με 400+ που είμαι τώρα έχω γεμάτο το 1/2 του τεπόζιτου ακόμα. Και ΔΕΝ το έχω πάει ακόμα για την ρύθμιση των 1500 χλμ. Μήπως τα έχεις "φάει" μέσα στην πόλη; Πόσα λίτρα τεπόζιτο έχεις;

Εκτός από 85 χιλιόμετρα περιφερειακής οδού(όπου το πήγαινα όμως 160-180),τα υπόλοιπα είναι κέντρο.Όποτε και με βάση τα χιλιόμετρα που έβγαζα με ένα ντεπόζιτο βενζίνη,νομίζω ότι είμαι καλά.Θα φανεί στη πρώτη ρύθμιση όμως...Το ντεπόζιτο μου είναι 45 λίτρα καθαρά.
sakisTHES
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 28 Απρ, 2012 13:05

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Hyundai

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες