Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Καλωσόρισμα νέων μελών...

Καλωσόρισμα νέων μελών...Γνωριμία!

Re: Καλωσορισμα νεων μελων...

Δημοσίευσηαπό Dimitrisclio » Κυρ 06 Φεβ, 2011 10:50

Καλως ηρθες στην παρεα μας.
Dimitrisclio
 
Δημοσιευσεις: 37
Εγγραφή: Δευτ 31 Ιαν, 2011 21:46

Re: Καλωσορισμα νεων μελων...

Δημοσίευσηαπό sdaoulas » Κυρ 06 Φεβ, 2011 11:34

καλως ηρθες.
fly...
Άβαταρ μέλους
sdaoulas
 
Δημοσιευσεις: 63
Εγγραφή: Κυρ 05 Δεκ, 2010 21:24

Re: Καλωσορισμα νεων μελων...

Δημοσίευσηαπό johnsuv » Δευτ 07 Φεβ, 2011 17:25

Γεια σας και από μένα. Είμαι εδώ και είκοσι μέρες περίπου κάτοχος υγραεριοκίνητου αυτοκινήτου και θα χαρώ να ανταλλάξουμε απόψεις.
johnsuv
 
Δημοσιευσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν, 2011 23:30

Re: Καλωσορισμα νεων μελων...

Δημοσίευσηαπό dti » Δευτ 07 Φεβ, 2011 21:52

Καλωσήλθες! Μπορείς να μας πεις λίγα λόγια για τη μετατροπή σου; Σύστημα, αυτοκίνητο, εγκαταστάτης, κόστος, κλπ.
Κι αν θες μπορείς να μας το παρουσιάσεις στη σχετική ενότητα.
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: Καλωσορισμα νεων μελων...

Δημοσίευσηαπό johnsuv » Τρί 08 Φεβ, 2011 11:11

dti έγραψε:Καλωσήλθες! Μπορείς να μας πεις λίγα λόγια για τη μετατροπή σου; Σύστημα, αυτοκίνητο, εγκαταστάτης, κόστος, κλπ.
Κι αν θες μπορείς να μας το παρουσιάσεις στη σχετική ενότητα.


Έχω ένα HYUNDAI TUCSON 2.0. Έκανα τη μετατροπή στον Κοντπγουλίδη (Χαϊδάρι). Μου έβαλε σύστημα BRC (ιταλίας) στα 24.700km. Έχω κάνει μέχρι τώρα περίπου 800km χωρίς κανένα πρόβλημα. Μου είπε στα 1.000-1.200km να το πάω να το ξαναελέγξει με το laptop.
johnsuv
 
Δημοσιευσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιαν, 2011 23:30

Re: Καλωσορισμα νεων μελων...

Δημοσίευσηαπό manos » Τρί 08 Φεβ, 2011 14:52

Καλώς σας βρήκα και Μπράβο για την πρωτοβουλία αυτού του Φορουμ.

Δυστυχώς κυκλοφορούν τερατώδεις γνώμες γύρω από την χρήση LPG στα αυτοκίνητα . Πιστευω , οτι όσο αυξάνονται οι χρήστες τα πράγματα θα μπούν στη θέση τους και θα μπορούμε να ανταλλάσσουμε χρήσιμες γνώμες.

Κατοικώ στη Χαλκίδα και χρησιμοποιώ LPG από το 2004. Επιτέλους μέχρι τέλος του Φλεβάρη θα λειτουργήσει το πρώτο πρατήριο LPG στη πόλη μας . Αναμένεται η πολυπόθητη άδεια από το ανεκδιήγητο Ελληνικό κράτος .

Μάλλον θα κάνω μετατροπή και στο δεύτερο αυτοκίνητο της οικογένειας , τώρα που θα έχουμε κοντά μας πρατήριο.
manos
 
Δημοσιευσεις: 18
Εγγραφή: Τρί 08 Φεβ, 2011 14:42

Re: Καλωσορισμα νεων μελων...

Δημοσίευσηαπό dti » Τρί 08 Φεβ, 2011 18:19

Πού ακριβώς στη Χαλκίδα πρόκειται ν' ανοίξει το πρατήριο αυτό;
S-MAX 2.5T Titanium (2007.75) LPG Powered by Vialle LPi
dti
 
Δημοσιευσεις: 1012
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 18:29

Re: Καλωσορισμα νεων μελων...

Δημοσίευσηαπό LPGhostWriter » Τρί 08 Φεβ, 2011 20:50

johnsuv έγραψε:
dti έγραψε:Καλωσήλθες! Μπορείς να μας πεις λίγα λόγια για τη μετατροπή σου; Σύστημα, αυτοκίνητο, εγκαταστάτης, κόστος, κλπ.
Κι αν θες μπορείς να μας το παρουσιάσεις στη σχετική ενότητα.


Έχω ένα HYUNDAI TUCSON 2.0. Έκανα τη μετατροπή στον Κοντπγουλίδη (Χαϊδάρι). Μου έβαλε σύστημα BRC (ιταλίας) στα 24.700km. Έχω κάνει μέχρι τώρα περίπου 800km χωρίς κανένα πρόβλημα. Μου είπε στα 1.000-1.200km να το πάω να το ξαναελέγξει με το laptop.


Θα ηταν πιο ωραιο να κανεις την παρουσια σου στην ενοτητα "Showroom", ωστε να μπορουν να διαβασουν ολα τα μελη για το αυτοκινητο σου ;)
Βαλε μας και μερικες photos αν ειναι ευκοο :thumbup:
LPGhostWriter
Διαχειριστής
 
Δημοσιευσεις: 201
Εγγραφή: Κυρ 14 Νοέμ, 2010 13:17

Re: Καλωσορισμα νεων μελων...

Δημοσίευσηαπό LPGhostWriter » Τρί 08 Φεβ, 2011 20:55

manos έγραψε:Καλώς σας βρήκα και Μπράβο για την πρωτοβουλία αυτού του Φορουμ.

Δυστυχώς κυκλοφορούν τερατώδεις γνώμες γύρω από την χρήση LPG στα αυτοκίνητα . Πιστευω , οτι όσο αυξάνονται οι χρήστες τα πράγματα θα μπούν στη θέση τους και θα μπορούμε να ανταλλάσσουμε χρήσιμες γνώμες.

Κατοικώ στη Χαλκίδα και χρησιμοποιώ LPG από το 2004. Επιτέλους μέχρι τέλος του Φλεβάρη θα λειτουργήσει το πρώτο πρατήριο LPG στη πόλη μας . Αναμένεται η πολυπόθητη άδεια από το ανεκδιήγητο Ελληνικό κράτος .

Μάλλον θα κάνω μετατροπή και στο δεύτερο αυτοκίνητο της οικογένειας , τώρα που θα έχουμε κοντά μας πρατήριο.


Καλως ηλθες Μανο :clap:

Πρεπει να εισαι απο του παλιοτερους με συστημα υγραεριου στο αυτοκινητο του, οπως φαινεται...
Ποιες ειναι οι εμπειριες σου?
Σε τι αυτοκινητο το εχεις εγκατεστημενο απο το 2004? Και τι μυθους εχεις καταρριψει γυρω απο το υγραεριου στο αυτοκινητο? :lol:
LPGhostWriter
Διαχειριστής
 
Δημοσιευσεις: 201
Εγγραφή: Κυρ 14 Νοέμ, 2010 13:17

Re: Καλωσορισμα νεων μελων...

Δημοσίευσηαπό LAMBROS » Πέμ 10 Φεβ, 2011 09:38

Καλημέρα και από εμένα.
Επιτέλους και ένα forum που αφορά το LPG κίνησης και θα μπορούμε να ανταλλάσουμε απόψεις και εμπειρίες.
Η παραπληροφόρηση σχετικά με το LPG στα αυτοκίνητα είναι απίστευτη.Ο καθένας λέει και υποθέτει ότι θέλει χωρίς να έχει ρωτήσει κάποιον χρήστη.
Εγώ το έχω τοποθετήσει περίπου ένα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Για ένα πράγμα μετάνιωσα, που δεν το έβαλα νωρίτερα.
LAMBROS
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ 10 Φεβ, 2011 09:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ξεκινώντας...

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες