Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Γιάννενα - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Γιάννενα - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό sotovolanis » Σάβ 10 Δεκ, 2011 15:16

Οσοι είναι από Γιάννενα γράψτε αν θέλετε πιό πρατήριο νομίζετε ότι είναι το πιό αξιόπιστο (όσον αφορά τα λίτρα που βάζει).Εγώ θα απαντήσω τελευταίος γιά να μην νομίσετε ότι θέλω να σας επηρεάσω.
sotovolanis
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ 10 Δεκ, 2011 15:05

Re: ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ(και όχι μόνο)

Δημοσίευσηαπό valtasa » Σάβ 10 Δεκ, 2011 19:22

Γιά μένα ,Παπαδόπουλος (coral) και Γιώτης(πετρογκαζ).
valtasa
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Πέμ 10 Νοέμ, 2011 19:12

Re: ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ(και όχι μόνο)

Δημοσίευσηαπό tzanabetis » Σάβ 10 Δεκ, 2011 19:45

Μόνο από Φαρμάκη έχω βάλει όσες φορές πέρασα από Γιάννενα. Με τους υπόλοιπους δε υπάρχει λόγος να ασχολούμαι....
Όσον αφορά στα λίτρα μια χαρά ήταν, μη σου πω ότι κάποιες φορές έβγαλα και λίγα χιλιόμετρα παραπάνω σε σχέση με άλλα πρατήρια.

Δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτού του θέματος πάντως.... Έχει υποψίες ότι κάποιος σε κλέβει; Αν έχεις αποδείξεις απλά πές το, αν έχεις υποψίες τότε όταν τις επιβεβαιώσεις να μας το πεις κι εμάς.
Zavoli χωρίς λαδιέρες, ξυδιέρες και τυροκαυτερές
70.000χλμ
Άβαταρ μέλους
tzanabetis
 
Δημοσιευσεις: 308
Εγγραφή: Κυρ 27 Μαρ, 2011 23:58

Re: ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ(και όχι μόνο)

Δημοσίευσηαπό fotisly » Σάβ 10 Δεκ, 2011 22:14

me 0.75 το λιτρο,ο Φαρμακης ειναι μονοδρομος,οποτε δεν δοκιμαζω πουθενα αλλου με +4λεπτα και βαλε.
icom jtg υγρου ψεκασμου,πλεον lovato σε αστρα h 1.8 140 hp
prins silverline2 skoda fabia 1.4 101 hp
fotisly
 
Δημοσιευσεις: 394
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος, 2011 21:54

Re: ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ(και όχι μόνο)

Δημοσίευσηαπό maevius » Κυρ 11 Δεκ, 2011 07:45

Εγώ έχω 75 λίτρων δεξαμενη και πάντα απο το πρώτο γέμισμα γεμίζει με 68 λίτρα όπου και αν έχω βάλει. Φυσικά όταν βάζω στα Γιάννενα που μένω βάζω στον Φαρμάκη. Αν με έκλεβε κάποια φορά θα το καταλάβαινα από αυτό και μόνο. Και για να σε προλάβω γνωστός μου που έλεγε τα ίδια δηλαδή ότι ενώ έχει 45 λίτρα δεξαμενη και του βάζει μία 40 λίτρα μία 42 μία 45 και είχε υποψίες τελικά είχε χαλασμένο φλοτέρ..................
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Re: ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ(και όχι μόνο)

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Κυρ 11 Δεκ, 2011 17:02

maevius έγραψε: Και για να σε προλάβω γνωστός μου που έλεγε τα ίδια δηλαδή ότι ενώ έχει 45 λίτρα δεξαμενη και του βάζει μία 40 λίτρα μία 42 μία 45 και είχε υποψίες τελικά είχε χαλασμένο φλοτέρ..................


Οσο και να γραφουμε...και να ξαναγραφουμε...και να ξαναγραφουμε... τα ιδια θα λεμε μιας και σκοπος τετοιων θεματων ειναι η αποτυπωση συγκεκριμενων εντυπωσεις και οχι η ενημερωση. Αυτος που ενδιαφερεται πραγματικα κανει μια αναζητηση, χαλαει λιγο χρονο διαβαζοντας το φορουμ και ειναι σιγουρο οτι θα το βρει αμεσως μιας και ΟΛΟΙΔΙΑ περιστατικα, σε ΙΔΙΟΥΣ πρατηριουχους(αλλα και στην Αττικη), με ΙΔΙΑ ερωτηματα εχουν αναλυθει καμια ΧΙΛΙΟΣΤΗ φορες...

Και μετα το ''ψιλοαμοκ'' θα αναφερω ετσι για την ιστορια οτι σε ολα τα πρατηρια που εχω βαλει(και των ιωαννινων-φαρμακης) παντα μου εβαζαν τα σωστα λιτρα με ελαχιστη αποκληση και αυτο μαλλον λογο διαφορετικης πιεσης καθε μανικας και κλίσης εδαφους. Ας μη τρωγόμαστε με τα ρουχα μας παιδες...
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ(και όχι μόνο)

Δημοσίευσηαπό dathens » Δευτ 12 Δεκ, 2011 00:11

sotovolanis έγραψε:Οσοι είναι από Γιάννενα γράψτε αν θέλετε πιό πρατήριο νομίζετε ότι είναι το πιό αξιόπιστο (όσον αφορά τα λίτρα που βάζει).Εγώ θα απαντήσω τελευταίος γιά να μην νομίσετε ότι θέλω να σας επηρεάσω.


Κάτι δεν μου αρέσει με το πρώτο :mrgreen: πάλι αυτο ποστ τεσπα τα είπε για μένα ο φίλος ο astra θα πω μόνο ότι οι παγουρο-γκαζ τριβονται στην γκλιτσα του τσοπανη !!

Όπου Τσοπανης ο Φαρμάκης που δεν μπορείτε οι υπόλοιποι πρατηριουχοι και οι γιοι/φίλοι αυτών εδώ μέσα !!!! να τον πολεμησετε διότι παρεκαμψε τους νταβατζηδες του υγραεριου coral & petrogas χωρίς ο ίδιος να γίνει νταβατζης !!!
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ(και όχι μόνο)

Δημοσίευσηαπό skorbillys » Δευτ 12 Δεκ, 2011 13:10

dathens έγραψε:που δεν μπορείτε οι υπόλοιποι πρατηριουχοι και οι γιοι/φίλοι αυτών εδώ μέσα !!!! να τον πολεμησετε διότι παρεκαμψε τους νταβατζηδες του υγραεριου coral & petrogas χωρίς ο ίδιος να γίνει νταβατζης !!!



γίνονται τέτοια πράγματα στο Ελλαδιστάν???
:thumbup: πέστααααα :ymapplause:
_
Honda CR-V 2004 - Icom 5g από Σεπτέμβρη 2010 - Χωρίς λαδιέρες - 410.000 km μια χαρά
skorbillys
 
Δημοσιευσεις: 43
Εγγραφή: Δευτ 07 Μαρ, 2011 20:32

Re: ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ(και όχι μόνο)

Δημοσίευσηαπό sotovolanis » Δευτ 12 Δεκ, 2011 17:05

Φίλε skorbillys,είμαστε φίλοι του gas και όχι οπαδοί οποιαδήποτε πρατηριούχου.Τώρα όσων αφορά τα περί νταβατζήδων και άλλα τέτοια από το ένα αυτί μπαίνουν και από το άλλο βγαίνουν.
sotovolanis
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ 10 Δεκ, 2011 15:05

Re: ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ(και όχι μόνο)

Δημοσίευσηαπό maevius » Δευτ 12 Δεκ, 2011 17:08

sotovolanis έγραψε:Φίλε skorbillys,είμαστε φίλοι του gas και όχι οπαδοί οποιαδήποτε πρατηριούχου.Τώρα όσων αφορά τα περί νταβατζήδων και άλλα τέτοια από το ένα αυτί μπαίνουν και από το άλλο βγαίνουν.

Φίλε sotovolanis είπες ότι θα πεις την γνώμη σου τελευταίος. Περιμένουμε να ακούσουμε τον λόγο που άνοιξες αυτό το thread.
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Επόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 133 επισκέπτες