Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Vialle Liquid Si σε RAV4 του 2003

Re: Vialle Liquid Si σε RAV4 του 2003

Δημοσίευσηαπό anton » Τρί 22 Δεκ, 2015 21:14

Qgas μηπως εχεις απο αυτο ξεχωριστα ανταλλακτικο; και ποσο στοιχιζει;
συστημα Vialle LiquidSi χωρις πνευμονα, υγρος ψεκασμος LPG και μικροψεκασμοι βενζινης
Άβαταρ μέλους
anton
 
Δημοσιευσεις: 150
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 19:05

Re: Vialle Liquid Si σε RAV4 του 2003

Δημοσίευσηαπό viallesi » Τρί 22 Δεκ, 2015 21:37

anton έγραψε:σε ευχαριστω. Ψαχνω στο site της και δεν το βρισκω! Μπορεις να μου βαλεις συνδεσμο ή φωτο του δικου σου, να ξερω τι ψαχνω;

Εμενα η δεξαμενη μπορει να μην ειναι vialle. Παιζει ρόλο αυτο; εχει διαμετρο 64 εκ και υψος 25


Κανένα ρόλο δεν παίζει ότι δεν ειναι vialle. Πάρε τηλέφωνο στον qgas, από εκεί το πήρα και εγώ με την εγκατάσταση.

Δες μήπως μπορεί να στο βάλει προσωρινά για να ακούσεις την διαφορά και αν εισαι ΟΚ με αυτο.
viallesi
 
Δημοσιευσεις: 452
Εγγραφή: Τετ 04 Μαρ, 2015 11:32

Re: Vialle Liquid Si σε RAV4 του 2003

Δημοσίευσηαπό anton » Τρί 22 Δεκ, 2015 22:20

να εισαι καλα για τη σημαντικη βοηθεια
συστημα Vialle LiquidSi χωρις πνευμονα, υγρος ψεκασμος LPG και μικροψεκασμοι βενζινης
Άβαταρ μέλους
anton
 
Δημοσιευσεις: 150
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 19:05

Re: Vialle Liquid Si σε RAV4 του 2003

Δημοσίευσηαπό anton » Κυρ 17 Ιαν, 2016 22:12

λοιπον τα νεωτερα. Εβαλα πετροβάμβακα μεσα στο κεντρο του ντονατ που ειναι η αντλια. μειωθηκε ελαφρα. πηγα σε ενα ταπετσερη και μου εβαλε το ηχομονωτικο υλικο σε ενα κουτι και το σκεπασα με 50 ευρω. Μειωθηκε ο θορυβος ακουγεται μονο σταματημενο και με σβηστο ράδιο.
ξεκιναει ολιγον δυσκολοτερα το πρωι οπως ολα τα υγραερια. Λοξυγγα δεν εχω καθολου, επιδοσεις εκπληκτικες! Τρομερη ροπη!
εχω οικονομια γυρω στο 60% πληρωνω τωρα σε σχεση με το παρελθον. Θα εκαιγα περιπου 9 λιτρα τα 100 χλμ βενζινα με το τρεξιμο που κανω τωρα. Στην πραγματικοτητα τωρα καιω 10,2 λιτρα τα 100 χλμ υγραεριο και 1 λιτρο τα εκατο χλμ βενζινη. Δηλαδη επεσα στο 63,43% γιατι βενζινη βαζω ΕΚΟ 1,319 το λιτρο, ενω υγραεριο βαζω Ελιν με 0,609 το λιτρο. Απο την αλλη μπορει να ειχα 9,1-9,2 πληρως βενζινη μια και ετρεχα τελευταια οποτε το να εχω πεσει στο 60% ειναι το λογικο
συστημα Vialle LiquidSi χωρις πνευμονα, υγρος ψεκασμος LPG και μικροψεκασμοι βενζινης
Άβαταρ μέλους
anton
 
Δημοσιευσεις: 150
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 19:05

Re: Vialle Liquid Si σε RAV4 του 2003

Δημοσίευσηαπό viallesi » Κυρ 17 Ιαν, 2016 23:14

Αν χρειάστηκες τόσα πολλά για να μειώσεις τον θόρυβο τότε ευτυχώς που δεν έβαλες της vialle γιατί αφενός τόση ηχομόνωση δεν θα σου πρόσφερε με τίποτα και αφετέρου θα είχες δώσει και ένα σωρό λεφτά.

Χαίρομαι που βρήκες άκρη στο πρόβλημα σου.
viallesi
 
Δημοσιευσεις: 452
Εγγραφή: Τετ 04 Μαρ, 2015 11:32

Re: Vialle Liquid Si σε RAV4 του 2003

Δημοσίευσηαπό anton » Πέμ 14 Ιούλ, 2016 16:30

ταλαιπωρηθηκα τοσο πολυ για το θορυβο γιατι δε μου βαλαν το ελαστικο καλυμμα της αντλιας.
Τωρα για να μπει πρεπει να ξεσυνδεθουν οι συνδεσεις και να πεταξεις ολο το υγραεριο, ασε που δε το παραδεχεται ο εγκαταστατης. Απλα να ξερετε οσοι εχετε πολυ θορυβο ειναι που δε βαζουνε το ελαστικο καλυμμα της αντλιας εξωτερικα

https://www.youtube.com/watch?v=F4XKf8NTIAM
δε μου βαλαν το μαυρο ελαστικο καλυμμα της αντλιας που περισσευει εξω απο τη δεξαμενη που φαινεται στο πρωτο βιντεο

https://www.youtube.com/watch?v=ormb783 ... DarNziqAH4
εδω δειχνει το ελαστικο καλυμμα της αντλιας που περισευει εξω απο το ρεζερβουαρ στο 3.42

https://www.youtube.com/watch?v=_XVVjaY ... H4&index=5
αυτο το μαυρο ελαστικο στο 4.22 ξεχασαν να μου βαλουν

https://goo.gl/photos/uEJVa1uUip5kJQA2A
εμενα η αντλια που ειναι μεσα στην εσωτερικη τρυπα του donut δεν εχει την ελαστικη επικαλυψη που γραφει πανω vialle
συστημα Vialle LiquidSi χωρις πνευμονα, υγρος ψεκασμος LPG και μικροψεκασμοι βενζινης
Άβαταρ μέλους
anton
 
Δημοσιευσεις: 150
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 19:05

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Toyota

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες