Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Re: Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Δημοσίευσηαπό hlias » Σάβ 17 Σεπ, 2016 18:13

macmac έγραψε:Περίεργο είναι πάντως που στα προηγούμενα 20 μηνύματα ο εγκαταστάτης απάντησε γενικόλογα 1 φορά στον πελάτη που τον ρώτησε κάτι, ενώ ο fokion απάντησε ~10 φορές εμφανώς υποστηρηκτικά υπέρ του εγκαταστάτη, θολώνοντας τα νέρα για τον πελάτη.
Δεν μπορώ να μην αναρωτηθώ qgas = fokion ?
Κρίνοντας όμως από το ιστορικό τοu αγαπητού fokion θα πρέπει να απαντήσω αρνητικά στην απορία μου...
Μήπως όμως "συμφέροντα qgas" = "συμφέροντα fokion" ? χμμμ εδώ δεν μπορώ να απαντήσω.
Μη πέσετε να με φάτε, το μυαλό ώρες ώρες κάνει τρελά παιχνίδια... @-)

Φιλικά πάντα :ymhug:



ολα τα πετυχες ατιμουλικο.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Σάβ 17 Σεπ, 2016 20:17

AGCarisma έγραψε:Έχω από το 2011 στο αυτοκίνητο μου εγκαταστημένο το AGCompact (mitsubishi carisma 1.3 '04).. με το λαμπάκι από την πρώτη μέρα παλεύω .. απ'ότι μου λέει ο εγκαταστάτης δεν έχω πρόβλημα και μια χαρά είναι όλα φταίει το μίγμα αλλά εμένα μου σπάει τα νεύρα .. πέρυσι άλλαξα και την αισθητήρα λ που πλήρωσα ένα 90ρικο .. ξέρει κάποιος εδώ στην Θράκη Κομοτηνή Ξάνθη Αλεξανδρούπολη έναν καλό μάστορα που να έχει δουλέψει και το agcompact ? :?:

Τι σφάλμα σου βγαζει?
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Δημοσίευσηαπό AGCarisma » Δευτ 19 Σεπ, 2016 17:48

gkazakias έγραψε:
AGCarisma έγραψε:Έχω από το 2011 στο αυτοκίνητο μου εγκαταστημένο το AGCompact (mitsubishi carisma 1.3 '04).. με το λαμπάκι από την πρώτη μέρα παλεύω .. απ'ότι μου λέει ο εγκαταστάτης δεν έχω πρόβλημα και μια χαρά είναι όλα φταίει το μίγμα αλλά εμένα μου σπάει τα νεύρα .. πέρυσι άλλαξα και την αισθητήρα λ που πλήρωσα ένα 90ρικο .. ξέρει κάποιος εδώ στην Θράκη Κομοτηνή Ξάνθη Αλεξανδρούπολη έναν καλό μάστορα που να έχει δουλέψει και το agcompact ? :?:

Τι σφάλμα σου βγαζει?

να σου πω δεν ξερω τι κωδικους βγαζει ο εγκεφαλος για σφαλμα.. τα καυσαερια ειναι φυσιολογικες δεν εχω προβλημα με την οδηγηση απλα το λαμπακη ξαναναβη μετα το σβησιμο σε 60 με 70 χλμ.. και η απαντηση ειναι φταιει το μιγμα ?? γι'αθτο ψαχνω καποιον εγκαταστατη εδω γυρω να παω και σε αυτον να δω τι απαντηση θα εχω ..
AGCarisma
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος, 2011 00:15

Re: Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Δημοσίευσηαπό fokion » Τετ 28 Σεπ, 2016 08:23

macmac έγραψε:Περίεργο είναι πάντως που στα προηγούμενα 20 μηνύματα ο εγκαταστάτης απάντησε γενικόλογα 1 φορά στον πελάτη που τον ρώτησε κάτι, ενώ ο fokion απάντησε ~10 φορές εμφανώς υποστηρηκτικά υπέρ του εγκαταστάτη, θολώνοντας τα νέρα για τον πελάτη.
Δεν μπορώ να μην αναρωτηθώ qgas = fokion ?
Κρίνοντας όμως από το ιστορικό τοu αγαπητού fokion θα πρέπει να απαντήσω αρνητικά στην απορία μου...
Μήπως όμως "συμφέροντα qgas" = "συμφέροντα fokion" ? χμμμ εδώ δεν μπορώ να απαντήσω.
Μη πέσετε να με φάτε, το μυαλό ώρες ώρες κάνει τρελά παιχνίδια... @-)

Φιλικά πάντα :ymhug:


ε????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf:

μα φυσικά και συμφαιροντα qgas = συμφαιροντα Φωκίων.... για αυτο κι εχω το παγκωσμιως γνωστο συστημα....Platinka....

τεσπα παμ παρακατ....
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Δημοσίευσηαπό NickSt » Τετ 28 Σεπ, 2016 16:34

Φωκίωνα , οι σοβαροί άνθρωποι - όπως εσύ καλή ώρα - δεν πρέπει να ασχολούνται με μ@λ@κίες !!! :mrgreen: :mrgreen:
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Δημοσίευσηαπό Konv » Τετ 21 Δεκ, 2016 08:47

Κι εγώ στο Club με Check engine. Είναι η 3η φορά, τις 2 προηγούμενες πήγα και το έσβησα ε αιτιολογία πλούσιο μείγμα σε σύστημα landirenzo omegas 3. Τι μπορεί να φταίει; Αν αφήσω το Λαμπάκι αναμμένο και δεν κάνω κάτι θα έχει πρόβλημα ο κινητήρας;
Ευχαριστώ.
Konv
 
Δημοσιευσεις: 18
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ, 2016 11:33

Re: Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Δημοσίευσηαπό anikologr » Τετ 21 Δεκ, 2016 10:18

Konv έγραψε:Κι εγώ στο Club με Check engine. Είναι η 3η φορά, τις 2 προηγούμενες πήγα και το έσβησα ε αιτιολογία πλούσιο μείγμα σε σύστημα landirenzo omegas 3. Τι μπορεί να φταίει; Αν αφήσω το Λαμπάκι αναμμένο και δεν κάνω κάτι θα έχει πρόβλημα ο κινητήρας;
Ευχαριστώ.

Εσύ τι λες το λαμπάκι είναι εκεί για διακοσμητικό λόγο; Προφανώς πρέπει να το πας για ρύθμιση..
Hyundai i30 1.4 LPG + Λιπαντήρα Υποπίεσης 30.000 klm
anikologr
 
Δημοσιευσεις: 667
Εγγραφή: Κυρ 20 Μαρ, 2011 15:23

Re: Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Δημοσίευσηαπό Konv » Τετ 21 Δεκ, 2016 15:04

anikologr έγραψε:
Konv έγραψε:Κι εγώ στο Club με Check engine. Είναι η 3η φορά, τις 2 προηγούμενες πήγα και το έσβησα ε αιτιολογία πλούσιο μείγμα σε σύστημα landirenzo omegas 3. Τι μπορεί να φταίει; Αν αφήσω το Λαμπάκι αναμμένο και δεν κάνω κάτι θα έχει πρόβλημα ο κινητήρας;
Ευχαριστώ.

Εσύ τι λες το λαμπάκι είναι εκεί για διακοσμητικό λόγο; Προφανώς πρέπει να το πας για ρύθμιση..


Περισσότερο ρωτάω αν έχει κάποιος κάτι παρόμοιο με μένα για να μάθω τι φταίει....
Konv
 
Δημοσιευσεις: 18
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ, 2016 11:33

Re: Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Δημοσίευσηαπό AGCarisma » Παρ 06 Ιαν, 2017 22:27

Ο κωδικός error P0170 σε MITSUBISHI CARISMA (4G13) τι ακριβώς μπορεί να'ναι ? Έχω το AG COMPACT kit .. Ανάβει συνέχεια το λαμπάκι κινητήρα αλλά στην οδήγηση δεν έχω κάποιο πρόβλημα ..
AGCarisma
 
Δημοσιευσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος, 2011 00:15

Re: Λαμπάκι μηχανής (check engine)

Δημοσίευσηαπό sso » Παρ 06 Ιαν, 2017 22:54

Toyota Corolla 1.4 VVTI
Bigas
sso
 
Δημοσιευσεις: 330
Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ, 2016 15:25

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 51 επισκέπτες