Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ψηφοφορία - Προβλήματα με την εγκατάσταση;

Δείτε πώς διαμορφώνονται οι τάσεις στην κοινότητα της υγραεριοκίνησης

Είχατε προβλήματα μετά την εγκατάσταση του υγραερίου στο αυτοκίνητό σας;

Όχι, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος/η.
70
47%
Ναι, ελάχιστα τα οποία διορθώθηκαν όμως αμέσως.
46
31%
Ναι, είμαι πλήρως απογοητευμένος από την όλη ιστορία.
34
23%
 
Σύνολο ψήφων : 150

Ψηφοφορία - Προβλήματα με την εγκατάσταση;

Δημοσίευσηαπό Iliass » Παρ 10 Ιαν, 2014 19:45

Ας δούμε αν οι περισσότεροι χρήστες που έκαναν την κίνηση και έβαλαν υγραέριο στο αυτοκίνητό τους έμειναν τελικά ικανοποιημένοι ή όχι. :)
Άβαταρ μέλους
Iliass
 
Δημοσιευσεις: 16
Εγγραφή: Παρ 10 Ιαν, 2014 14:22
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο

Re: Δημοψήφισμα : Ικανοποιημένος ή όχι ??!?

Δημοσίευσηαπό splitapsou » Σάβ 11 Ιαν, 2014 10:03

Απούλητα ικανοποιημένος
splitapsou
 
Δημοσιευσεις: 194
Εγγραφή: Σάβ 15 Σεπ, 2012 22:35

Re: Δημοψήφισμα : Ικανοποιημένος ή όχι ??!?

Δημοσίευσηαπό maevius » Σάβ 11 Ιαν, 2014 12:34

Ικανοποιημενος αποσβεσμενος και διπλα κερδισμενος
OPEL INSIGNIA 1,8 (2009) με Zavoli
ΟPEL CORSA C 1.4 (2003) με Prins silverline
Άβαταρ μέλους
maevius
 
Δημοσιευσεις: 928
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιούλ, 2011 19:30

Re: Δημοψήφισμα : Ικανοποιημένος ή όχι ??!?

Δημοσίευσηαπό savas202 » Σάβ 11 Ιαν, 2014 15:49

Το εβαλα πριν απο τεσερις μηνες ,με τα σημερινα δεδομενα (επουσμενεψα) το μετανιωσα .Ας ελπισπουμε θα εφταμε αποσβεση.
savas202
 
Δημοσιευσεις: 49
Εγγραφή: Τρί 17 Σεπ, 2013 17:59
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-Ανατολικα

Re: Απ: Δημοψήφισμα : Ικανοποιημένος ή όχι ??!?

Δημοσίευσηαπό black92s » Κυρ 12 Ιαν, 2014 01:21

Ικανοποιημένος

Στάλθηκε από το ST25i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Άβαταρ μέλους
black92s
 
Δημοσιευσεις: 39
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιούλ, 2012 18:34

Re: Δημοψήφισμα : Ικανοποιημένος ή όχι ??!?

Δημοσίευσηαπό valsam » Κυρ 12 Ιαν, 2014 04:23

Πληρης απογοητευμενος!
Ενταξει ελεγα π@παριες θα ειναι αυτα τα 50% και 40% τουλαχιστον οικονομικοτερη η υγραεριοκινηση απ' οτι με βενζινη που μου υποσχονταν ολοι αλλα ενα 30% το περιμενα!
Εφτασα σε σημειο με τα μιγματα να μου βγαινει η υγραεριοκινηση μεχρι και ακριβοτερη απ'την βενζινη και τωρα με αυτες τις τιμες και με την προυποθεση να πετυχω κανα καλο μιγμα αν πιασω εστω και 20% οικονομια πανηγυριζω πια!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Δημοψήφισμα : Προβλήματα με την εγκατάσταση;

Δημοσίευσηαπό fokion » Κυρ 12 Ιαν, 2014 09:39

εγω ψηφισα πληρως απογοητευμενος....
δεν ηταν το "νερο του καματερου" που ηθελα/νομιζα
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: Δημοψήφισμα : Προβλήματα με την εγκατάσταση;

Δημοσίευσηαπό valsam » Κυρ 12 Ιαν, 2014 17:10

fokion μην το ξευτιλιζεις, δεν ειπε κανεις οτι ειναι το υγραεριο στην ιδια κλιμακα με το νερο του καματερου γιατι το νερο του καματερου ηταν μια απατη περα ως περα ,πιο ευστοχα ομως θα μπορουσες ομως να το παρομοιασεις με την φουσκα του πελλετ (σε πολυ χειροτερη μορφη ομως η φουσκα του υγραεριο μιας και δεν υπαρχει ιχνος ανταγωνιστηκης τιμης στο υγραεριο)οπως πολυ καλα γνωριζεις!
Το πελλετ οπου πολλοι εφαγαν παπα και εχωσαν 5-6-8 χιλιαρικα να αλλαξουν τροπο θερμανσης γιατι τους υποσχονταν 50-60-70% οικονομια σε σχεση με το πετρελαιο και βρεθηκαν τελικα να αγοραζουν πελλετ με 350-400 ευρω τον τονο και σε αναλογια 2,2-2,5-3 τονοι πελλετ=1 τονος πετρελαιο,ενω αυτοι οι ανθρωποι θα μπορουσαν με ελαχιστα χρηματα 1300-1800 ευρω να εβαζαν το φυσικο αεριο τους που και πιο φθηνα σαν καυσιμο τους βγαινει και εντελος ξεκουραστα και πολυ πιο λιγα λεφτα για εγκατασταση!!!!!!!
Φυσικα και δεν περιμενω για αλλη μια φορα να παραδεχθεις τιποτα και θα αρχισεις παλι να μου τσαπουνας ιστοριες οτι υπαρχει και φθηνο πελλετ με 200 ευρω τον τονο και θερμ. δυν. 5,2 και ιστοριες με πρασινα αλογα,δεν χρειαζετε φιλε να απαντησεις εγω καθε μερα τους συναντω και ακουω τα παραπονα απο τους γειτονες μου με το πελλετ οπου σε 2 πολυκατοιες οι μισοι σχεδον εχουν βαλει λεβητες-σομπες-σομπες υδραυλικες πελλετ και οι υπολοιποι εβαλαν Φ.Α!
Οπως πολλες φορες με βαζεις χερι και μου λες τι γκρινιαζεις ρε φιλε για το υγραεριο αφου παλι πιο φθηνα απο την βενζινη εισαι,θα μου πεις το αντοιστιχο και για το πελλετ σε σχεση με το πετρελαιο παλι κερδισμενοι δεν ειναι?

Και εκει φιλε παιζει να ειναι και να μην ειναι,γιατι οι περισσοτεροι που ξερω δικαιουνται επιδομα πετρελαιου οπου θα εβαζαν με 88 λεπτα το λιτρο πρακαλω!
fokion ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ το πραγμα,εγω σου δινω καποιο δικιο σε αυτο που λες το "τι γκρινιαζεις αφου κινησε πιο φθηνα με το υγραεριο απ'οτι με βενζινη",δεν μπορεις ομως να μην παραδεχεσε οτι και εγω εχω δικαιο που γκρινιαζω για το "τελικα πολυ λιγη αυτη η εξοικονομιση με το υγραεριο"!
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Ψηφοφορία - Προβλήματα με την εγκατάσταση;

Δημοσίευσηαπό mjulio » Σάβ 01 Φεβ, 2014 11:19

Έχουν ψηφίσει 658 για τη μαρκα του συστήματος που εχουν τοποθετήσει, δεν μπορούν όλοι αυτοί να ψηφίσουν εδώ.?
mjulio
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ 13 Ιαν, 2014 16:47

Re: Ψηφοφορία - Προβλήματα με την εγκατάσταση;

Δημοσίευσηαπό papoys » Τετ 26 Φεβ, 2014 08:37

Μετά από 19000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα πλήρη απόσβεση και κέρδος στη τσέπη δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος.

Με προβληματίζει όμως το γεγονός που βλέπω στην ψηφοφορία μόνο το 51 % μέχρι αυτή τη στιγμή απόλυτα
ικανοποιημένο και ένα μεγάλο ποσοστό απογοητευμένο από την εγκατάσταση.

Εάν όντως τα νούμερα αυτά αντικατροπτρίζουν την πραγματική αλήθεια και τα έβλεπα πριν το ποιό πιθανό είναι ποτέ να
μην έκανα τη μετατροπή.
Ευτυχώς όμως που δεν τα είχα δει έκανα την εγκατάσταση και νοιώθω τυχερός μέχρι αυτή τη στιγμή. 8-)
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Επόμενο

Επιστροφή στο Ψηφοφορίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες