Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Εναλλακτική λύση καυσίμου για NGV 1.6 3d 2008

Εναλλακτική λύση καυσίμου για NGV 1.6 3d 2008

Δημοσίευσηαπό Dimos68 » Σάβ 25 Φεβ, 2017 16:33

Γειά σε όλους. Σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα ψάχνοντας λύση στο εναλλακτικό καύσιμο. Έχω ένα Suzuki Grand Vitara 1.6 3d 2008 mod με 34.000 km κυριολεκτικά σαν καινούργιο και ολίγον πελαγωμένος. Το έχω σχεδόν παροπλίσει και πονά η ψυχή μου. Έχω κυριολεκτικά οργώσει τα forums για πληροφορίες. Αποτέλεσμα..............πονοκέφαλος -ελπίζω να μη γίνομαι γραφικός -. Για αλλαγή σε πετρέλαιο, το σκοτώνουν στην τιμή. Αν το κρατήσω υποχρεωτική θα είναι η αλλαγή καυσίμου την οποία μέχρι τώρα ανέβαλα λόγω αμφιβολιών επιτυχίας. Όχι ότι τώρα μου λύθηκαν. Κοντεύω να βλέπω καμένες βαλβίδες στον ύπνο μου. Έχω μιλήσει με εγκαταστάτες αερίου, υγρού ψεκασμού που υπόσχονται λύση χωρίς προβλήματα. Σίγουρα δεν θέλω κάποιον να μου χαϊδέψει τα αυτιά για να ακούσω αυτό που θέλω. Στα forums ακούγονται δυστυχώς προβλήματα. Όμως από την άλλη τα συστήματα αερίου εξελίσσονται γρήγορα, όπως ελπίζω και οι εγκαταστάτες. Δεν θα κρυφτώ. Με ελκύει ο υγρός με μικροψεκασμούς βενζίνης, αλλά λόγω τόπου διαμονής Γιαννιτσά-Θεσσαλονίκη, βρίσκω κοντά μου μόνο κάποιον Στάθη στον Λαγκαδά, δεν κατάφερα να μιλήσω μαζί του ακόμη,με vialle που όμως έχω διαβάσει αρκετά αρνητικά σχόλια για αυτόν. Βέβαια φαντάζομαι ότι ίσως βελτιώνονται στον χρόνο. Για αέριο ψεκασμό που μου προτάθηκε από καραβασίλης gas πάλι στον Λαγκαδά για Βrc sequend 32 ή plug and drive πάλι με μικροψεκασμούς βενζίνης. Μιλώντας μαζί του από τηλέφωνο μου φάνηκε πως γνωρίζει την συσκευή του και την εμπιστεύεται,α μου δίνει και πέντε χρόνια εγγύηση,δεν ξέρω τι ακριβώς εννοούσε. Αν ήμουν Αθήνα θα πήγαινα στον qgas,χωρίς να τον ξέρω νομίζω πως αγαπά την δουλειά του, την κυνηγά, είναι ανήσυχος, θέλει το ωραίο. Κρίμα που είναι μακριά. Πολύ δύσκολη απόφαση.
Τώρα τι προσδοκώ από εσάς. Μην βάλετε τις φωνές, π.χ. διάβασε το vitara club και τέτοια. Το έχω ήδη κάνει. Όμως, επειδή ο καιρός περνά και όλο και καινούργιες πληροφορίες μπορεί να βγαίνουν, θα ήθελα να ακούσω ότι πιο φρέσκο για το αυτοκίνητό μου από χρήστες ή και εγκαταστάτες με αποδεδειγμένα στοιχεία που μόνο το πέρασμα του χρόνου δίνει. Ίσως και σχόλια για υγρό ( νομίζω ότι ταιριάζει το vialle liquid si ) ή αέριο ψεκασμό ( δεν ξέρω ποιό μπορεί να κάνει ) στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο με μικροψεκασμό βενζίνης ή ότι άλλο, καθώς και για τους εγκαταστάτες που ανέφερα αν ξέρετε κάτι για αυτούς ή για άλλους, κατά προτίμηση Βόρεια λόγω υποστήριξης after sale.
Να είστε όλοι καλά.
Dimos68
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ 25 Φεβ, 2017 12:14

Επιστροφή στο Suzuki

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες