Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Δημοσίευσηαπό LOLIS » Πέμ 07 Απρ, 2011 15:20

Παρακαλω πολυ θα ηθελα τη βοηθεια σας για εγκατασταση υγραεριου σε jeep cherokee 3.7 V6
Μπορω να τοποθετησω συστημα 5ης γενιας?? και αν ναι αξιζει τον κοπο το εξτρα κοστος?
μιας και το αμαξι δεν ειναι ουτε τουρμπο ουτε κατι το ιδιαιτερο απο πλευρας επιδοσεων.
επισης ισχυει αυτο περι "δεν κανουν τρυπες στην πολλαπλη αλλα χρησιμοποιουνται τα ιδια τα μπεκ βενζινης"
οσον αφορα το συστημα 5ης γενιας? ενταξει δεν υπαρχει θεμα αλλα λιγοτερες μεταποιησεις προσθεσεις τοσο το καλυτερο πιστευω.
παρακαλω πολυ την γνωμη σας.
LOLIS
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 07 Απρ, 2011 14:53

Re: Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Δημοσίευσηαπό dti » Πέμ 07 Απρ, 2011 18:34

LOLIS έγραψε:επισης ισχυει αυτο περι "δεν κανουν τρυπες στην πολλαπλη αλλα χρησιμοποιουνται τα ιδια τα μπεκ βενζινης"
οσον αφορα το συστημα 5ης γενιας?


Aυτό ισχύει μόνο σε κινητήρες άμεσου ψεκασμού (Direct Injection, π.χ. TSi, GDi, κλπ.), ανεξάρτητα αν είναι 4ης ή 5ης γενιάς το σύστημα.
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Δημοσίευσηαπό LOLIS » Παρ 08 Απρ, 2011 10:04

dti σε ευχαριστω για την απαντηση
σημερα πηγα μεσω ενος γνωστου μου στον ΚΑΣΣΙΟ ΑΕ στη SEAT/NISSAN στο περιστερι
Αυτος βαζει συστημα TARTARINI ιταλικο μου εδειξε δουλεια ολα καλα και ηταν αρκετα ειλικρινης
το σκεφτομαι ακομα δεν εχω αποφασισει.
εχει βαλει κανεις εκει?
LOLIS
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 07 Απρ, 2011 14:53

Re: Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Δημοσίευσηαπό dathens » Παρ 08 Απρ, 2011 11:22

Νομίζω ότι ειναι 5ης γενιάς αυτο υγρού ψεκασμού, έχει αρκετές μετατροπές στους 3,7 κινητήρες απο αντιπροσώπους της jeep στη θέση σου θα πήγαινα σε κάποιον που έχει και συνεργείο jeep γιατί ξέρει το αμάξι αν βάλεις jeep και υγραεριο στο google θα βρεις πολυ πράγμα οι κινητήρες βέβαια αυτοί είναι ευκολοι παλιάς σοδιας v6 και δουλεύουν καλα και με 4ης γενιάς αερίου ψεκασμού να μην σου πω και καλύτερα, μιας και είναι πολυ δοκιμασμενα τα αερίου φυσικά τα 5ης υπερτερούν αλλα δεν νομίζω ότι κάνουν για το αμάξι σου 100 % αν και θα γλιτώσεις το έχτρα χιλιαρικο κοιτα λίγο brc , prins , αν τώρα δεν έχεις πρόβλημα οικονομικο κοιτα για viale υγρού το 90 % παντως είναι η εγκατάσταση και το συνεργείο εγω θα σου συνηστουσα εξουσιοδοτημένο σέρβις jeep πχ http://WWW.DIMAKOPOULOI.GR/
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Δημοσίευσηαπό LOLIS » Παρ 08 Απρ, 2011 16:59

[quote="dathens"]Νομίζω ότι ειναι 5ης γενιάς αυτο υγρού ψεκασμού, έχει αρκετές μετατροπές στους 3,7 κινητήρες απο αντιπροσώπους της jeep στη θέση σου θα πήγαινα σε κάποιον που έχει και συνεργείο jeep γιατί ξέρει το αμάξι αν βάλεις jeep και υγραεριο στο google θα βρεις πολυ πράγμα οι κινητήρες βέβαια αυτοί είναι ευκολοι παλιάς σοδιας v6 και δουλεύουν καλα και με 4ης γενιάς αερίου ψεκασμού να μην σου πω και καλύτερα, μιας και είναι πολυ δοκιμασμενα τα αερίου φυσικά τα 5ης υπερτερούν αλλα δεν νομίζω ότι κάνουν για το αμάξι σου 100 % αν και θα γλιτώσεις το έχτρα χιλιαρικο κοιτα λίγο brc , prins , αν τώρα δεν έχεις πρόβλημα οικονομικο κοιτα για viale υγρού το 90 % παντως είναι η εγκατάσταση και το συνεργείο εγω θα σου συνηστουσα εξουσιοδοτημένο σέρβις jeep πχ http://WWW.DIMAKOPOULOI.GR/[/quot

dathens ευχαριστω για τις πληροφοριες....βασικα το εχω υποψη μου αυτο που λες δλδ να παω σε εξουσιοδοτημενο
μαλιστα θελω να παω να δω και απο ΖΙΑΚΑ αλλα το βασικοτερο ολως ειναι οτι εκει που λεω στον ΚΑΣΣΙΟ αν και seat εξουσιοδοτημενο ειναι πολυ φιλος γνωστου μου και οσο ναναι αν ξερεις τον αλλον εχεις και λιγο "θαρρος" παραπανω
καθως οπως βλεπω τελικα πολλα συστηματα ειναι πανω κατω τα ιδια και παιζει μεγαλο ρολο ο εγκαταστατης.
LOLIS
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 07 Απρ, 2011 14:53

Re: Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Δημοσίευσηαπό 1NIKOS1 » Παρ 08 Απρ, 2011 19:37

LOLIS έγραψε:dti σε ευχαριστω για την απαντηση
σημερα πηγα μεσω ενος γνωστου μου στον ΚΑΣΣΙΟ ΑΕ στη SEAT/NISSAN στο περιστερι
Αυτος βαζει συστημα TARTARINI ιταλικο μου εδειξε δουλεια ολα καλα και ηταν αρκετα ειλικρινης
το σκεφτομαι ακομα δεν εχω αποφασισει.
εχει βαλει κανεις εκει?


εγω εχω βαλει στον ΚΑΣΣΙΟ το καλοκαιρι και δεν εχω προβληματα σε SEAT CORDOBA
1NIKOS1
 
Δημοσιευσεις: 12
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 15:34

Re: Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Δημοσίευσηαπό dathens » Παρ 08 Απρ, 2011 22:09

Φυσικά σεατ έχεις σε σεατ εξουσιοδοτημένο πηγές γιατί να έχεις πρόβλημα ; Ο φίλος έχει cherokee που όταν το δει ο μάστορας των σεατ θα πάθει κατάθλιψη κοιτα εγω πήγα σε μη εξουσιοδοτημένο αλλα εκει που πήγα ήταν δίπλα η μερσεντες v6 κινητήρας και γω και ότι θέμα υπήρχε τσουπ το αμάξι δίπλα στο εξουσιοδοτημένο και ατο διαγνωστικο πρόσεχε γιατί μόνο εδω μέσα έχουμε πολλα προβλήματα με τα v6 και απο τους παλιότερους μαστορους που δεν γνωρίζουν επαρκώς κάθε θηριακι , αυτο το λινκ πάνω ούτε να το σκεφτεσε 1750 ευρω για 4ης γενιάς Πολωνικο δεν λέει κοιτα για BRC ή PRINS 4η viale ή icom 5η
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Δημοσίευσηαπό LOLIS » Σάβ 09 Απρ, 2011 00:35

dathens έγραψε:Φυσικά σεατ έχεις σε σεατ εξουσιοδοτημένο πηγές γιατί να έχεις πρόβλημα ; Ο φίλος έχει cherokee που όταν το δει ο μάστορας των σεατ θα πάθει κατάθλιψη κοιτα εγω πήγα σε μη εξουσιοδοτημένο αλλα εκει που πήγα ήταν δίπλα η μερσεντες v6 κινητήρας και γω και ότι θέμα υπήρχε τσουπ το αμάξι δίπλα στο εξουσιοδοτημένο και ατο διαγνωστικο πρόσεχε γιατί μόνο εδω μέσα έχουμε πολλα προβλήματα με τα v6 και απο τους παλιότερους μαστορους που δεν γνωρίζουν επαρκώς κάθε θηριακι , αυτο το λινκ πάνω ούτε να το σκεφτεσε 1750 ευρω για 4ης γενιάς Πολωνικο δεν λέει κοιτα για BRC ή PRINS 4η viale ή icom 5η



sorry που ρωταω αλλα για ποιο λινκ εννοεις?
LOLIS
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 07 Απρ, 2011 14:53

Re: Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Δημοσίευσηαπό dathens » Σάβ 09 Απρ, 2011 00:39

εξουσιοδοτημένο σέρβις jeep πχ http://WWW.DIMAKOPOULOI.GR

Αυτο που ανέφερα πιο πάνω είναι εξουσιοδο της jeep
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Την βοηθεια σας παρακαλω για jeep cherokee 3.7

Δημοσίευσηαπό LOLIS » Σάβ 09 Απρ, 2011 00:41

dathens έγραψε:εξουσιοδοτημένο σέρβις jeep πχ http://WWW.DIMAKOPOULOI.GR

Αυτο που ανέφερα πιο πάνω είναι εξουσιοδο της jeep

προφανως ρωτησες και εμαθες γτ να σου πω την αληθεια ειχα σκοπο να παω απο δευτερα να ρωτησω καθως δεν τον ηξερα καθολου αυτον
παρα μονο οταν τον ανεφερες τον βρηκα
LOLIS
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 07 Απρ, 2011 14:53

Επόμενο

Επιστροφή στο Jeep

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης