Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Grande Punto Stag Next plus (μπεκ Hana)

Δείξτε μας την εγκατάσταση υγραερίου στο αυτοκίνητο σας!

Re: Grande Punto Stag Next plus (μπεκ Hana)

Δημοσίευσηαπό hlias » Τρί 21 Φεβ, 2017 22:32

Μην υπαρβαλουμε, μονο τα μπεκ hanna στη λιανικη τους εχουν περι τα 150 ευρω, δεξαμενη και πολυβαλβιδα υπαρχουν με 40 ευρω πακετο αλλα και με 120, σωληνωσεις μια απο τα ιδια.
300 μαζι με το φπα δεν βγαινει.
Τα κυρια εξοδα σε μια επιχειρηση ειναι η φορολογια, το ασφαλιστικο και η ενεργεια (δεη ή καποιος αλλος παροχος) το ενοικιο και η μισθοδοσα του/των υπαλληλων. τα 3 πρωτα ειναι κοινα σε ολη την Ελλαδα.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Grande Punto Stag Next plus (μπεκ Hana)

Δημοσίευσηαπό tripas » Τρί 21 Φεβ, 2017 22:49

Φίλε hlias δεν υπερβάλω καθόλου ορίστε οι τιμές http://enerma.pl/en/sets-ac-stag/3911-s ... ifold.html

να υποθέσω ότι το website έχει και αυτό κέρδος και ο σουμπασης είναι ο αντιπροσωπος άρα μεγαλύτερα ποσοστα κέδρους θεωρητκά πάντα.
Ξεχασα να προσθέσω την πολυβαλβίδα άντε να το κάνουμε 350Ευρω
Citroen C4 sedan 1.6 TU5JP4-NFU 2008 , BRC P&D MY10 + LPG7
Άβαταρ μέλους
tripas
 
Δημοσιευσεις: 605
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ, 2014 14:10

Re: Grande Punto Stag Next plus (μπεκ Hana)

Δημοσίευσηαπό hlias » Τρί 21 Φεβ, 2017 23:16

φιλε εγω μιλαω παντα για τιμες Ελλαδας, στις αλλες χωρες υπαρχουν σημαντικες διαφορες στους φορους.
κριμα.
hlias
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2046
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος, 2012 23:38
Τοποθεσία: ανω γλυφαδα

Re: Grande Punto Stag Next plus (μπεκ Hana)

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 22 Φεβ, 2017 03:33

tripas έγραψε:Φίλε hlias δεν υπερβάλω καθόλου ορίστε οι τιμές http://enerma.pl/en/sets-ac-stag/3911-s ... ifold.html

να υποθέσω ότι το website έχει και αυτό κέρδος και ο σουμπασης είναι ο αντιπροσωπος άρα μεγαλύτερα ποσοστα κέδρους θεωρητκά πάντα.
Ξεχασα να προσθέσω την πολυβαλβίδα άντε να το κάνουμε 350Ευρω



Έστω και έτσι που δεν είναι γιατί τα καταστήματα γκαράζ που βρίσκεις ( αυτοί που πάνε για τη ποσότητα .. δε τα ηλεκτρονικά που δεν έχουν έξοδα και ότι βγάλει κέρδος είναι )
Στη Πολωνια λοιπόν ναι φθηνό κιτ αλλά δεξαμενή τουρκική φθηνη δεν έχει .. έχει staco με αλλά τόσα χρήματα όσο το κιτ .. μια στακο γύρω στα 100-120 € και πολύ βαλβίδα σωληνώσεις αλλά 50-60 έφτασες !!

Και με 140 € δε υπάρχει τοποθέτηση εκτός και αν τα πετάς μέσα η το βάζει ο μάστορας το Σάββατο στη πυλωτή για να συμπληρώσει το μεροκάματο ... άλλωστε γνωστό ότι η χώρα μας βρίθει αλεξιπτωτιστών ... μαύρου χρήματος και έλειψης ελέγχων !!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Grande Punto Stag Next plus (μπεκ Hana)

Δημοσίευσηαπό agas » Πέμ 23 Φεβ, 2017 00:16

Συνάνθρωποι ειρήνη ημίν, να ξεκαθαρίσω κάτι......η επιλογή της Stag έγινε
1) με βαση τις γνώσεις που έχω σαν ηλεκτρονικός μηχανικός με εξιδίκευση στα πρωτοκολα επικοινωνίας βιομηχανικων κατασκευων κτλ , ετσι μπορω να βεβαιώσω ότι ο "εγκεφαλος" Q NEXT PLUS τεχνολογικά είναι ισάξιος με συστήματα που κοστίζουν διπλάσια
2)Με βάση τις τιμές στο συγκεκριμένο αντικείμενο (υγραεριοκίνηση) διαχρονικά , να θυμισω ότι συγκεκριμένος εγκαταστάτης χάριζε συστήματα ανω των πεντε ετων που καποιοι τα ειχαν πληρωσει 1500 ευρώ γιατί ηταν τεχνολογικά ξεπερασμένα... αν υπολογισεις και τους κυβερνώντες με τις αποφάσεις τους....έκανα επένδυση με βάση την 5ετία και βέβαια με κριτηριο το αυτοκινητο μου
3)Με βαση τις προσφορές που είχα απο τις Εταιρείες στις οποιες ζητουσα τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά ,και μπορω να πω γιατί εχω την προσφορά εγκαταστατη που μου ζητησε 900 ευρω, έτσι εκτός απο την χαμηλή τιμή επέλεξα τον Σαπουνά επειδή είναι επίσημος αντιπρόσωπος της ac Stag από την Λάρισα και πάνω και κατα κάποιο τρόπο εχει μεγαλύτερο ποσοστο κέρδους,και το βασικότερο το σύστημα που μου τοποθέτησε βγήκε απο το εργοστάσιο 3 μήνες πριν που σημαινει ότι είχε εγγύηση πλήρες σχεδόν για 5 έτη(να θυμίσω ότι οι εγκέφαλοι εχουν εγγυηση απο την εταιρεία απο την ημέρα παραγωγης τους ) Ετσι ....πήρα τα ρίσκα μου και το πέρασα .
agas
 
Δημοσιευσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ 22 Σεπ, 2016 16:44

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Showroom

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες