Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

Re: Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Δημοσίευσηαπό Paradisos » Τετ 23 Σεπ, 2015 11:49

Το ότι είναι εξυπηρέτηση το γνωρίζω και μπορώ να πω ότι μας διευκολυνεται και μας εξυπηρετείται πάρα πολύ με την κίνηση σας αυτή .

okypous έγραψε:Icom 1700€ vialle 1400€.

Qgas έγραψε:1290 εχει το Liquid si


στα παραπάνω ποστ η μια τιμή έχει KTEO (λογικά ) ή είναι δώρο ενώ η άλλη όχι . Δεν ξέρω για τους άλλους χρήστες αλλά μερικοί ίσως καταλάβουν ότι έχει 110 ευρώ διαφορά ο ένας εγκαταστατης από κάποιον άλλον και το παρεξηγήσουν ..!!

Για το φπα έχεις δίκιο ..αλλά δεν είδα πουθενά το τελική τιμή ...πχ

Paradisos έγραψε:Μετα απο 2 επικοινωνίες με εγκαταστατη του δικτύου της viridia ... Η τιμή που μας έδωσαν 2400 ευρώ τελική τιμή με δώρο το ΚΤΕΟ !! Αφορά το LPDI
Paradisos
 
Δημοσιευσεις: 166
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ, 2012 12:33

Re: Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Δημοσίευσηαπό okypous » Τετ 23 Σεπ, 2015 20:59

Θα τα γράψω λοιπόν όσο πιο ξεκάθαρα γίνεται για να μην δημιουργηθούν άλλες παρανοήσεις:
vialle liquidsi: 1290€ (ο φπα συμπεριμβάνεται) πλεόν κόστους 80€ ΚΤΕΟ
icom jtg: 1600€ (ο φπα συμπεριλαμβάνεται) πλέον κόστους 80€ ΚΤΕΟ

Επί του θέματος όμως έχετε κάποια γνώμη κύριε paradisos; Ποιο είναι το σύστημα που θεωρείτε καλύτερο από τα 2 και γιατί;
Κύριε Ηλία έχετε κάποια γνώμη ως εγκαταστάτης;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
okypous
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 19:33

Re: Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Δημοσίευσηαπό Paradisos » Τετ 23 Σεπ, 2015 21:34

Διάβασε εδώ !!

http://autogasforum.gr/viewtopic.php?f= ... &start=100

Πληροφορίες για το vialle δυστυχώς εχει διασκορπισμένες αλλα αρκετές μεσα στο forum ..!!

Sorry για την σύντομη απάντηση είμαι από κινητό και μου βγαίνει η ψυχή για να απαντήσω..!!
Paradisos
 
Δημοσιευσεις: 166
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ, 2012 12:33

Re: Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Δημοσίευσηαπό hlias » Τετ 23 Σεπ, 2015 21:43

okypous έγραψε:Θα τα γράψω λοιπόν όσο πιο ξεκάθαρα γίνεται για να μην δημιουργηθούν άλλες παρανοήσεις:
vialle liquidsi: 1290€ (ο φπα συμπεριμβάνεται) πλεόν κόστους 80€ ΚΤΕΟ
icom jtg: 1600€ (ο φπα συμπεριλαμβάνεται) πλέον κόστους 80€ ΚΤΕΟ

Επί του θέματος όμως έχετε κάποια γνώμη κύριε paradisos; Ποιο είναι το σύστημα που θεωρείτε καλύτερο από τα 2 και γιατί;
Κύριε Ηλία έχετε κάποια γνώμη ως εγκαταστάτης;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων



απο αυτα τα 2 το vialle θα επελεγα.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Δημοσίευσηαπό Paradisos » Τετ 23 Σεπ, 2015 21:46

hlias έγραψε:απο αυτα τα 2 το vialle θα επελεγα.


Εγώ απο τα 2 το vialle επέλεξα ;)
Paradisos
 
Δημοσιευσεις: 166
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ, 2012 12:33

Re: Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 23 Σεπ, 2015 21:57

Paradisos έγραψε:
okypous έγραψε:Icom 1700€ vialle 1400€.
Θα σας παρακαλέσουμε λοιπόν για να μην υπάρχουν ξανά απαράδεκτες συμβουλές και προς έλλειψη παρεξηγήσεων άλλη φορά όταν δίνονται "προσφορές" ή κάποιες τιμές να δίνονται αναλυτικά

χχχχ + φπα + ΚΤΕΟ και να ενημερώνεται για το γέμισμα της δεξαμενής

για να μπορεί ο υποψήφιος υγραεριοκινητος να κρίνει με αντικειμενικότητα τις "προσφορές" που έχει στα χέρια του .


Η τιμη λιανικής ειναι πάντα με το ΦΠΑ στο υποψήφιο πελάτη το ΚΤΕΟ ειναι υποχρέωση του κατόχου να το περάσει και όχι του συνεργείου .. Μη παρεξηγούμε τα πράγματα .. το συνεργείο μετά την μετατροπή υποχρεούται να ενημερώσει μόνο τον πελάτη του οτι έχει 30 ημέρες να περάσει το αμάξι του ΚΤΕΟ ..

Το γέμισμα της δεξαμενής ενοειτε οτι ενημερώνετε ο πελάτης οταν γίνετε για να γνωρίζει τη χωρητικότητα της δεξαμενής του στο πρώτο γέμισμα ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Πέμ 24 Σεπ, 2015 07:39

Μην συγκρινετε καταστασεις τπυ παρελθοντος με σημερα. Το 2010 σου πλασαραν κιτ με ηλεκτροβαλβιδες τουρκικα με 1500 ευρω και 4 μηνες κλεισιμο ραντεβου και σε ξεπετουσαν. Ηταν βεβαια 5 εγκαταστατες σε ολη την Αθηνα. Σημερα τα δεδομενα εχουν αλλαξει κατα πολυ, φθηνοτερες τιμες, καλυτερα συστηματα, καλυτερη εξυπηρετιση. Ο ανταγωνισμος βλεπετε. Γιατι λοιπον να μην περασει το κτεο ο εγκαταστατης που οπως και να το κανουμε ως τακτικος επισκεπτης στο κτεο στανταρ εχει αλλη προταιρεοτητα και εξυπηρετηση απο μενα που θα παω και θα φαω τη μερα μου.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Δημοσίευσηαπό Paradisos » Πέμ 24 Σεπ, 2015 09:28

φίλε gkazakias από την στιγμή που οι εγκαταστατες δεν έχουν κάποιο κέρδος από το κτεο ...το σέβομαι ότι χάνουν 1,5 ώρα από την δουλειά τους ...

Βέβαια είναι και επιλογή τους να το κάνουν ή όχι . Και αυτό το σέβομαι

Εκεί θα λειτουργήσει ο ανταγωνισμός , οι υπηρεσίες της εξυπηρέτησης και της διευκόλυνσης που μπορεί να παρέχει ο εγκαταστατης στον υποψήφιο υγραεριοκινητο

το θέμα μας ξεκίνησε διότι οι 2 τιμές δεν ήταν "αντικειμενικες" μεταξύ τους λόγο ΚΤΕΟ υπάρχει μια διαφορά 110 ευρω και εάν γνωρίζεις έστω και λίγο την αγορά βλέπεις ότι οι τιμές παίζουν στο 30-50 ευρώ !!

θα μου πεις τώρα γιατί ο καταναλωτής θα μάθει εκ ων υστέρων ότι στην τιμή αυτή δεν περιλαμβάνεται το κτεο δεν το γνωρίζω , γιαυτό είπα για τις προσφορές , να παίρνεται προσφορές αναλυτικά με τα ίδια συστήματα και τις ίδιες υπηρεσίες

φιλε okypous νομίζω ότι έχεις κατασταλάξει σε πιο σύστημα θα βάλεις...το μόνο που θα κοιτάξεις είναι να γίνει σωστή τοποθέτηση σε έναν σοβαρό εγκαταστατη διότι ο υγρός ψεκασμός δεν συγχωρεί λάθη στην εγκατάσταση ..και σωστό επαγγελματία που εάν τελικά υπάρξει κάποιο πρόβλημα να μην προσπαθεί να απαλλαγεί από εσένα αλλά να προσπαθήσει να βρει λύση !!

Όλα αυτά θα τα κρίνεις εσύ φίλε μου ..!!! Καλή τύχη ..!!
Paradisos
 
Δημοσιευσεις: 166
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ, 2012 12:33

Re: Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Δημοσίευσηαπό okypous » Πέμ 24 Σεπ, 2015 19:31

Καταρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το γεγονός ότι στον κινητήρα μου οι βαλβίδες δεν είναι ρυθμιζόμενες πόσο, πως και γιατί επηρεάζει την εγκατάσταση;
okypous
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 19:33

Re: Icom Jtg ή Vialle liquidsi

Δημοσίευσηαπό fotisly » Πέμ 08 Οκτ, 2015 10:28

την εγκατασταση σε τιποτα δεν την επηρεαζει.
αυτο εχει να κανει με μελοντικο κοστος ρυθμισης βαλβιδων ή αντικαταστασης απο τι συνεργειο σου
.
icom jtg υγρου ψεκασμου,πλεον lovato σε αστρα h 1.8 140 hp
prins silverline2 skoda fabia 1.4 101 hp
fotisly
 
Δημοσιευσεις: 394
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος, 2011 21:54

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες





cron