Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Δημοσίευσηαπό periklas723 » Σάβ 20 Ιουν, 2015 20:14

gkal έγραψε:Όχι 5ευρο, βάλε 1 ευρώ, έτσι θα καταλάβουν. Τρεχαμε από όλη την Αθήνα για να τους στηρίξουμε (και τη τσέπη μας) και τώρα που υπάρχει ανταγωνισμός, πιασανε πελατεία και κανουν πίσω.

Προσωπικα εχω πιασει Μαρκονι,μιγμα Κοραλ,κομπλε τα χιλιομετρα και ειναι στα 0,629...Γιατι ο τονος εχει πεσει σχεδον 200Ε εδω και 1 μηνα και η Φαωνος μας εχει κανει την τιμη να πεσει μονο 3,5 λεπτα

Υ.Γ.Εχει τωρα 360Ε ο τονος και οι τιμες ειναι στα 62,5-63,ενω τον Γεναρη με 372Ε οι τιμες ηταν στα 57-58...5 λεπτα στο λιτρο ΓΑΡΓΑΡΑ το λοιπον
Seat Cordoba Vario 1.6 101hp με Lovato.47.000χλμ σε 2,5 χρονια και συνεχιζουμε...
periklas723
 
Δημοσιευσεις: 469
Εγγραφή: Τετ 19 Νοέμ, 2014 00:26

Re: Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Δημοσίευσηαπό katakouzina » Πέμ 16 Ιούλ, 2015 13:51

Προς γνώση όλων του forum. Βόλτα προς Φαώνος πριν 1,5 εβδομάδα για να γεμίσω μιας και πήγαινα προς τα ΚΤΕΛ. Άδειασα πλήρως κατά την διαδρομή και περίμενα λίγο μέχρι να γεμίσει το πρατήριο, καθώς του είχε προσωρινά τελειώσει. 60άρι ντεπόζιτο με 48lt καθαρή χωρητικότητα. Μου βάζει , λοιπόν, από την αντλία (0,62 τιμή τότε) και βλέπω στα 48lt να συνεχίζει! Τρελάθηκα αλλά δεν φώναξα πολύ. Σταμάτησε στα 50lt! υπόψη ότι περίπου κανά λίτρο παραμένει μέσα στο ντεπόζιτο λόγω πίεσης, με έκλεψε 3lt περίπου ή 1,9 ευρώ θρασύτατα στο γέμισμα! =)) :-w Να μου χαίρεστε όσοι τον προβοτάρανε από το forum!

1,5 χρόνο τώρα και καθώς γεμίζω πάντα το ντεπόζιτο, τόσο καταφανέστατο κλέψιμο δεν έχω ξαναδεί!
katakouzina
 
Δημοσιευσεις: 10
Εγγραφή: Παρ 09 Ιαν, 2015 20:13

Re: Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Δημοσίευσηαπό periklas723 » Πέμ 16 Ιούλ, 2015 14:04

Εχω γεμισει 100 ΦΟΡΕΣ εκει περα και δεν το εχω δει ποτε αυτο...
Επισης δεν προμοταρουμε ποτε και κανεναν,αποψεις λεμε.
Τελος,ποτε δεν γεμιζουμε μολις εχει κανει ανεφοδιασμο ενα πρατηριο[εκτος αν θελουμε να γεμισουμε με...αναθυμιασεις]
Seat Cordoba Vario 1.6 101hp με Lovato.47.000χλμ σε 2,5 χρονια και συνεχιζουμε...
periklas723
 
Δημοσιευσεις: 469
Εγγραφή: Τετ 19 Νοέμ, 2014 00:26

Re: Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Δημοσίευσηαπό hlias » Πέμ 16 Ιούλ, 2015 14:43

katakouzina έγραψε:Προς γνώση όλων του forum. Βόλτα προς Φαώνος πριν 1,5 εβδομάδα για να γεμίσω μιας και πήγαινα προς τα ΚΤΕΛ. Άδειασα πλήρως κατά την διαδρομή και περίμενα λίγο μέχρι να γεμίσει το πρατήριο, καθώς του είχε προσωρινά τελειώσει. 60άρι ντεπόζιτο με 48lt καθαρή χωρητικότητα. Μου βάζει , λοιπόν, από την αντλία (0,62 τιμή τότε) και βλέπω στα 48lt να συνεχίζει! Τρελάθηκα αλλά δεν φώναξα πολύ. Σταμάτησε στα 50lt! υπόψη ότι περίπου κανά λίτρο παραμένει μέσα στο ντεπόζιτο λόγω πίεσης, με έκλεψε 3lt περίπου ή 1,9 ευρώ θρασύτατα στο γέμισμα! =)) :-w Να μου χαίρεστε όσοι τον προβοτάρανε από το forum!

1,5 χρόνο τώρα και καθώς γεμίζω πάντα το ντεπόζιτο, τόσο καταφανέστατο κλέψιμο δεν έχω ξαναδεί!




μηπως εκανες παραπανω χιλιομετρα με αυτο το γεμισμα απο οτι συνηθως?
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Δημοσίευσηαπό papoys » Πέμ 16 Ιούλ, 2015 18:57

katakouzina έγραψε:Προς γνώση όλων του forum. Βόλτα προς Φαώνος πριν 1,5 εβδομάδα για να γεμίσω μιας και πήγαινα προς τα ΚΤΕΛ. Άδειασα πλήρως κατά την διαδρομή και περίμενα λίγο μέχρι να γεμίσει το πρατήριο, καθώς του είχε προσωρινά τελειώσει. 60άρι ντεπόζιτο με 48lt καθαρή χωρητικότητα. Μου βάζει , λοιπόν, από την αντλία (0,62 τιμή τότε) και βλέπω στα 48lt να συνεχίζει! Τρελάθηκα αλλά δεν φώναξα πολύ. Σταμάτησε στα 50lt! υπόψη ότι περίπου κανά λίτρο παραμένει μέσα στο ντεπόζιτο λόγω πίεσης, με έκλεψε 3lt περίπου ή 1,9 ευρώ θρασύτατα στο γέμισμα! =)) :-w Να μου χαίρεστε όσοι τον προβοτάρανε από το forum!

1,5 χρόνο τώρα και καθώς γεμίζω πάντα το ντεπόζιτο, τόσο καταφανέστατο κλέψιμο δεν έχω ξαναδεί!


Βάζω από περιοχή μου γιατί πλέον είναι φθηνότερα αλλά παλαιότερα που έβαζα από το συγκεκριμένο ποτέ δεν είχα πρόβλημα
με τα λίτρα.Η δεξαμενη μου χωρητικότητας 48 λίτρων έπαιρνε συνήθως 37,38 λίτρα από το συγκεκριμένο αλλά καναδυό
φορές είχε πάρει πάνω από 40 λίτρα.
Και εγώ σκέφτηκα μήπως με έκλεψε αλλά έκανα παραπάνω χιλιόμετρα.Γιαυτό δεν είναι σωστό να κατηγορούμε κάποιον
πριν αδειάσει το τεπόζιτο ώστε να είμαστε σίγουροι για τα χιλιόμετρα που κάναμε.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Δημοσίευσηαπό periklas723 » Πέμ 16 Ιούλ, 2015 23:16

papoys έγραψε:
katakouzina έγραψε:Προς γνώση όλων του forum. Βόλτα προς Φαώνος πριν 1,5 εβδομάδα για να γεμίσω μιας και πήγαινα προς τα ΚΤΕΛ. Άδειασα πλήρως κατά την διαδρομή και περίμενα λίγο μέχρι να γεμίσει το πρατήριο, καθώς του είχε προσωρινά τελειώσει. 60άρι ντεπόζιτο με 48lt καθαρή χωρητικότητα. Μου βάζει , λοιπόν, από την αντλία (0,62 τιμή τότε) και βλέπω στα 48lt να συνεχίζει! Τρελάθηκα αλλά δεν φώναξα πολύ. Σταμάτησε στα 50lt! υπόψη ότι περίπου κανά λίτρο παραμένει μέσα στο ντεπόζιτο λόγω πίεσης, με έκλεψε 3lt περίπου ή 1,9 ευρώ θρασύτατα στο γέμισμα! =)) :-w Να μου χαίρεστε όσοι τον προβοτάρανε από το forum!

1,5 χρόνο τώρα και καθώς γεμίζω πάντα το ντεπόζιτο, τόσο καταφανέστατο κλέψιμο δεν έχω ξαναδεί!


Βάζω από περιοχή μου γιατί πλέον είναι φθηνότερα αλλά παλαιότερα που έβαζα από το συγκεκριμένο ποτέ δεν είχα πρόβλημα
με τα λίτρα.Η δεξαμενη μου χωρητικότητας 48 λίτρων έπαιρνε συνήθως 37,38 λίτρα από το συγκεκριμένο αλλά καναδυό
φορές είχε πάρει πάνω από 40 λίτρα.
Και εγώ σκέφτηκα μήπως με έκλεψε αλλά έκανα παραπάνω χιλιόμετρα.Γιαυτό δεν είναι σωστό να κατηγορούμε κάποιον
πριν αδειάσει το τεπόζιτο ώστε να είμαστε σίγουροι για τα χιλιόμετρα που κάναμε
.


Απλα ειχε αυξημενη πιεση η αντλια...Σωστος οπως παντα ο παππους ;)
Seat Cordoba Vario 1.6 101hp με Lovato.47.000χλμ σε 2,5 χρονια και συνεχιζουμε...
periklas723
 
Δημοσιευσεις: 469
Εγγραφή: Τετ 19 Νοέμ, 2014 00:26

Re: Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Δημοσίευσηαπό periklas723 » Παρ 17 Ιούλ, 2015 12:38

0,619...Ειδατε τι κανει ο πραγματικος "ανταγωνισμος"??? Με 405Ε τον τονο και 0,619,ενω με 350 τις προαλλες εκανε το κοροιδο στα 62 λεπτα

Παμε για καλο τριημερο με τσαμπα αεριο :P :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Seat Cordoba Vario 1.6 101hp με Lovato.47.000χλμ σε 2,5 χρονια και συνεχιζουμε...
periklas723
 
Δημοσιευσεις: 469
Εγγραφή: Τετ 19 Νοέμ, 2014 00:26

Re: Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Τετ 22 Ιούλ, 2015 17:56

papoys έγραψε:
katakouzina έγραψε:Προς γνώση όλων του forum. Βόλτα προς Φαώνος πριν 1,5 εβδομάδα για να γεμίσω μιας και πήγαινα προς τα ΚΤΕΛ. Άδειασα πλήρως κατά την διαδρομή και περίμενα λίγο μέχρι να γεμίσει το πρατήριο, καθώς του είχε προσωρινά τελειώσει. 60άρι ντεπόζιτο με 48lt καθαρή χωρητικότητα. Μου βάζει , λοιπόν, από την αντλία (0,62 τιμή τότε) και βλέπω στα 48lt να συνεχίζει! Τρελάθηκα αλλά δεν φώναξα πολύ. Σταμάτησε στα 50lt! υπόψη ότι περίπου κανά λίτρο παραμένει μέσα στο ντεπόζιτο λόγω πίεσης, με έκλεψε 3lt περίπου ή 1,9 ευρώ θρασύτατα στο γέμισμα! =)) :-w Να μου χαίρεστε όσοι τον προβοτάρανε από το forum!

1,5 χρόνο τώρα και καθώς γεμίζω πάντα το ντεπόζιτο, τόσο καταφανέστατο κλέψιμο δεν έχω ξαναδεί!


Βάζω από περιοχή μου γιατί πλέον είναι φθηνότερα αλλά παλαιότερα που έβαζα από το συγκεκριμένο ποτέ δεν είχα πρόβλημα
με τα λίτρα.Η δεξαμενη μου χωρητικότητας 48 λίτρων έπαιρνε συνήθως 37,38 λίτρα από το συγκεκριμένο αλλά καναδυό
φορές είχε πάρει πάνω από 40 λίτρα.
Και εγώ σκέφτηκα μήπως με έκλεψε αλλά έκανα παραπάνω χιλιόμετρα.Γιαυτό δεν είναι σωστό να κατηγορούμε κάποιον
πριν αδειάσει το τεπόζιτο ώστε να είμαστε σίγουροι για τα χιλιόμετρα που κάναμε.

Αφου σχεδον ολοι οι κατοχοι υγραεριοκινητου δεν εχουν ιδεα για την βαλβιδα ασφαλειας του 80% και ποσο ευκολα παραβιαζεται. Ουτε για την πιεση της αντλιας οτι παιζει ρολο στο φουλαρισμα. Νομιζουν οτι γεμιζουν βενζινα.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Δημοσίευσηαπό NickSt » Τετ 22 Ιούλ, 2015 19:03

Tη βαλβίδα του 80% σχεδόν σε όλα την έχουν "ξεπατώσει" οι Lpτζάδες για να "φορτώνουν" περισσότερο .
Το καλύτερο είναι να ξέρουμε εμείς πόσο βάζουμε στο 80% της δεξαμενής μας και να σταματάμε εκεί...
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Πρατήριο Πετρογκάζ - Φαωνος 67 & Ιφιγενείας

Δημοσίευσηαπό periklas723 » Πέμ 23 Ιούλ, 2015 02:54

Προσωπικα δεν με χαλαει και να παρει λιγο παραπανω...Εχω 35αρα δεξαμενη λογω χωρου.Γυρω στα 28λιτρα βαζω...Μια-δυο φορες εχω βαλει 30...Δηλαδη εχω σχετικα χαμηλη αυτονομια[250χλμ πολης-350χλμ εθνικη]
Οσο για τιμη,με 61λεπτα στο λιτρο τι να πεις???Βαλε 10Ε???...Προσωπικα ευχαριστιεμαι να φουλαρω ;) ;) ;) ;) ;)
Seat Cordoba Vario 1.6 101hp με Lovato.47.000χλμ σε 2,5 χρονια και συνεχιζουμε...
periklas723
 
Δημοσιευσεις: 469
Εγγραφή: Τετ 19 Νοέμ, 2014 00:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 114 επισκέπτες