Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Alfa Romeo 156 1.600 twin spark

Re: Alfa Romeo 156 1.600 twin spark

Δημοσίευσηαπό dbotsios » Τετ 11 Μάιος, 2011 18:12

alfaromeo15603 έγραψε:Εχω μια alfaromeo 156 1.600 κυβικα twin spark.θελω να βαλω υγραεριο.Ακουσα απο καποιους (οχι ειδικους),οτι επειδη εχω 160.000 χιλιομετρα ο κινητηρας δεν θα αντεξει και θα τον παρω παραμασχαλα.Ισχυει αυτο?
Και δευτερον,τι συστημα μου προτεινετε?η εκγατασταση θα γινει στο εξωτερικο.μου ειπε για zavoli το ξενο συνεργειο.ειναι καλο?

Παρακαλω τα φωτα σας καθως ειμαι παντελως ασχετος


Αγαπητέ φίλε, ανεξάρτητα από τι σύστημα θα βάλεις, ξανασκέψου ΠΟΥ θα το βάλεις. Θυμίσου ότι κάνεις μια μετατροπή στο αυτοκίνητό σου και είναι πολύ πιθανό να χρειαστείς στο μέλλον τη βοήθεια του εγκαταστάτη σου. Για οποιοδήποτε πρόβλημα σου παρουσιαστεί, θα πρέπει να τρέχεις στη Βουλγαρία. Τα χρήματα που πιθανό να εξοικονομήσεις στην τοποθέτηση, θα τα πληρώσεις τότε. Να σου θυμίσω επίσης ότι και στην Ελλάδα βάζαμε υγραέριο από το 1975 αν δεν κάνω λάθος, άσχετα αν ήταν παράνομο. Η εμπειρία δεν λείπει σε κάποιους ανθρώπους !

Θα σου πρότεινα να κάνεις τη βόλτα σου κι εδώ, να μιλήσεις με εγκαταστάτες για τα υπέρ και τα κατά, να διαπιστώσεις αν έχουν άδεια ή "αγοράζουν" την υπογραφή κάποιου που έχει και τότε να αποφασίσεις για το που θα το βάλεις.

Σκέψου επίσης ότι ενδεχόμενη τοποθέτηση στη Βουλγαρία, δεν θα σου επιτρέψει να περάσεις ΚΤΕΟ, που σημαίνει ότι η μετατροπή θα είναι παράνομη και δεν θα έχεις ασφαλιστική κάλυψη. Νομίζεις ότι όλα αυτά αξίζουν 500ευρώ που θα εξοικονομίσεις ?

Πάντα φιλικά και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη για την παρέμβαση. ;)
Daihatsu Terios 1.5, LPG Landirenzo
dbotsios
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Τετ 04 Μάιος, 2011 22:45

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Alfa Romeo

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες