Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ερώτηση για LPG- Συνεργείου (Cherokee)

Ερώτηση για LPG- Συνεργείου (Cherokee)

Δημοσίευσηαπό Rubicon » Παρ 08 Φεβ, 2013 22:15

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ενός Cherokee 3.7 του 06. Χωρίς να σας κουράσω και πολύ στα γρήγορα ποιός είναι ο καλύτερός εγκαταστάτης στην Αθήνα? Ανεξαρτήτως κόστους. Λίγο πολύ και απο όσα ακούω και βλέπω το σημαντικότερο όλων είναι η εγκατάσταση- τοποθέτηση.Όλα τα συστήματα σαφώς και δεν είναι τα ίδια και σαφώς δεν δημιουργήθηκαν για να καταστρέφουν κινητήρες και αυτοκίνητα. Ενδιαφέρομαι για έναν μάστορα γνώστη που να του εμπιστευτώ το μοναδικό οικογενειακό αυτοκίνητο μας. Δεν υπάρχουν πολυτέλειες για αστοχίες καθώς δεν πληρώνω και λίγα για να το έχω στην κατοχή μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας και εύχομαι να είναι η αρχή του τέλους το 13 για τους κλέφτες των ονείρων μας.
Rubicon
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ, 2013 21:38

Re: Ερώτηση για LPG- Συνεργείου (Cherokee)

Δημοσίευσηαπό Rubicon » Σάβ 09 Φεβ, 2013 15:36

Rubicon έγραψε:Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ενός Cherokee 3.7 του 06. Χωρίς να σας κουράσω και πολύ στα γρήγορα ποιός είναι ο καλύτερός εγκαταστάτης στην Αθήνα? Ανεξαρτήτως κόστους. Λίγο πολύ και απο όσα ακούω και βλέπω το σημαντικότερο όλων είναι η εγκατάσταση- τοποθέτηση.Όλα τα συστήματα σαφώς και δεν είναι τα ίδια και σαφώς δεν δημιουργήθηκαν για να καταστρέφουν κινητήρες και αυτοκίνητα. Ενδιαφέρομαι για έναν μάστορα γνώστη που να του εμπιστευτώ το μοναδικό οικογενειακό αυτοκίνητο μας. Δεν υπάρχουν πολυτέλειες για αστοχίες καθώς δεν πληρώνω και λίγα για να το έχω στην κατοχή μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας και εύχομαι να είναι η αρχή του τέλους το 13 για τους κλέφτες των ονείρων μας.

Λέω να αρχίσω να απαντάω στον εαυτό μου!!!!! :lol: Να το επαναλάβω το ερώτημα. Ποιά εταιρεία - συνεργείο απο την εμπειρία σας είναι ποιο αξιόπιστη? Ευχαριστώ και respect σε όσους διάβασαν και δεν απαντησαν :clap:
Rubicon
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ, 2013 21:38

Re: Ερώτηση για LPG- Συνεργείου (Cherokee)

Δημοσίευσηαπό skarpouzis » Σάβ 09 Φεβ, 2013 15:59

Εχω εξαιρετική εμπειρία απο τον QGAS http://www.qgas.gr που εγκαθιστά τα συστήματα της PRINS. Εχει στο site του και φωτογραφίες απο εγκατάσταση Cherokee.
PRINS VSI 1.0 με VALVECARE
VW TOUAREG 3.2 V6 2004 κιν. AZZ
skarpouzis
 
Δημοσιευσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ 15 Μάιος, 2011 22:34

Re: Ερώτηση για LPG- Συνεργείου (Cherokee)

Δημοσίευσηαπό Haf » Κυρ 10 Φεβ, 2013 11:45

Εχω το ίδιο αμάξι και εχω 6500 ΚΜ απροβληματιστα μέχρι τώρα με εγκατάσταση Prins απο το παραπάνω συνεργείο.
Δεν ξέρω αν είναι λόγω του αμάξιου, του κιτ η του συνεργείου η όλα μαζι αλλα δεν εχω κανένα προβλημα.
Για την ώρα όλα καλα.
Haf
 
Δημοσιευσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Απρ, 2012 21:33

Re: Ερώτηση για LPG- Συνεργείου (Cherokee)

Δημοσίευσηαπό Rubicon » Κυρ 10 Φεβ, 2013 16:49

skarpouzis έγραψε:Εχω εξαιρετική εμπειρία απο τον QGAS http://www.qgas.gr που εγκαθιστά τα συστήματα της PRINS. Εχει στο site του και φωτογραφίες απο εγκατάσταση Cherokee.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και εγώ προς το Prins στρέφομαι.
Rubicon
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ, 2013 21:38

Re: Ερώτηση για LPG- Συνεργείου (Cherokee)

Δημοσίευσηαπό Rubicon » Κυρ 10 Φεβ, 2013 16:51

Haf έγραψε:Εχω το ίδιο αμάξι και εχω 6500 ΚΜ απροβληματιστα μέχρι τώρα με εγκατάσταση Prins απο το παραπάνω συνεργείο.
Δεν ξέρω αν είναι λόγω του αμάξιου, του κιτ η του συνεργείου η όλα μαζι αλλα δεν εχω κανένα προβλημα.
Για την ώρα όλα καλα.

Πάντως σίγουρα και το αμάξι παίζει το ρόλο του. Αν επιτρέπεται το κόστος εγκατάστασης ποιο ήταν?
Rubicon
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ, 2013 21:38

Re: Ερώτηση για LPG- Συνεργείου (Cherokee)

Δημοσίευσηαπό Haf » Δευτ 11 Φεβ, 2013 08:48

2100 με την μεγάλη δεξαμενή (νομίζω 100lt) και λαδιερα.
Haf
 
Δημοσιευσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Απρ, 2012 21:33

Re: Ερώτηση για LPG- Συνεργείου (Cherokee)

Δημοσίευσηαπό dathens » Δευτ 11 Φεβ, 2013 23:34

ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Ερώτηση για LPG- Συνεργείου (Cherokee)

Δημοσίευσηαπό Haf » Τρί 12 Φεβ, 2013 22:52

dathens έγραψε:http://www.qgas.gr/prices

Αλλο τώρα που έχουν πέσει οι τιμές στα ταρταρα.. Η δική μου ήταν.." Last Year..."
Haf
 
Δημοσιευσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Απρ, 2012 21:33


Επιστροφή στο Jeep

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης