Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

KTEO

Εμπειρίες και προβλήματα με ΚΤΕΟ; Νομοθεσία;

Re: KTEO

Δημοσίευσηαπό chipakos » Κυρ 24 Νοέμ, 2013 13:03

hlias έγραψε:
chipakos έγραψε:Εγώ παιδιά πέρασα σε δημόσιο ΚΤΕΟ στη Σάμο το 2011 . Με 40 ευρώ παράβολα έκαναν ολοκληρωτικό έλεγχο στο αυτοκίνηρο συπεριλαμβανομένου και του υγραερίου. Αν και φέτος είναι ίδιες οι αξίες πάλι στο ίδιο ΚΤΕΟ θα το ξαναπεράσω.



στην Αθηνα τα δημοσια ΚΤΕΟ επαψαν να περνουν αυτοκινητα απο 1/1/2013 γιατι δεν εκσυγχρονιστηκαν με βαση την νεα νομοθεσια, τυχαιο αραγε?


Είναι φανταστικό το κράτος κλείνη τα ΚΤΕΟ του επειδή το ίδιο δεν τα αναβάθμισε. Στο κράτος μας του αρέσει περισσότερο η αστυνόμευση παρά η αποτελεσματικότητα.Γι αυτό οι παράνομοι θα πολλαπλασιάζονται και το σύστημα θα συντηρείται.Είναι φυσικό να συμβαίνει αφού επιλέξαμε να μας κυβερνάνε οι ίδιοι που μας κυβερνούσαν πάντα.Τώρα βέβαια θα πει κάποιος .Εμείς τι κάνουμε?? Εμείς λοιπόν θα κυνηγάμε το μεροκάματο όπου βρεθεί διότι πρέπει να υπάρχει σοβαρότης από παντού και πρώτα απ όλα από τους διηκούντες για να νοιώσω την ελάχιστη ντροπή και να μην ξαναπάω στο χωράφι του γείτονα να κατεβάζω σασμάν χελώνα για να αλλάξω δίσκο πλατώ στη ζούλα. Αλλά να του πω του γείτονα και πελάτη μου έλα στο μαγαζί μου να κάνουμε την δουλειά σωστά και νόμιμα.
chipakos
 
Δημοσιευσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 22 Νοέμ, 2013 04:03

Re: KTEO

Δημοσίευσηαπό hlias » Κυρ 24 Νοέμ, 2013 13:25

chipakos έγραψε:
hlias έγραψε:
chipakos έγραψε:Εγώ παιδιά πέρασα σε δημόσιο ΚΤΕΟ στη Σάμο το 2011 . Με 40 ευρώ παράβολα έκαναν ολοκληρωτικό έλεγχο στο αυτοκίνηρο συπεριλαμβανομένου και του υγραερίου. Αν και φέτος είναι ίδιες οι αξίες πάλι στο ίδιο ΚΤΕΟ θα το ξαναπεράσω.



στην Αθηνα τα δημοσια ΚΤΕΟ επαψαν να περνουν αυτοκινητα απο 1/1/2013 γιατι δεν εκσυγχρονιστηκαν με βαση την νεα νομοθεσια, τυχαιο αραγε?


Είναι φανταστικό το κράτος κλείνη τα ΚΤΕΟ του επειδή το ίδιο δεν τα αναβάθμισε. Στο κράτος μας του αρέσει περισσότερο η αστυνόμευση παρά η αποτελεσματικότητα.Γι αυτό οι παράνομοι θα πολλαπλασιάζονται και το σύστημα θα συντηρείται.Είναι φυσικό να συμβαίνει αφού επιλέξαμε να μας κυβερνάνε οι ίδιοι που μας κυβερνούσαν πάντα.Τώρα βέβαια θα πει κάποιος .Εμείς τι κάνουμε?? Εμείς λοιπόν θα κυνηγάμε το μεροκάματο όπου βρεθεί διότι πρέπει να υπάρχει σοβαρότης από παντού και πρώτα απ όλα από τους διηκούντες για να νοιώσω την ελάχιστη ντροπή και να μην ξαναπάω στο χωράφι του γείτονα να κατεβάζω σασμάν χελώνα για να αλλάξω δίσκο πλατώ στη ζούλα. Αλλά να του πω του γείτονα και πελάτη μου έλα στο μαγαζί μου να κάνουμε την δουλειά σωστά και νόμιμα.



το μονο που αρεσει στο κρατος μας ειναι η λαμογια και τιποτα αλλο, το προβλημα ειναι οτι και ο λαος μας ποτιστηκε με την λαμογια και πλεον τα πραγματα ειναι απο δυσκολο εως ακατορθωτο να αλλαξουν, τουλαχιστον στην δικη μας και την επομενη γενια.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: KTEO

Δημοσίευσηαπό BMW1796 » Σάβ 07 Δεκ, 2013 00:47

Τελικά τι γίνεται με το χαρτάκι για το ΚΤΕΟ τι κόστος θα έχει ????????
ΒΜW N42B18 VALVETRONIC LPG PRINS VSI 2SKODA FELICIA 1300cm LPG TARTARINI
BMW1796
 
Δημοσιευσεις: 264
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιούλ, 2012 21:34
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: KTEO

Δημοσίευσηαπό splitapsou » Σάβ 07 Δεκ, 2013 09:05

Εχτές σε πελάτη μου είδα τιμολόγιο 30€
splitapsou
 
Δημοσιευσεις: 194
Εγγραφή: Σάβ 15 Σεπ, 2012 22:35

Re: KTEO

Δημοσίευσηαπό LPGas » Σάβ 07 Δεκ, 2013 12:48

Εμείς εξακολουθούμε να παρέχουμε στους πελάτες μας δωρεάν την δήλωση για το ΚΤΕΟ, όσο καιρό είναι μέσα στην εγγύηση το σύστημα που τους τοποθετήσαμε.
Μετά τη λήξη της εγγύησης είναι απαραίτητος ο έλεγχος καλής λειτουργίας του συστήματος, ο οποίος χρεώνεται 20Euros + ΦΠΑ ώστε να δοθεί η δήλωση του έλεγχου που ζητεί το ΚΤΕΟ
LPGas - BRC Gas Service
210-4100025
lpgas.gr
υγραεριοκινηση
Άβαταρ μέλους
LPGas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 1281
Εγγραφή: Δευτ 09 Μάιος, 2011 15:53
Τοποθεσία: Φωκαίας 4 - Πειραιάς - 2104100025

Re: KTEO

Δημοσίευσηαπό gor12 » Σάβ 07 Δεκ, 2013 13:24

τα πραγματα εγιναν πολυ απλα γιατι ακουω διαφορα απο παντου: περασα το αμαξι επανελεγχο στα 2 ετη . πηγα πηρα χαρτι καλης λειτουργιας απο τον εγκαταστατη, πληρωσα 20 ευρω(με το φ.π.α)- γιατι ακουγοντε ποσα απο 40 ευρω κ οσο θελουν,για να τρομοκρατητε ο κοσμος μαλλον-, :arrow: πηγα στο κτεο το καναν ελεγχο κ περασα οκ! αλλα 50 ευρω κ τελος! :thumbup: δεν ειναι τοσο τρομερα τα πραγματα οσο ακουγοντε. εκτος αν εχει μπει υγραεριο παρανομα. εκει δε ξερω τι γινεται. εκει περνουμε τις ευθυνες κ πληρωνουμε :ymparty:
Άβαταρ μέλους
gor12
 
Δημοσιευσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ 08 Δεκ, 2011 20:41

Re: KTEO

Δημοσίευσηαπό mudkia » Σάβ 28 Φεβ, 2015 00:09

τελικα για επανελεγχο ΚΤΕΟ, πληρονουμε μονο το χαρτι του εγκαταστατη και το απλο παραβολο :?: :?: :?:
KIA sportage BRC στο αυτοματο και αλαδοτο
Άβαταρ μέλους
mudkia
 
Δημοσιευσεις: 185
Εγγραφή: Παρ 28 Φεβ, 2014 22:28

Re: KTEO

Δημοσίευσηαπό george7009 » Σάβ 28 Φεβ, 2015 00:33

mudkia έγραψε:τελικα για επανελεγχο ΚΤΕΟ, πληρονουμε μονο το χαρτι του εγκαταστατη και το απλο παραβολο :?: :?: :?:



Ναι !
Πληρώνεις στον εγκαταστάτη την βεβαίωση και μετά στο ΚΤΕΟ το κανονικό παράβολο εαν δεν είσαι ληξιπρόθεσμος .
Εγώ πέρασα τώρα το Φλεβάρη και πλήρωσα 55 ευρώ στο ΚΤΕΟ .
Βεβαίωση εγκαταστάτη δεν χρειάστηκα , διότι δεν είχε περάσει το 6μηνο από την τοποθέτηση στο αυτοκίνητο .
Όλα αυτά ισχύουν φτάνει να αναφέρεται στην άδεια του αυτοκινήτου το υγραέριο σαν 2ο καύσιμο .

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Peugeot 207 1.4 16v KFU ET3J4

BRC Plug & Drive
Άβαταρ μέλους
george7009
 
Δημοσιευσεις: 416
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ, 2014 08:47

ΚΤΕΟ lpg

Δημοσίευσηαπό mhtsos34 » Παρ 11 Σεπ, 2015 15:28

Καλησπερα κυριοι θελω να ρωτησω οτι το κτεο για το lpg ληγει σε 5 ημερες και το κτεο του αυτοκινητου σε ενα μηνα.Τι κανω πηγαινω να περασω κτεο για το υγραεριο με το χαρτι απ τον εγκαταστατη και μετα απο ενα μηνα περναω και για το αυτοκινητο η πηγαινω σε ενα μηνα με το χαρτι απο εγκαταστατη και τα περναω μαζι?Μην ληγει τωρα του υγραεριου κ παω σε ενα μηνα κ εχω προστιμο.Παρακαλω οσοι εχετε εμπειρια ενημερωστε.Ευχαριστω
mhtsos34
 
Δημοσιευσεις: 69
Εγγραφή: Δευτ 02 Σεπ, 2013 18:09

Re: ΚΤΕΟ lpg

Δημοσίευσηαπό astam » Παρ 11 Σεπ, 2015 16:04

Τι εννοείς το Κτεο για το υγραέριο? Πότε έκανες την εγκατάσταση?
Ford Mondeo '04 1.8
Landirenzo Evo
astam
 
Δημοσιευσεις: 166
Εγγραφή: Σάβ 25 Απρ, 2015 15:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Θέματα ΚΤΕΟ

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 69 επισκέπτες