Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Υγραέριο σε SKODA OCTAVIA GT 193hp

Re: Υγραέριο σε SKODA OCTAVIA GT 193hp

Δημοσίευσηαπό nickhornet » Πέμ 16 Μάιος, 2013 10:04

Παίδες καλημέρα εγώ εδώ και ενάμισο χρόνο τοποθέτησα σύστημα Versus είχε το κιτ λαδιέρα αλλά την κατάργησα. Όλοι όσους ρώτησα είπαν δεν κάνει τπτ. Το αμάξι μας έχει από μόνο του επιστροφή υγροποιημένων αναθυμιάσεων το λάδι γιατί? Έχω κάνει περίπου στα 35000 χλμ το αμάξι πάει κάθε μέρα Καστοριά Κοζάνη και πίσω +ταξίδια κάθε μήνα μέχρι την Αθήνα. Το μόνο ελάττωμα που είχε ήταν αυτός που μου το τοποθέτησε (άσχετος ίσως να ήταν το δικό μου αμάξι και το πρώτο του) και το επανατοποθέτησε άλλος από την Versus στην Αθήνα. Έκτοτε το αμάξι πετάει.Το έχω εξάτμιση εισαγωγή intercooler πρόγραμμα!
nickhornet
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 16 Μάιος, 2013 09:45

Re: Υγραέριο σε SKODA OCTAVIA GT 193hp

Δημοσίευσηαπό adivolis » Τρί 09 Δεκ, 2014 01:51

ολα καλα φιλε με το αμαξι σου?εγω εχω το octavia gt 193hp 1.8 20v turbo 2006 μοντελο 55.000 χιλιομετρα τα 15.000 με αεριο και οταν πριν 1.5 χρονο το εκανα αεριοκινητο ειχα τρελα προβληματα με λαμπακια κοψιματα καψιμο 3 πολαπλασιαστων και αμετριτες δοκιμες ρυθμισεις χιλιομετρα βεζινες και γκαζια και εξωδα.ειχε περαστει verde gas italia εγκεφαλος με zavoli πνευμονα και μπεκ οτι ναναι.μετα απο ταλαιπορια που προανεφερα και μια μανουρα καλη αλαχτικαν καποια πραγματα και τωρα εχω lpgtech dragon class2 μπεκ και εγκεφαλο lpgtech 204 με τον μεγαλο zavoli πνευμωνα πολυβαλβιδες τομασετο και ταπα αναπληρωσης(στο πορτακι της ταπας βεζινης).με εναν καλο προγραμματισμο που μου εγινε απο ενα παλικαρι μαζεμα χαρτη βενζινης στον δρομο κ.τ.λ. ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστιμενος.το αμαξι πεταει παει ισως λιγο καλυτερα απο οτι με βενζινη σε ολο το ευρος στοφων και παω μονο με αεριο χωρις κερασματα βενζινης και λαδοξυδιερες.τωρα τελευταια εχω παρει το καλωδιο για το λαπτοπ και το προγραμμα lpgtech gas settings και εκανα ενα μπακαπ στις ρυθμισεις και παρακολουθω τι παιζει.το κατεχω λιγο το αθλημα αλλα πολυ λιγο απο οτι καταλαβα και εμαθα απο την περιπετεια μου.θα ηθελα τα φωτα σας απλα για να μαθενω και να δω αν ειναι ολα καλα οσων αφορα την πιεση πνευμονα την θερμοκρασια νερου για αλλαγη απο βενζινη σε αεριο την κατωτερη πιεση αεριου την ανωτερη πιεση τα μειγματα θερμοκρασιες ρυθμισεις γενικα για το αμαξι μου και τον εγεφαλο μου.οποιος κυριος εχει κεφι και θελει μου ανοιγει τα ματια.παντως τα καλυτερα εχω να πω για την lpgtech.
adivolis
 
Δημοσιευσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ, 2013 08:05
Τοποθεσία: σαλαμινα

Re: Υγραέριο σε SKODA OCTAVIA GT 193hp

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τρί 09 Δεκ, 2014 09:51

Ειναι καλο ρε συ το κιτ σαν υλικο αρκει να εχει καποιον να το βαλει σωστα και να το ρυθμισει .. Εμενα δεν μου αρεσει λογω των μπεκ του αλλα γενικα ειναι μια πολωνικη εταιρια πρωτοπορα με καινοτομιες .. πολλές , ακομα δεν εχει ψεκασμο βενζινης αλλα οι πολωνοι αντιγραφοντε οποτε συντομα θα εχει .. Η διαρκεια θα αποδειξει τη ποιοτητα του
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Υγραέριο σε SKODA OCTAVIA GT 193hp

Δημοσίευσηαπό adivolis » Τετ 10 Δεκ, 2014 17:51

Qgas έγραψε:Ειναι καλο ρε συ το κιτ σαν υλικο αρκει να εχει καποιον να το βαλει σωστα και να το ρυθμισει .. Εμενα δεν μου αρεσει λογω των μπεκ του αλλα γενικα ειναι μια πολωνικη εταιρια πρωτοπορα με καινοτομιες .. πολλές , ακομα δεν εχει ψεκασμο βενζινης αλλα οι πολωνοι αντιγραφοντε οποτε συντομα θα εχει .. Η διαρκεια θα αποδειξει τη ποιοτητα του

εχει ψεκασμο αρκει να το ρυθμισεις.εγω δεν εχω βαλει.
adivolis
 
Δημοσιευσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ, 2013 08:05
Τοποθεσία: σαλαμινα

Re: Υγραέριο σε SKODA OCTAVIA GT 193hp

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 10 Δεκ, 2014 23:25

Μεχρι τον τελευταιο εγκεφαλο δεν ειχε ταυυτοχρονο ψεκασμο βενζινης υγραεριου οποιος στο λεει σε δουλευει ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Skoda

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης