Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ενδιαφέρον site και συνέντευξη

Διαβάσατε κάτι ενδιαφέρον για το υγραέριο; Μοιραστείτε το!

Ενδιαφέρον site και συνέντευξη

Δημοσίευσηαπό maevius » Πέμ 03 Νοέμ, 2011 20:34

OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Re: ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ SITE KAI ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Πέμ 03 Νοέμ, 2011 21:47

Μου αρεσει το κομματι που λεει: <<Είναι αλήθεια, ότι πολλά πράγματα έχουν αναπροσαρμοστεί. Λυπάμαι που αναγκαστήκαμε να μειώσουμε, στο ελάχιστο, την τιμή του συστήματος που δουλεύουμε. Πρέπει να σας πω ότι το συγκεκριμένο κιτ της Zavoli, στη Γερμανία κοστίζει 1.900 ευρώ. Η δική μας τιμή ήταν 1.500 ευρώ και τη ρίξαμε κι άλλο, στα 1.200 ευρώ, γιατί πρέπει να προσαρμόζεσαι στις οικονομικές συνθήκες.>>

Και εγω λυπαμαι που μου εκοψαν και τον αερα που αναπνεω και οτι η χωρα παει κατα διαολου αλλα τι να κανουμε...shit happens
Μα και φυσικα, αν ηθελε να επιβιωσει η επιχειρηση επρεπε να μειώσει το κοστος εγκαταστασης, δεν ειμαστε γερμανια με μεσο μισθο 3000 ...( http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5935330,00.html ).
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ SITE KAI ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ

Δημοσίευσηαπό dti » Πέμ 03 Νοέμ, 2011 21:56

Θα διαφωνήσω και με το χαρακτηρισμό του site και με το περιεχόμενο της συνέντευξης.
Για το site να πω οτι το παρακολουθώ τουλάχιστον 1 μήνα και δεν μου έχει προσφέρει τίποτε απολύτως, παρά μόνο κάποιες φωτογραφίες.
Η συνέντευξη δεν προσθέτει τίποτε απολύτως σε οτι γνωρίζουμε για τη συγκεκριμένη εταιρεία.
μπλα μπλα μπλα μπλα και πάλι μπλα μπλα "εμείς είμαστε και άλλοι δεν υπάρχουν"... αλλά για τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί από αρκετούς με σύστημα που αποκλειστικά αντιπροσωπεύουν και έχει εγκατασταθεί από τους ίδιους ή από τους άριστα εκπαιδευμένους συνεργάτες τους (που επιλέγονται αυστηρά) ούτε λόγος...
Φυσικά υπάρχουν και απόλυτα ευχαριστημένοι πελάτες.
Αλλά... τόσο καιρό που ήταν από τους ακριβότερους στην αγορά, τώρα ξύπνησε και χαμήλωσε τις τιμές;
Άρα εκμετάλλευση 100%...
Για δε το πρατήριο συμφερόντων του στη Θεσσαλονίκη (ή και αλλού) έχουν γράψει επανειλημένα όσοι εφοδιάστηκαν από εκεί...
1000% αντιπροσωπεύει το κατεστημένο στο χώρο της υγραεριοκίνησης στη Βόρεια Ελλάδα με ότι αυτό σημαίνει.
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ SITE KAI ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ

Δημοσίευσηαπό maevius » Πέμ 03 Νοέμ, 2011 22:23

θα συμφωνήσω με τους παραπάνω με αλλά φίλε dti όλοι τα ίδια σκ...τα είναι και όλοι έχουν παραπονούμενους από την vialle και icom μέχρι την prins και μάλιστα η λίστα αυξάνεται ανάλογα με τον αριθμό των εγκαταστάσεων ανα εγκαταστάτη. όσο για το ενδιαφέρον που έγραψα εννοώ από όλες τις απόψεις θετικές ή αρνητικές.
Άσχετο: Ο Ιταλός που λέει είναι κορυφή (έχω προσωπική άποψη αφού μου ρύθμισε το δικό μου) αλλά αν οι ''μαθητες'' είναι στουρνάρια τι να κάνει........ :lol:
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Re: ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ SITE KAI ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ

Δημοσίευσηαπό dathens » Δευτ 14 Νοέμ, 2011 23:16

Τα περισσότερα συστηματα είναι δοκιμασμενα σε πολλές χιλιάδες χιλιόμετρα αυτο που δημιουργεί το πρόβλημα είναι οι εγκαταστατες και οι κακές συντηρήσεις των αυτοκινήτων δεν μπορούμε λοιπόν να βάζουμε στο ιδιο τσουβάλι τα πάντα ειδικά για τα vialle και prins αμφιβαλω αν έχουν σοβαρά πρόβληματα πλην μικρορυθμισεων αν η εγκατάσταση είναι σωστή !!
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ SITE KAI ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ

Δημοσίευσηαπό gakost » Τρί 15 Νοέμ, 2011 00:32

dathens έγραψε:Τα περισσότερα συστηματα είναι δοκιμασμενα σε πολλές χιλιάδες χιλιόμετρα αυτο που δημιουργεί το πρόβλημα είναι οι εγκαταστατες και οι κακές συντηρήσεις των αυτοκινήτων δεν μπορούμε λοιπόν να βάζουμε στο ιδιο τσουβάλι τα πάντα ειδικά για τα vialle και prins αμφιβαλω αν έχουν σοβαρά πρόβληματα πλην μικρορυθμισεων αν η εγκατάσταση είναι σωστή !!


Πέστα μεγάλε. ΅Αν διαβάσει κανείς τα προβλήματα των χρηστών θα διαπιστώσει πως η πλειοψηφία προβλημάτων είναι θέματα εγκατάστασης παρά θέματος αστοχίας υλικού. Μεγάλη εξαίρεση το ICOM που μάλλον ισχύει ακριβώς το αντίθετο.
gakost
 
Δημοσιευσεις: 1038
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν, 2011 22:09

Re: Ενδιαφέρον site και συνέντευξη

Δημοσίευσηαπό MeddlingMageGR » Παρ 18 Μάιος, 2012 06:24

Εγώ πάντως μετά από 1,5 χρόνο με την καινούργια τρόμπα δεν εχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Σαν να μην υπάρχει το κιτ.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
MeddlingMageGR
 
Δημοσιευσεις: 186
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 15:59


Επιστροφή στο Άρθρα στον τύπο

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες