Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

ZAVOLI ή VERSUS

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

ZAVOLI ή VERSUS

Δημοσίευσηαπό kavaliotis76 » Τετ 11 Μάιος, 2011 17:07

Έχω αποφασίσει την τοποθέτηση συστήματος Υγραεριοκίνησης στο αυτοκίνητο μου SKODA OCTAVIA5 1,6 MPI (οκταβάλβιδος) αλλά μένει να παρθεί η μεγαλύτερη απόφαση αυτή του εγκαταστάτη και της μάρκας του συστήματος. Μετά από έρευνα που έκανα στην περιοχή της Καστοριάς εντόπισα αρκετά :lol: ‘’μανιτάρια’’ :lol: της υγραεριοκίνησης που έχουν φυτρώσει και κάνουν την τελική μου επιλογή ακόμα πιο δύσκολη. Σοβαρότερες προτάσεις κατά την άποψή μου είναι αυτή της Αντιπροσωπίας SKODA με σύστημα VERSUS, λόγο τοποθέτησης στην ‘’μαμά’’ και αυτής του συνεργάτη του Θεοδώρου στην Καστοριά (http://www.autogas.gr) με σύστημα ZAVOLI λόγο πιο γνωστής μάρκας συστήματος. Θα ήθελα γενικά την γνώμη σας ώστε να πάρω την τελική απόφαση αλλά και πιο ιδικά από Καστοριανούς που τυχόν γνωρίζουν τους εγκαταστάτες και τα συστήματα που τοποθετούν ή ακόμα και άλλους εγκαταστάτες της περιοχής. Ευχαριστώ προκαταβολικά! :ymhug:
kavaliotis76
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ, 2011 02:06

Re: ZAVOLI ή VERSUS

Δημοσίευσηαπό GREGORI » Τετ 11 Μάιος, 2011 21:54

kavaliotis76 έγραψε:Έχω αποφασίσει την τοποθέτηση συστήματος Υγραεριοκίνησης στο αυτοκίνητο μου SKODA OCTAVIA5 1,6 MPI (οκταβάλβιδος) αλλά μένει να παρθεί η μεγαλύτερη απόφαση αυτή του εγκαταστάτη και της μάρκας του συστήματος. Μετά από έρευνα που έκανα στην περιοχή της Καστοριάς εντόπισα αρκετά :lol: ‘’μανιτάρια’’ :lol: της υγραεριοκίνησης που έχουν φυτρώσει και κάνουν την τελική μου επιλογή ακόμα πιο δύσκολη. Σοβαρότερες προτάσεις κατά την άποψή μου είναι αυτή της Αντιπροσωπίας SKODA με σύστημα VERSUS, λόγο τοποθέτησης στην ‘’μαμά’’ και αυτής του συνεργάτη του Θεοδώρου στην Καστοριά (http://www.autogas.gr) με σύστημα ZAVOLI λόγο πιο γνωστής μάρκας συστήματος. Θα ήθελα γενικά την γνώμη σας ώστε να πάρω την τελική απόφαση αλλά και πιο ιδικά από Καστοριανούς που τυχόν γνωρίζουν τους εγκαταστάτες και τα συστήματα που τοποθετούν ή ακόμα και άλλους εγκαταστάτες της περιοχής. Ευχαριστώ προκαταβολικά! :ymhug:


Φιλε μου εγω εχω το zavoli σε jetta και δεν κανει την παραμικρη zavolia εχουμε ιδιο κινητηρα ,υπαρχει στο showroom.
Jetta 1.6 mpi Ζavoli άνευ λαδιέρας - 55000 ++χλμ -1200 hour LPG/215 hour βενζινη/
GREGORI
 
Δημοσιευσεις: 263
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ, 2010 23:36

Re: ZAVOLI ή VERSUS

Δημοσίευσηαπό dathens » Πέμ 12 Μάιος, 2011 00:01

Τράβα στη σκοντα με τα μπουνια να τους έχεις στο χέρι για ότιδηποτε χτύπα ξύλο συμβει
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: ZAVOLI ή VERSUS

Δημοσίευσηαπό Marousiotis » Πέμ 12 Μάιος, 2011 14:08

Πιστευω οτι και το καλυτερο συστημα να βαλεις,αν σου το τοποθετισει μπακαλης δεν θα παρεις τα αναμενωμενα.Εγω θα πηγαινα στη Skoda,ειδικα αν εκανα εκει και τα σερβις του αυτοκινητου και για τον λογο που εγραψε πιο πανω ο dathens.
Κωστας
Suzuki New Grand Vitara 2.0
Marousiotis
 
Δημοσιευσεις: 47
Εγγραφή: Δευτ 07 Μαρ, 2011 13:30


Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες