Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

lpg σε polo 9n3 2008

Re: lpg σε polo 9n3 2008

Δημοσίευσηαπό tripas » Δευτ 07 Νοέμ, 2016 18:29

Qgas το Viale Lpi έχει για τον κινητήρα του γιατι δεν είναι μέσα στις επιλογες σου?
Citroen C4 sedan 1.6 TU5JP4-NFU 2008 , BRC P&D MY10 + LPG7
Άβαταρ μέλους
tripas
 
Δημοσιευσεις: 605
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ, 2014 14:10

Re: lpg σε polo 9n3 2008

Δημοσίευσηαπό labros » Δευτ 07 Νοέμ, 2016 19:08

Qgas έγραψε:
labros έγραψε:Το prins δεν έχει ψεκασμούς βενζίνης. Αν χρειάζεται έξτρα προστασία βάζουν λαδιέρα ηλεκτρονική με διακλαδωτήρα ανά κύλινδρο που τη χρεώνουν αρκετά παραπάνω. Το δικό σου αμάξι δεν ανήκει στην κατηγορία των ευαίσθητων στις βαλβίδες και για αυτό μάλον δεν την πρότεινε καθόλου. Το BRC από την άλλη δεν προτείνει λαδιέρα αλλά χρησιμοποιεί ποσοστιαίο ψεκασμό βενζίνης σε όλο το φάσμα των στροφών. Πάλι επειδή ο κινητήρας δεν είναι ευαίσθητος θα στο βάλει να λειτουργεί μόνο υγραέριο μέχρι τις 4000, στροφές που οδηγούμε συνήθως, και μετά τις 4000 να έχει και βενζίνη γιατί εκεί οι απαιτήσεις είναι μεγαλύτερες. Και τα δυο συστήματα είναι από τα πιο ποιοτικά της αγοράς.



Γιατι γραφεις πραγματα που δεν ισχυουν ? θα θεωρησω οτι εισαι παπαγαλος .. μια χαρα ψεκασμους βενζινης εχει το Prins το valvecare ειναι προσθετο και συστημα λιπανσης ( δεν ειναι λαδιερα ηλεκτρονικη συνδεετε με τον εγκεφαλο του αεριου και ειναι καλυτερο απο τον ψεκασμο βενζινης ) το οποιο το πληρωνεις μια φορα και ειναι πιο φθηνο απο τη λιπανση με βενζινη .. 40 € καθε 8-10,000 χιλιομετρα και δεν γινετε συγκριση με το BRC σε κανενα επιπεδο .. ( ειναι σαν να συγκρινεις mercedes με τη fiat )



Σε όσες σελίδες είχα διαβάσει μέχρι τώρα στο φόρουμ είχα σχηματίσει τη λανθασμένη από ότι φαίνεται εικόνα πως τα prins είναι της φιλοσοφίας valvecare και όχι ψεκασμών βενζίνης. Δεν είμαι παπαγάλος και ζητώ συγνώμη για αυτό. Τώρα το αν λέγεται λαδιέρα ηλεκτρονική ή σύστημα λίπανσης δε θα τα χαλάσουμε σε αυτό. Το αν είναι καλύτερο ή όχι από τους ψεκασμούς βενζίνης πολλοί θα διαφωνήσουν μαζί σου. Εγώ δε θα διαφωνήσω, δέχομαι και τους δύο τρόπους. Τέλος είπα πως και τα δυο συστήματα είναι ποιοτικά πράγμα που ισχύει. Θέση για το πιο είναι καλύτερο δεν πήρα. Καταλαβαίνω πως θες να υπερασπίσεις το δικό σου προιόν και για αυτό η επίθεση.
chevrolet cruze 1.6 του 2010
BRC seq 32 με obd
4000 LPG
135000 σύνολο
labros
 
Δημοσιευσεις: 827
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 13:15

Re: lpg σε polo 9n3 2008

Δημοσίευσηαπό Qgas » Δευτ 07 Νοέμ, 2016 19:19

tripas έγραψε:Qgas το Viale Lpi έχει για τον κινητήρα του γιατι δεν είναι μέσα στις επιλογες σου?


1800-EYRO ? LPI και μηπως θα ξεφυγει πολυ ..?
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: lpg σε polo 9n3 2008

Δημοσίευσηαπό Qgas » Δευτ 07 Νοέμ, 2016 19:26

labros έγραψε:
Qgas έγραψε:
labros έγραψε:

Σε όσες σελίδες είχα διαβάσει μέχρι τώρα στο φόρουμ είχα σχηματίσει τη λανθασμένη από ότι φαίνεται εικόνα πως τα prins είναι της φιλοσοφίας valvecare και όχι ψεκασμών βενζίνης. Δεν είμαι παπαγάλος και ζητώ συγνώμη για αυτό. Τώρα το αν λέγεται λαδιέρα ηλεκτρονική ή σύστημα λίπανσης δε θα τα χαλάσουμε σε αυτό. Το αν είναι καλύτερο ή όχι από τους ψεκασμούς βενζίνης πολλοί θα διαφωνήσουν μαζί σου. Εγώ δε θα διαφωνήσω, δέχομαι και τους δύο τρόπους. Τέλος είπα πως και τα δυο συστήματα είναι ποιοτικά πράγμα που ισχύει. Θέση για το πιο είναι καλύτερο δεν πήρα. Καταλαβαίνω πως θες να υπερασπίσεις το δικό σου προιόν και για αυτό η επίθεση.


ενταξει και εγω το εβγαλα αυτο για το συμπαθες πτηνο , ισχυει η φιλοσοφια της prins για το valve care ( μεγαλυτερη ασφαλεια ) αλλα ψεκασμο βενζινης εχει ... δεν θελω να υπερασπισω κανενα κιτ ολα ειναι καλα και κανουν σωστα τη δουλεια τους .. δεν υπαρχει συγκριση ειναι σε αλλο επιπεδο μονο απο το υλικο καλα και τα δυο δεν ειναι εκει το θεμα keihin δεν εχει το brc .. bosch εγκεφαλο δεν εχει και πνευμοvα σαν το prins .. δες μονο το κουμπι Led δεν συγκρινετε δυο διαφορετικα πραγματα ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: lpg σε polo 9n3 2008

Δημοσίευσηαπό toxotiss » Δευτ 07 Νοέμ, 2016 19:40

Qgas έγραψε:
labros έγραψε:
Qgas έγραψε:
labros έγραψε:

Σε όσες σελίδες είχα διαβάσει μέχρι τώρα στο φόρουμ είχα σχηματίσει τη λανθασμένη από ότι φαίνεται εικόνα πως τα prins είναι της φιλοσοφίας valvecare και όχι ψεκασμών βενζίνης. Δεν είμαι παπαγάλος και ζητώ συγνώμη για αυτό. Τώρα το αν λέγεται λαδιέρα ηλεκτρονική ή σύστημα λίπανσης δε θα τα χαλάσουμε σε αυτό. Το αν είναι καλύτερο ή όχι από τους ψεκασμούς βενζίνης πολλοί θα διαφωνήσουν μαζί σου. Εγώ δε θα διαφωνήσω, δέχομαι και τους δύο τρόπους. Τέλος είπα πως και τα δυο συστήματα είναι ποιοτικά πράγμα που ισχύει. Θέση για το πιο είναι καλύτερο δεν πήρα. Καταλαβαίνω πως θες να υπερασπίσεις το δικό σου προιόν και για αυτό η επίθεση.


ενταξει και εγω το εβγαλα αυτο για το συμπαθες πτηνο , ισχυει η φιλοσοφια της prins για το valve care ( μεγαλυτερη ασφαλεια ) αλλα ψεκασμο βενζινης εχει ... δεν θελω να υπερασπισω κανενα κιτ ολα ειναι καλα και κανουν σωστα τη δουλεια τους .. δεν υπαρχει συγκριση ειναι σε αλλο επιπεδο μονο απο το υλικο καλα και τα δυο δεν ειναι εκει το θεμα keihin δεν εχει το brc .. bosch εγκεφαλο δεν εχει και πνευμοvα σαν το prins .. δες μονο το κουμπι Led δεν συγκρινετε δυο διαφορετικα πραγματα ..



Μαλιστα...οποτε εμενα που μου ειπανε για prins οτι δεν χρειαζεται valvecare..τελικα τι ισχυει για το δικο μου αυτοκινητο?και συγνωμη αν εφερα σε αντιπαραθεση καποιους..αλλα δεν υπαρχει η δυνατοτητα πληρωμης ενος συστηματος 1150 ευρω και μετα αλλα 200-300 για τον οποιοδηποτε λογο...και μετα ενδεχομενως αλλα δεν ξερω ποσα για βαλβιδες η οτι αλλο προκυψει λογω συστηματος αεριου οποιο και να ειναι αυτο..οι καιροι ειναι δυσκολοι δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα προσωπικα για εμενα.
Πληροφοριακα το αυτοκινητο μου το αγορασα καινουργιο...εχει 156000χιλ. και λειτουργει αψογα.
toxotiss
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Παρ 04 Νοέμ, 2016 21:13

Re: lpg σε polo 9n3 2008

Δημοσίευσηαπό Qgas » Δευτ 07 Νοέμ, 2016 20:24

σωστα σου ειπαν δεν χρειαζετε αν θελεις ομως υπαρχει η δυνατοτητα ψεκασμων
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: lpg σε polo 9n3 2008

Δημοσίευσηαπό tripas » Τρί 08 Νοέμ, 2016 00:39

Φίλε σε όχημα με τόσα χιλιόμετρα και εφόσον τα οικονομικά σου είναι αυτά που λες δεν έχει νόημα να βάλεις prins ή viale διότι νε μεν είναι ποιοτικά αλλά είναι και ακριβά. Να είχες κανένα όχημα με 40.000-50.000Km άντε κομμάτια να γίνει.
Στην θέση σου θα έβαζα
landirenzo - http://www.ecokinisi.gr
BRC - OMVL - http://www.lpgas.gr - εγκαταστάτης μου
Lovato-europegas τον Hlias θα τον βρεις εδώ στο forum στείλε του email.
Alex - http://qgas.gr

Μίλα αρχικά με αυτούς και όποιος σου εμπνέει περισσότερο εμπιστοσύνη προχωράς στην εγκατάσταση.
Citroen C4 sedan 1.6 TU5JP4-NFU 2008 , BRC P&D MY10 + LPG7
Άβαταρ μέλους
tripas
 
Δημοσιευσεις: 605
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ, 2014 14:10

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Volkswagen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες





cron