Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Νέος στο φόρουμ: BRC, Zavoli ή GFI?

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

Νέος στο φόρουμ: BRC, Zavoli ή GFI?

Δημοσίευσηαπό asteriosk » Παρ 12 Ιούλ, 2013 22:42

Φίλοι του φόρουμ καλησπέρα και καλώς σας βρήκα
είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φορούμ καθότι ψάχνω να βρω ποιο από τις προαναφερθεντα συστήματα να επιλέξω.
Σε τιμή είναι όλα παραπλήσια- το βασικό μου κριτήριο είναι η αξιοπιστία της εταιρείας, η αντοχή στο χρόνο από όσους έχουν τοποθετήσει αντίστοιχο σύστημα, η διαφορά στην κατανάλωση και γενικότερα η ποιότητα του κάθε συστήματος.όλα επίσης έχουν 2 χρόνια εγγύηση.
Για ευνόητους λόγους δεν βάζω εγκαταστάτες, είναι όλοι με πολλά χρόνια στο χώρο και με πάρα πολλές εγκαταστάσεις οπότε θεωρούνται εκ των προτέρων αξιόπιστοι. όποιος έχει να προτείνει κάτι παρακαλώ με πμ.
Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη για να προχωρήσω στην εγκατάσταση το συντομότερο πριν φύγω διακοπές

ευχαριστώ εκ των προτέρων
asteriosk
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Παρ 05 Ιούλ, 2013 23:36

Re: Νέος στο φόρουμ: BRC, Zavoli ή GFI?

Δημοσίευσηαπό tasoshunter » Δευτ 15 Ιούλ, 2013 12:54

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ .
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑ BRC ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ!!

mod: Δε γράφουμε με κεφαλαία
Fiat Grande Punto - Elpigaz με Jlm 70000 +
tasoshunter
 
Δημοσιευσεις: 276
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν, 2012 23:48
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Απ: Νέος στο φόρουμ: BRC, Zavoli ή GFI?

Δημοσίευσηαπό maevius » Δευτ 15 Ιούλ, 2013 19:38

Εγω που φοραω zavoli και prins και τα 2 ειναι εξισου αξιοπιστα και προπαντως προσεγμενες εγκαταστασεις.
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Re: Απ: Νέος στο φόρουμ: BRC, Zavoli ή GFI?

Δημοσίευσηαπό black92s » Τρί 16 Ιούλ, 2013 01:18

Δεν μας είπες σε τι αυτοκίνητο θα το βάλεις. Να αναφέρεις εγκατάστατες δεν είναι κάτι παράνομο.

Στάλθηκε από το ST25i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Άβαταρ μέλους
black92s
 
Δημοσιευσεις: 39
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιούλ, 2012 18:34

Re: Νέος στο φόρουμ: BRC, Zavoli ή GFI?

Δημοσίευσηαπό papamelvas » Τετ 11 Σεπ, 2013 01:14

Καινούριος στο χώρο και στο θέμα. Ενδιαφέρομαι να βάλω κιτ υγραερίου σε Ford C MAX 1600 μοντέλο 2008. Είδα τα BRC και τα Zavoli και οι εγκαταστάτες μου είπαν ότι ο κινητήρας θα λειτουργεί ταυτόχρονα με αέριο και βενζίνη όποτε κρίνει το σύστημα πως είναι απαραίτητο. Ένας άλλος εγκαταστάτης μου πρότεινε το κιτ της LPG TECH (Πολωνικό) γιατί όπως μου είπε τα Ford έχουν έναν ψεβδοπαλμό που μπερδεύει τους εγκεφάλους των κιτ υγραερίου παρουσιάζοντας φτωχό μείγμα και προκαλώντας χρήση βενζίνης. Το λογισμικό της LPG TECH προβλέπει τον ψευδοπαλμό και δεν χρησιμοποιεί καθόλου βενζίνη πέρα από το ξεκίνημα της μηχανής. Επίσης είναι και το μόνο σύστημα που μου δίνει εγγύηση για 5 χρόνια σε αντίθεση με τα άλλα που έχουν εγγύηση για 2 χρόνια αντίστοιχα . Έχει ακούσει κανείς για την LPG TECH ή έχει κάποια σχετική εμπειρία;
papamelvas
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 10 Σεπ, 2013 13:21

Re: Νέος στο φόρουμ: BRC, Zavoli ή GFI?

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 11 Σεπ, 2013 10:48

papamelvas έγραψε:Καινούριος στο χώρο και στο θέμα. Ενδιαφέρομαι να βάλω κιτ υγραερίου σε Ford C MAX 1600 μοντέλο 2008. Είδα τα BRC και τα Zavoli και οι εγκαταστάτες μου είπαν ότι ο κινητήρας θα λειτουργεί ταυτόχρονα με αέριο και βενζίνη όποτε κρίνει το σύστημα πως είναι απαραίτητο. Ένας άλλος εγκαταστάτης μου πρότεινε το κιτ της LPG TECH (Πολωνικό) γιατί όπως μου είπε τα Ford έχουν έναν ψεβδοπαλμό που μπερδεύει τους εγκεφάλους των κιτ υγραερίου παρουσιάζοντας φτωχό μείγμα και προκαλώντας χρήση βενζίνης. Το λογισμικό της LPG TECH προβλέπει τον ψευδοπαλμό και δεν χρησιμοποιεί καθόλου βενζίνη πέρα από το ξεκίνημα της μηχανής. Επίσης είναι και το μόνο σύστημα που μου δίνει εγγύηση για 5 χρόνια σε αντίθεση με τα άλλα που έχουν εγγύηση για 2 χρόνια αντίστοιχα . Έχει ακούσει κανείς για την LPG TECH ή έχει κάποια σχετική εμπειρία;


καλο συστημα ειναι πολωνικό, το μονο μειονεκτημα του η μη χρηση βενζινης ταυτοχρονα για λιπανση οπωσδηποτε λιαδερα στο c max με διακλαδωτη ανα κύλινδρο
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Νέος στο φόρουμ: BRC, Zavoli ή GFI?

Δημοσίευσηαπό Bogie » Σάβ 02 Νοέμ, 2013 22:11

asteriosk έγραψε:Φίλοι του φόρουμ καλησπέρα και καλώς σας βρήκα
είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φορούμ καθότι ψάχνω να βρω ποιο από τις προαναφερθεντα συστήματα να επιλέξω.
Σε τιμή είναι όλα παραπλήσια- το βασικό μου κριτήριο είναι η αξιοπιστία της εταιρείας, η αντοχή στο χρόνο από όσους έχουν τοποθετήσει αντίστοιχο σύστημα, η διαφορά στην κατανάλωση και γενικότερα η ποιότητα του κάθε συστήματος.όλα επίσης έχουν 2 χρόνια εγγύηση.
Για ευνόητους λόγους δεν βάζω εγκαταστάτες, είναι όλοι με πολλά χρόνια στο χώρο και με πάρα πολλές εγκαταστάσεις οπότε θεωρούνται εκ των προτέρων αξιόπιστοι. όποιος έχει να προτείνει κάτι παρακαλώ με πμ.
Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη για να προχωρήσω στην εγκατάσταση το συντομότερο πριν φύγω διακοπές

ευχαριστώ εκ των προτέρων


Κατ `αρχας και οι 3 παραπανω εταιριες ειναι πλεον ιδιοκτησια της BRC
τα καινουργια συστηματα ,κυριος της GFI , kai Zavoli μπορω να πω παιρνουν αρκετες ιδεες απο την BRC π.χ. αν συγκρινεις καποια εξαρτηματα ...κτλ .....
Αλλα σαν πιο αξιοπιστη παραμενει η BRC . Για την συγουρια σας μπορειτε να επισκεφτειτε το επισημο site της BRC : www.brc.it
και απο εκει θα βρειτε την επισημη ,εξουσιοδοτημενη αντιπροσωπεια της περιοχης σας.
Εγω προσωπικα εχω κανει παρομιος και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο το συστημα και απο την τοποθετηση!!!!!
Qgas έγραψε:
papamelvas έγραψε:Καινούριος στο χώρο και στο θέμα. Ενδιαφέρομαι να βάλω κιτ υγραερίου σε Ford C MAX 1600 μοντέλο 2008. Είδα τα BRC και τα Zavoli και οι εγκαταστάτες μου είπαν ότι ο κινητήρας θα λειτουργεί ταυτόχρονα με αέριο και βενζίνη όποτε κρίνει το σύστημα πως είναι απαραίτητο. Ένας άλλος εγκαταστάτης μου πρότεινε το κιτ της LPG TECH (Πολωνικό) γιατί όπως μου είπε τα Ford έχουν έναν ψεβδοπαλμό που μπερδεύει τους εγκεφάλους των κιτ υγραερίου παρουσιάζοντας φτωχό μείγμα και προκαλώντας χρήση βενζίνης. Το λογισμικό της LPG TECH προβλέπει τον ψευδοπαλμό και δεν χρησιμοποιεί καθόλου βενζίνη πέρα από το ξεκίνημα της μηχανής. Επίσης είναι και το μόνο σύστημα που μου δίνει εγγύηση για 5 χρόνια σε αντίθεση με τα άλλα που έχουν εγγύηση για 2 χρόνια αντίστοιχα . Έχει ακούσει κανείς για την LPG TECH ή έχει κάποια σχετική εμπειρία;


καλο συστημα ειναι πολωνικό, το μονο μειονεκτημα του η μη χρηση βενζινης ταυτοχρονα για λιπανση οπωσδηποτε λιαδερα στο c max με διακλαδωτη ανα κύλινδρο
Bogie
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ 02 Νοέμ, 2013 20:16


Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες