Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Torelli μπεκ

Ξέρουμε ότι σας αρέσουν - τις μαζέψαμε όλες μαζί λοιπόν!

Torelli μπεκ

Δημοσίευσηαπό fakiris » Κυρ 22 Νοέμ, 2015 19:05

Λόγο οτι δεν βρίσκω πληροφορίες ξέρει κανεις τα μπεκ torelli? Αυτά μου πέρασε ο τεχνικός σε συστημα nevostar αλλά δεν μπορω να βρω πολλές πληροφορίες
fakiris
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 27 Σεπ, 2015 11:41

Re: Torelli μπεκ

Δημοσίευσηαπό antonis132 » Κυρ 22 Νοέμ, 2015 20:17

πρωτη φορα ακουω αυτη τη μαρκα σε μπεκ, μου θυμιζει κατι σε ιταλο βιολιστη :lol:
σιγουρα καποια παραλλαγη των valtek θα ειναι, σαν μαρκα παντως ειναι δυσεύρετα εξω
σε τι αυτοκινητο τα εχεις και ποσο το πληρωσες το κιτ αν επιτρεπεται;
antonis132
 
Δημοσιευσεις: 435
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 14:34

Re: Torelli μπεκ

Δημοσίευσηαπό fakiris » Κυρ 22 Νοέμ, 2015 21:13

Είναι βιολιστής νομίζω!!! 800 σε φόκουσ 1 1600. Εχω εμπιστοσύνη στον τεχνικό του είπα να βάλει οτι κρίνει καλύτερα. Με λοβατο σύστημα θα ήτανε 50 100 ευρώ φθηνότερο. Attiker δεξαμενή και torelli μπεκ. Το κακό είναι οτι η δεξαμενή είναι μονο 38 λίτρα αλλά πετάει ήδη 8 ποντους αν έβαζα μεγαλύτερη θα πέταγε πατά πολύ.
Απλα μονο στο fb βρήκα μια σελιδα τους και νομιζω είναι τούρκικα αν δεν βρω βέβαια απο πουθενά θα πάω να τον ρωτησω
Στην τιμή και ελενχος βαλβίδων και κάτι λαστιχακια στο ac που έχανε υγρά η φρεόν η κάτι αλλο :D
fakiris
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 27 Σεπ, 2015 11:41

Re: Torelli μπεκ

Δημοσίευσηαπό antonis132 » Κυρ 22 Νοέμ, 2015 21:42

αν δεν εχεις προβλημα μην το ψαχνεις δεν χρειαζεται, τυπου ηλεκτροβαλβιδας ειναι και βασιζονται στην κατασκευη των valtek που δεν ειχε βγει καλη μια παρτιδα τους, αλλα τα δικα σου πιθανον ειναι με καλυτερα υλικα οπως και αρκετοι αλλοι που επιλεξανε και κυκλοφορουν απροβληματιστα για πολλες χιλιαδες χιλιομετρα :)
antonis132
 
Δημοσιευσεις: 435
Εγγραφή: Δευτ 19 Μαρ, 2012 14:34


Επιστροφή στο Συγκρίσεις συστημάτων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες