Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Μπουκώματα και ρεταρισματα

Μπουκώματα και ρεταρισματα

Δημοσίευσηαπό Giorgios » Κυρ 24 Μαρ, 2024 22:26

Καλησπέρα έχω focus mk2 1600ti 2008 έχω εγκαταστήσει ένα Κιτ αερίου europegas εδώ και δύο χρόνια με 28000χλμ.
Εδώ και τρεις μήνες έχει παρουσιάσει το εξής πρόβλημα κατά την αλλαγή βενζίνης σε αέριο κάνει μπουκώματα και ρεταρισμα για τρία με τέσσερα δευτερόλεπτα και όι στροφές πάνω από 2000 δεν ανεβαίνουν.
Όταν περάσουν τα τρία με τέσσερα δευτερόλεπτα το αμάξι φεύγει κανονικά.
Νά πω ότι αυτό το μπουκωμα το κάνει αφού σβήσω το αμάξι και το ξαναβάζω μπροστά μετά από πέντε λεπτά.
Έχω αλλάξει μπουζί μπουζοκαλωδια πολλαπλασιαστή και μπεκ βενζίνης,καθάρισμα πεταλούδας.
Καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει!
Giorgios
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ 24 Μαρ, 2024 18:23

Re: Μπουκώματα και ρεταρισματα

Δημοσίευσηαπό meletis » Τρί 26 Μαρ, 2024 23:03

Giorgios έγραψε:Καλησπέρα έχω focus mk2 1600ti 2008 έχω εγκαταστήσει ένα Κιτ αερίου europegas εδώ και δύο χρόνια με 28000χλμ.
Εδώ και τρεις μήνες έχει παρουσιάσει το εξής πρόβλημα κατά την αλλαγή βενζίνης σε αέριο κάνει μπουκώματα και ρεταρισμα για τρία με τέσσερα δευτερόλεπτα και όι στροφές πάνω από 2000 δεν ανεβαίνουν.
Όταν περάσουν τα τρία με τέσσερα δευτερόλεπτα το αμάξι φεύγει κανονικά.
Νά πω ότι αυτό το μπουκωμα το κάνει αφού σβήσω το αμάξι και το ξαναβάζω μπροστά μετά από πέντε λεπτά.
Έχω αλλάξει μπουζί μπουζοκαλωδια πολλαπλασιαστή και μπεκ βενζίνης,καθάρισμα πεταλούδας.
Καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει!


Έχει ξανα γίνει έλεγχο να υποθεσω απο την εγκατάσταση συστήματος μέχρι και τωρα .
Το ρυθμιστη πίεσης βενζινης το έχει μέσα στην αντλία καυσίμου ?
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Ford

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες