Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Απ: Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό Alxnks » Τρί 19 Ιαν, 2016 16:50

periklas723 έγραψε:Γνωστο οτι στην Ραλλη ειναι ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ...Οχι οτι τους "παντρευεσαι" αλλα λεω σαν συμπεριφορα και γενικα βγαζει μια εικονα ...εγκαταλειψης αυτο το πρατηριο:Παμπαλαιες αντλιες[για να αλλαξουν τις μανικες επρεπε να παρει φωτια ενα ATOS] πριν αλλαξουν τις μανικες με....ται ραπ και σφιχτηρες,δεν πουλαει τιποτα για υποστηριξη οχηματος,δεν παιρνει καρτες
Αλλα ειχε καλο καυσιμο,τωρα τελευταια ΣΚΑΡΤΕΨΕ και για αυτο...Αλλαξα

Κι η απόδειξη επισης είναι ειδος εν ανεπαρκεια. Πρεπει να ζητησεις και να επιμεινεις μάλιστα, αλλιως "ξεχνιεται", ακόμα και μέσα σε δευτερόλεπτα. 1-2 φορες βαλαμε εκεί κι ουτε ξαναπατησαμε.
Alxnks
 
Δημοσιευσεις: 78
Εγγραφή: Παρ 16 Ιαν, 2015 12:58

Re: Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Πέμ 21 Ιαν, 2016 13:19

Avin-coral Καβαλας πως συμπαιρανατε οτι κλεβει? Για να γινει αντιληπτο στον πελατη πρεπει να κλεβει πολυ. Κατι τετοιο δεν εχω δει και μετραω καθε γεμισμα με χαρτι και μολυβι σε καθε πρατηριο.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό periklas723 » Παρ 22 Ιαν, 2016 04:02

Fuelio...Καλυτερο απο χαρτι και μολυβι..
Οταν βλεπεις ξαφνικα η αυτονομια να πεφτει δραματικα,ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΑΤΗΡΙΟ...Κατι γινεται μαλλον.Εβαζα οταν πηγαινα στο ΤΕΙ Αθηνας απο εκει για ενα μηνα,πολυ λιγοτερα χιλιομετρα αυτονομια σε σχεση με την Μαρκονι που εχει επισης Κοραλ
Seat Cordoba Vario 1.6 101hp με Lovato.47.000χλμ σε 2,5 χρονια και συνεχιζουμε...
periklas723
 
Δημοσιευσεις: 469
Εγγραφή: Τετ 19 Νοέμ, 2014 00:26

Re: Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Παρ 22 Ιαν, 2016 10:57

Τους τελευταιους 2 μηνες σε ΟΛΑ τα πρατηρια δεν εβγαζα ακρη με την καταναλωση. ΟΛΑ μου εδειχναν τρελλες διαφορες. Και λογικο αφου το βραδυ εχει 3 βαθμους και το μεσημερι 20. Σε τετοιες συνθηκες δεν μετρας τιποτα. Τωρα λιγες μερες που επιασε ενα μονιμο κρυο ολα ειναι οκ.
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό andker » Τετ 02 Μαρ, 2016 20:04

Η ΕΤΕΚΑ στο σκαραμαγκά στο ρεύμα προς Αθήνα,ξεκίνησε υγραέριο πριν κάνα 10ήμερο με τιμή 0,588.Έκανα ένα φουλάρισμα και τώρα είμαι στα πρώτα 100χλμ.Θα ενημερώσω για ποιότητα και χλμ που θα κάνω.Η αντλία κόκκινου χρώματος έγραφε νομίζω smartgas.Έχετε άποψη??Τι μίγμα είναι αυτό?? :? :?
CHEVROLET SPARK 1200 του '10 με σύστημα LECHO.
andker
 
Δημοσιευσεις: 30
Εγγραφή: Τετ 07 Ιαν, 2015 23:52

Re: Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό panosad » Παρ 21 Απρ, 2017 13:22

τους τελευταίους μήνες γεμίζω υγραέριο από Shell στο Ίλιον (Ν.Λιόσια) Λ.Χασιάς 125..ανήκει στην ΕΡΜΗΣ άρα πιστεύω πως έχει καλά καύσιμα. Η αλήθεια είναι πως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τα γεμίσματα, την κατανάλωση, την αυτονομία (επιτέλους) και φυσικά τις τιμές.

(για τους κατόχους καρτων ΕΤΕ συμμετέχει και στο πρόγραμμα go4more της εθνικής)
panosad
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιαν, 2014 15:11

Re: Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό anton » Παρ 21 Απρ, 2017 18:10

andker έγραψε:Η ΕΤΕΚΑ στο σκαραμαγκά στο ρεύμα προς Αθήνα,ξεκίνησε υγραέριο πριν κάνα 10ήμερο με τιμή 0,588.Έκανα ένα φουλάρισμα και τώρα είμαι στα πρώτα 100χλμ.Θα ενημερώσω για ποιότητα και χλμ που θα κάνω.Η αντλία κόκκινου χρώματος έγραφε νομίζω smartgas.Έχετε άποψη??Τι μίγμα είναι αυτό?? :? :?

απο αυτους βαζω συνεχεια και μου βγαζει και αρκετα χιλιομετρα και μαλιστα περισσοτερα απο τους αλλους σε καλες τιμες
συστημα Vialle LiquidSi χωρις πνευμονα, υγρος ψεκασμος LPG και μικροψεκασμοι βενζινης
Άβαταρ μέλους
anton
 
Δημοσιευσεις: 150
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 19:05

Re: Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό panagiotatos12 » Πέμ 13 Ιούλ, 2017 21:10

καλησπέρα παιδιά , έχουμε τελικά μια σαφή εικόνα για τα δυτικά προάστια ?? Αιγάλεω - περιστέρι - Χαιδάρι ???? Αυτο το βενζινάδικο της ΕΤΕΚΑ στο Σκαραμαγκά , που κοντά είναι ΄κ σε τι κοντά??? (μαγαζί - εταιρεία κ.τ.λ)
panagiotatos12
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 13 Ιούλ, 2017 20:59

Re: Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό dimitrisnd1 » Σάβ 03 Φεβ, 2018 16:01

Σε σχέση με τα υπόλοιπα πρατήρια, στο revoil στο τέλος του σχιστου, στον Σκαραμαγκά που έχει γενικά αρκετά φτηνό υγραεριο, έχω +0.5-0.7 κατανάλωση. Που ποσοστιαία για αυτά που καίει το yaris είναι ΠΟΛΛΑ. Βγάζω γύρω στα 40-50 χλμ λιγότερα! Το χώ σταυρωσει και στο fuel.gr στο οποίο παραδόξως έχει πολλές και πολύ καλές κριτικές. Ίσως στην βενζίνη να είναι ξηγημενος. Βάζω πλέον από εκεί δίπλα που έβαζα και παλαιότερα διαρκώς, στο Aegean στην αρχή της Λ. Σχιστου προς Κερατσίνι. Έχει σημαντικά ακριβότερες τιμές, αλλά είναι διαπιστευμενο και στη βενζίνη και στο αέριο ότι είναι πολύ τίμιος. Petrogas έχει. Και στις κριτικές και αυτό είναι μια χαρά στην εφαρμογή.
Όσο για την καθαρότητα, και στα δύο πρατήρια τα φίλτρα μου υγρής και αεριας, ήταν μια χαρά.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
dimitrisnd1
 
Δημοσιευσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 27 Νοέμ, 2016 20:34

Re: Δυτικά προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Τρί 06 Φεβ, 2018 02:10

dimitrisnd1 έγραψε:Σε σχέση με τα υπόλοιπα πρατήρια, στο revoil στο τέλος του σχιστου, στον Σκαραμαγκά που έχει γενικά αρκετά φτηνό υγραεριο, έχω +0.5-0.7 κατανάλωση. Που ποσοστιαία για αυτά που καίει το yaris είναι ΠΟΛΛΑ. Βγάζω γύρω στα 40-50 χλμ λιγότερα! Το χώ σταυρωσει και στο fuel.gr στο οποίο παραδόξως έχει πολλές και πολύ καλές κριτικές. Ίσως στην βενζίνη να είναι ξηγημενος. Βάζω πλέον από εκεί δίπλα που έβαζα και παλαιότερα διαρκώς, στο Aegean στην αρχή της Λ. Σχιστου προς Κερατσίνι. Έχει σημαντικά ακριβότερες τιμές, αλλά είναι διαπιστευμενο και στη βενζίνη και στο αέριο ότι είναι πολύ τίμιος. Petrogas έχει. Και στις κριτικές και αυτό είναι μια χαρά στην εφαρμογή.
Όσο για την καθαρότητα, και στα δύο πρατήρια τα φίλτρα μου υγρής και αεριας, ήταν μια χαρά.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Βαζω τελευταια συνεχως απο το REVOIL στο σχιστο με 0.725 επειδη ειναι στο δρομο μου. Καμια αυξηση στη καταναλωση και το αμαξι παει αριστα. Φοραω omvl με obd συνδεση. Σωστα λιτρα απο αδειος , εσκασε εκει ακριβως που πρεπει. Η εταιρια διανομης ειναι η GS με τα πορτοκαλι βυτια. Δεν κοβει ποτε αποδειξη , παρα μονο σου δινει το χαρτακι της καρτας αμα πληρωσεις με αυτην. Αν ζητησεις αποδειξη λογικα δινει οκ.
Τεραστιο το χασμα στη τιμη στην αθηνα, απο 0.87 εως 0.707 σημερα. Σχεδον 17 λεπτα διαφορα εντος αθηνων. Κατι περιεργο γινεται, δεν ειναι νορμαλ αυτο. Παντως το υγραεριο αγοραζεται απο τα πρατηρια συμφωνα με τη διυληστηριακη του τιμη κοντα στα 0.68 ευρω.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =305289646
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 118 επισκέπτες