Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Avensis 2010

Avensis 2010

Δημοσίευσηαπό peripolo » Τρί 15 Απρ, 2014 22:55

καλησπερα εχω ενα avensis μοντελο του 2010 1,6 ποιο συστημα πρωτεινεται να βαλω ?
εχει βαλει κανενας σε τετοιο αυτοκινητο ?
να βαλω λαδιερα ή οχι ?
μου εχουν πει πως τα γιαπωνεζικα μοτερ εχουν θεμα με τις βαλβιδες ισχυει ? σε σχεση με τα γερμανικα παραδειγμα
γενικα λετε να βγαλει προβλημα ?
peripolo
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ, 2014 22:51

Re: Avensis 2010

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Τρί 15 Απρ, 2014 23:27

peripolo έγραψε:καλησπερα εχω ενα avensis μοντελο του 2010 1,6 ποιο συστημα πρωτεινεται να βαλω ?
εχει βαλει κανενας σε τετοιο αυτοκινητο ?
να βαλω λαδιερα ή οχι ?
μου εχουν πει πως τα γιαπωνεζικα μοτερ εχουν θεμα με τις βαλβιδες ισχυει ? σε σχεση με τα γερμανικα παραδειγμα
γενικα λετε να βγαλει προβλημα ?

Έχουμε τον ίδιο κινητήρα, ο οποίος δεν βρίσκεται σε καμία μπλάκ λιστ! Το σύστημα (εταιρία) που έβαλα έχει εργοστασιακή συνεργασία με την ΤΟΥΟΤΑ και ως τώρα λειτουργεί άψογα, ψεκάζει βενζίνη για προστασία ανάλογα με τα φορτία, θερμοκρασίες κ.τ.λ. και δεν είναι απαραίτητο να βάλεις λαδιέρα αν και καλό κάνει, κακό δεν κάνει.... έχω ως τώρα κοντά 15.000κμ χωρίς κανένα πρόβλημα!
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: Avensis 2010

Δημοσίευσηαπό peripolo » Τετ 16 Απρ, 2014 00:12

dimoskats έγραψε:
peripolo έγραψε:καλησπερα εχω ενα avensis μοντελο του 2010 1,6 ποιο συστημα πρωτεινεται να βαλω ?
εχει βαλει κανενας σε τετοιο αυτοκινητο ?
να βαλω λαδιερα ή οχι ?
μου εχουν πει πως τα γιαπωνεζικα μοτερ εχουν θεμα με τις βαλβιδες ισχυει ? σε σχεση με τα γερμανικα παραδειγμα
γενικα λετε να βγαλει προβλημα ?

Έχουμε τον ίδιο κινητήρα, ο οποίος δεν βρίσκεται σε καμία μπλάκ λιστ! Το σύστημα (εταιρία) που έβαλα έχει εργοστασιακή συνεργασία με την ΤΟΥΟΤΑ και ως τώρα λειτουργεί άψογα, ψεκάζει βενζίνη για προστασία ανάλογα με τα φορτία, θερμοκρασίες κ.τ.λ. και δεν είναι απαραίτητο να βάλεις λαδιέρα αν και καλό κάνει, κακό δεν κάνει.... έχω ως τώρα κοντά 15.000κμ χωρίς κανένα πρόβλημα!


Ποιο σύστημα έβαλες φίλε μου απο που και πόσο σου κόστισε ? αν επιτρέπεται ?


Sent from my iPad using Tapatalk
peripolo
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ, 2014 22:51

Re: Avensis 2010

Δημοσίευσηαπό dimoskats » Τετ 16 Απρ, 2014 10:11

Το σύστημα είναι αυτό που βλέπεις στην υπογραφή μου, Landi Renzo omegas evo και λαδιέρα JLM Valve saver. Πριν ένα χρόνο μου είχε κοστίσει όλο το πακέτο με Κ.Τ.Ε.Ο. και τόκους δόσεων 1200€. Τώρα η τιμή σίγουρα θα είναι καλύτερη!
Τον εγκαταστάτη θα τον επιλέξεις εσύ ανάλογα με το ποιος σου εμπνέει εσένα εμπιστοσύνη ;) !
dimoskats
 
Δημοσιευσεις: 391
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ, 2013 21:51

Re: Avensis 2010

Δημοσίευσηαπό peripolo » Τετ 16 Απρ, 2014 11:02

dimoskats έγραψε:Το σύστημα είναι αυτό που βλέπεις στην υπογραφή μου, Landi Renzo omegas evo και λαδιέρα JLM Valve saver. Πριν ένα χρόνο μου είχε κοστίσει όλο το πακέτο με Κ.Τ.Ε.Ο. και τόκους δόσεων 1200€. Τώρα η τιμή σίγουρα θα είναι καλύτερη!
Τον εγκαταστάτη θα τον επιλέξεις εσύ ανάλογα με το ποιος σου εμπνέει εσένα εμπιστοσύνη ;) !

Ευχαριστω για τις πληροφορίες καλό Πάσχα να έχουμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
peripolo
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ, 2014 22:51


Επιστροφή στο Toyota

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες