Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Icom vs prins

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

Re: Icom vs prins

Δημοσίευσηαπό strofimios » Παρ 15 Απρ, 2011 22:45

Ευχαριστω για την βοηθεια-απαντηση!
Jeep cherokee xj '01 2.5 με icom jtg
strofimios
 
Δημοσιευσεις: 73
Εγγραφή: Τετ 13 Απρ, 2011 15:07

Re: Icom vs prins

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Παρ 15 Απρ, 2011 22:46

strofimios έγραψε:Επισης,μου ειπαν οτι σε θερμοκρασιες περιβαλοντος κατω των 5 βαθμων τα συστηματα αεριου ψεκασμου γυρνανε σε βενζινη μεχρι να ζεσταθει το μοτερ γιατι πεφτει η πιεση στο συστημα και κοβεται η τροφοδοσια προς το μοτερ.
Μου φαινεται λιγο(εως πολυ)τραβηγμενο,τι ξερουμε γι'αυτο;


Αυτο που περιγραφεις μπορει να συμβει αλλα αναλογα το συστημα.Το καλο αλλα και κακο(αναλογα) με τα αεριου ψεκασμου ειναι οτι δεν εχουν αντλια στη δεξαμενη. Καλο γιατι αν εχεις αντλια και χαλασει εκτος εγγυησης θα πλερωσεις αλλα αν δεν εχεις μπορει να αντιμετωπίσεις προβληματα πτωσης της πιεσης στη ρεζερβα lpg(ειτε απο χαμηλες θερμοκρασιες,ειτε απο φτωχο σε προπανιο μιγμα), με αποτελεσμα να μην τροφοδοτειται σωστα η μηχανη με καυσημο.

Παντως γενικοτερα, τα προβληματα με τους πνευμονες ειναι συχνα για διαφορους λογους. Η συνηθης αιτια ειναι οτι δεν μπορουν να εξαερωσουν αρκετο καυσημο(κυριως στα μεγαλα μοτερ), με αποτελεσμα ποικίλα προβληματα τροφοδοσιας(κοψιματα, ρεταρισματα, αλλαγες σε βενζινη κτλ ). Ασε που το θεμα με τους πνευμονες που θελουν ντε και καλα τα νερα του ψυγειου....μου τη δινει απιστευτα... Και τα προβληματα δε, που αφορουν την κατάλληλη θερμοκρασια στα νερα...απειρα....

Ο καλος εγκαταστατης πρεπει να τα προσεξει ολα αυτα τα προβληματα. Με τον υγρο ομως....απλα δε υπαρχουν...
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: Icom vs prins

Δημοσίευσηαπό strofimios » Σάβ 16 Απρ, 2011 17:17

Μαλλον παω για υγρο.Τη Δευτερα παω να μιλησω με τον εγκαταστατη απο κοντα.
Jeep cherokee xj '01 2.5 με icom jtg
strofimios
 
Δημοσιευσεις: 73
Εγγραφή: Τετ 13 Απρ, 2011 15:07

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες