Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητα;

Καλωσόρισμα νέων μελών...Γνωριμία!

Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητα;

Έχω προχωρήσει σε εγκατάσταση και είμαι ευχαριστημένος.
83
49%
Έχω προχωρήσει σε εγκατάσταση και δεν είμαι ευχαριστημένος.
7
4%
Σκέφτομαι να κάνω εγκατάσταση συστήματος υγραερίου αλλά ψάχνομαι.
59
35%
Έχω αποφασίσει την εγκατάσταση συστήματος υγραερίου στο αυτοκίνητο μου.
18
11%
Δεν πιστεύω ότι είναι αξιόπιστο/ συμφέρον.
1
1%
Δεν ενδιαφέρομαι καθόλου.
1
1%
Υγραέριο σε αυτοκίνητα; Υπάρχει τέτοιο πράγμα;
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 169

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό shelby » Τρί 05 Ιούλ, 2011 01:02

Βασικο εκει που θα κανετε εγκατασταση πρεπει να ειναι πιστοποιημενοι εγκαταστατες υγραεριου γιατι στην αγορα κυκλοφορουν πολλοι απατεωνες. Το πως θα το διαπιστωσετε ειναι απλο ζητατε αν εχει πιστοποιηση τεχνιτη αεριων καυσιμων απο το υπουργειο. Παντως κοιτατε και για εργοστασιακη εκδοση μοντελων με υγραεριο γιατι ορισμενες εταιριες βγαζουν.
shelby
 
Δημοσιευσεις: 4
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ, 2011 14:44

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό mb190 » Πέμ 15 Σεπ, 2011 22:43

εχω εγκαταστησει και στα δυο αυτοκινητα συστημα υγραεριου..Το ενα ειναι ενα μερσεντες 190 1.8 με 500000 χλμ..και με το υγραεριο εχω κανει γυρω στα 30000..κανενα ιδιαιτερο προβλημα. Βεβαια το συγκεκριμενο αμαξι δεν καταλαβαινει τιποτα.. ανοιγει και καλυτερα.. Το αλλο ειναι ενα SLK200 του 2006...μεχρι στιγμης εχω κανει 13000 χλμ και εχω βρει τη χαρα μου..βεβαια δεν εχω πορτ παγκαζ(οχι πως ειχα κανα μεγαλο πριν αλλα λεμε τωρα..)..
mb190
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 15 Σεπ, 2011 22:32

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό panosopel » Πέμ 15 Δεκ, 2011 16:36

10000km με κιτ landi renzo σε opel astra h,απολυτα ευχαριστημενος ουτε μια ζημια ως τωρα
Λιγο να πεσει ακομα η τιμη υγραεριου και ειμαστε οκ
panosopel
 
Δημοσιευσεις: 157
Εγγραφή: Παρ 07 Οκτ, 2011 18:13

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό emilpg » Τρί 14 Φεβ, 2012 00:51

Γεια χαρά σε όλους.
Νομίζω ότι στην Ελλάδα ακόμα δεν έχουν μάθει την εγκατάσταση αερίου , αυτή τη στιγμή είναι πολλές υπηρεσίες που κάνουν τις εγκαταστάσεις αερίου
μόνο το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι αυτοί που εγκαθιστούν τα συστήματα αερίου νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα :D :D :D :D :D :D

Είχα το σύστημα Stag στο αυτοκίνητο μου ήδη 10 χρόνια , Τώρα έχω εγκαταστήσει το σύστημα LPGTECH Το έκανα γιατί Το σύστημα αυτό έκανε ο άνθρωπος που δημιούργησε το σύστημα Stag και δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με stag ούτε Τώρα με LPGTECH όλοι εδώ έχετε μικρή εμπειρία έχω κάνει στο αέριο περισσότερο από 750000 χιλιόμετρα

και το υγραέριο συμφέρη πάντα και στα μικρά αυτοκίνητα


στην Ελλάδα, μέχρι στιγμής υπάρχουν μόνο δύο εγκαταστάτες, ένας στη Θεσσαλονίκη και ένας στην Αθήνα στην Σουλίου 117 Αγ.Δημήτριος
Νομίζω ότι αυτοί είναι οι άνθρωποι που ξέρουν τι κάνουν , επιδη έχω παι παντού και με αυτά που μου λέγανε γέλαγα μόνο αυτή μιλάγανε σωστά

και μη τρομάζετε το υγραέριο φα παραμινη 50% με 40% πιο φτηνά από την βενζίνη
emilpg
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Δευτ 13 Φεβ, 2012 23:52

Re: Ποια η γνώμη σας για τα συστήματα υγραερίου σε αυτοκίνητ

Δημοσίευσηαπό autogasforumadmin » Τετ 15 Φεβ, 2012 05:42

Ευχαριστούμε για την επισήμανση. Το θέμα αυτό είναι παλιό και έπρεπε να είχε κλειδωθεί. Πάντως και εσύ δεν επέλεξες το κατάλληλο σημείο για να κάνεις παρατήρηση για το forum :). Αν έχεις παρατηρήσει κάτι άλλο στείλε μας pm.
autogasforumadmin
Διαχειριστής
 
Δημοσιευσεις: 118
Εγγραφή: Πέμ 28 Οκτ, 2010 11:01

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ξεκινώντας...

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες