Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Τοποθέτηση ICOM για TSI Skoda Octavia 5

Τοποθέτηση ICOM για TSI Skoda Octavia 5

Δημοσίευσηαπό george272 » Δευτ 13 Μάιος, 2013 18:58

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΥΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ(ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ) ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ;



mod: Δε γράφουμε με κεφαλαία
george272
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ 13 Μάιος, 2013 18:41

Re: Τοποθέτηση ICOM για TSI Skoda Octavia 5

Δημοσίευσηαπό chrisd » Δευτ 13 Μάιος, 2013 19:02

george272 έγραψε:ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΥΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ(ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ) ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ;


Μην ψαχνεις να βρεις πολλους εγκαταστατες.Πηγαινε στον Μπιρμπο που ειναι και ο αποκλειστικος αντιπροσωπος η αλλιως μπες στο site του και δες με ποιους συνεργαζεται. http://www.ygraeriokinisi.gr
Κοστος δεν ξερω ακριβως τι παιζει στα TSI αλλα πιστευω κοντα στα 2000 ευρω.
Corolla G6 1.8 153ps
Με σχεδον 150.000χλμ.Θελω να καψω βαλβιδες αλλα το ICOM δεν με αφηνει.......
chrisd
 
Δημοσιευσεις: 392
Εγγραφή: Δευτ 18 Απρ, 2011 17:44

Re: Τοποθέτηση ICOM για TSI Skoda Octavia 5

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τρί 14 Μάιος, 2013 00:06

george272 έγραψε:ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΥΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ(ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ) ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ;



mod: Δε γράφουμε με κεφαλαία


Ανάλογα το μοτέρ σου κωδικο κινητήρα θα βρεις πολλα κιτ αερίου ή υγρου ψεκασμού απο 1350 € - 2900 €
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Τοποθέτηση ICOM για TSI Skoda Octavia 5

Δημοσίευσηαπό cyberten » Τρί 22 Οκτ, 2013 10:33

chrisd έγραψε:Μην ψαχνεις να βρεις πολλους εγκαταστατες.Πηγαινε στον Μπιρμπο που ειναι και ο αποκλειστικος αντιπροσωπος η αλλιως μπες στο site του και δες με ποιους συνεργαζεται. http://www.ygraeriokinisi.gr
Κοστος δεν ξερω ακριβως τι παιζει στα TSI αλλα πιστευω κοντα στα 2000 ευρω.


Όταν γράφεις "αποκλειστικός αντιπρόσωπος" εννοείς για όλη τη χώρα ή για την Αττική μόνο; Διότι μου έκανε εντύπωση όταν επικοινώνησα μαζί του για το ICOM JTG HP μου είπε ότι το έχει ετοιμοπαράδοτο ενώ από άλλο συνεργείο στο Βόλο μου είπαν ότι θα πρέπει να παραγγελθεί και να έρθει από εξωτερικό. Επιπλέον θέλω να ρωτήσω όταν και αν προκύψει ανάγκη προγραμματισμού αντλίας υψηλής πίεσης η διαδικασία είναι από τα κατά τόπους συνεργεία αυτή να στέλνεται στον αποκλειστικό αντιπρόσωπο όλης της χώρας ή στο εξωτερικό απευθείας από τα συνεργεία; Γιατί εάν ισχύει τότε η υπόθεσή μου τότε θα πρέπει ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος της κάθε χώρας να είναι σε θέση να προγραμματίζει αντλίες υψηλής....
cyberten
 
Δημοσιευσεις: 43
Εγγραφή: Τετ 29 Αύγ, 2012 11:44

Re: Τοποθέτηση ICOM για TSI Skoda Octavia 5

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τρί 22 Οκτ, 2013 22:56

Δεν την προγραμματίζει ρε συ την μετατρέπει την τρυπάει για να δεχθεί υγραεριο απλα εχει τεχνολογικά μυστικά στη μετατροπη και δεν εμπιστεύονται τους εγκαταστατες !! Γνωμη μου πάρε μια καινούργια μεταποιημένη έτοιμη δηλαδη απο αυτούς και ασε την μαμα στην άκρη !!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Τοποθέτηση ICOM για TSI Skoda Octavia 5

Δημοσίευσηαπό cyberten » Τετ 23 Οκτ, 2013 00:20

Qgas έγραψε:Δεν την προγραμματίζει ρε συ την μετατρέπει την τρυπάει για να δεχθεί υγραεριο απλα εχει τεχνολογικά μυστικά στη μετατροπη και δεν εμπιστεύονται τους εγκαταστατες !! Γνωμη μου πάρε μια καινούργια μεταποιημένη έτοιμη δηλαδη απο αυτούς και ασε την μαμα στην άκρη !!


Αυτό θα ήταν το ιδανικό όμως δεν είναι και οι μισθοί αντίστοιχα "ιδανικοί" και δεν περισσεύουν σε εμένα τα έξτρα 250€. Όμως εάν το "πιάνω" αυτό που λες, αυτή η μετατροπή γίνεται στην Ελλάδα άνετα και δεν είναι σώνει και καλά απαραίτητη η αποστολή έξω, σωστά; Επιμένω στο θέμα αυτό γιατί αντιλαμβάνομαι ότι πέραν της σωστής εγκατάστασης ενός συστήματος υγρού ψεκασμού (εννοώ δεξαμενή, τακτοποιημένα καλώδια, σωστό κονεξάρισμα καλωδίων σε εγκέφαλο κλπ.) το επόμενο σημείο όπου μπορεί να "φρακάρει" μια μετατροπή είναι η αντλία υψηλής και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι ασφαλής η εργασία αυτή να γίνει εντός Ελλάδος. Μάλιστα δεν βλέπω κανείς εδώ μέσα να το ψάχνει! Και επειδή δεν είμαι επαγγελματίας αναρωτιέμαι εάν μπορώ να εμπιστευτώ τον επίσημο αντιπρόσωπο μιας εταιρείας που θα μου προτείνει έναν εγκαταστάτη για την μετατροπή αυτή ή αν θα πρέπει να επιμείνω η αντλία υψηλής να σταλεί εξωτερικό. Φυσικά μπορώ να μιλήσω και με παραδείγματα αντιπροσωπειών αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο, θεωρώ εγώ...
cyberten
 
Δημοσιευσεις: 43
Εγγραφή: Τετ 29 Αύγ, 2012 11:44

Re: Τοποθέτηση ICOM για TSI Skoda Octavia 5

Δημοσίευσηαπό Qgas » Πέμ 24 Οκτ, 2013 00:11

ας παει στο εξωτερικο να σαι σιγουρος ...
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594


Επιστροφή στο Skoda

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες





cron