Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό Candlemass » Δευτ 12 Σεπ, 2016 16:03

Μετά την (προσωρινή; ) διακοπή λειτουργίας του gasprice, έψαχνα κάτι παρόμοιο με τις εφαρμογές για smartphones, να μου δείχνει δηλαδή τα πρατήρια στο χάρτη και με τρέχουσες τιμές.
Βρέθηκε στο fuelGR, που μετά την εφαρμογή δημιούργησε και web app : http://fuelgr.gr/web/ :thumbup:

Επειδή τα δεδομένα τα παίρνει από το υπουργείο, φαντάζομαι θα είναι συγχρονισμένες οι τιμές με τις πραγματικές.
VW EOS 1.4 TSi : LandiRenzo Omegas Direct
Land Rover Freelander SE 1.8 : LandiRenzo Omegas EVO
Άβαταρ μέλους
Candlemass
 
Δημοσιευσεις: 128
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιουν, 2015 21:00
Τοποθεσία: Αγ. Παρασκευή

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό nikkokk » Δευτ 12 Σεπ, 2016 21:14

Την παρακολουθώ εδώ και 2 μήνες και δεν έχω εντοπίσει λάθος τιμή. Λείπουν όμως κάποια πρατήρια.

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Zafira 1.8 mod 2001 - 125 PS (Z18XE) - Landi Renzo Omegas Evo
nikkokk
 
Δημοσιευσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ 08 Μαρ, 2014 09:43

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό papoys » Τρί 13 Σεπ, 2016 20:15

Δεν τη γνώριζα.

Καλή εφαρμογή και όντως καλά ενημερωμένη. :thumbup:
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό referravag » Τετ 14 Σεπ, 2016 02:14

nikkokk έγραψε:Την παρακολουθώ εδώ και 2 μήνες και δεν έχω εντοπίσει λάθος τιμή. Λείπουν όμως κάποια πρατήρια.

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και στο επίσημο site του υπουργείου λείπουν πολλά τα οποία απ' ότι βλέπω είναι τα ίδια με αυτά που λείπουν από την εφαρμογή... Τουλάχιστον για την περιοχή μου κάποια πρατήρια επιλέγουν να μην ενημερώνουν τις τιμές στη σελίδα του υπουργείου... Εγώ απορώ πως και δεν τους επιβάλλεται πρόστιμο από τη στιγμή που είναι υποχρεωμένοι να ενημερώνουν για τις τιμές τους...
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό tedd » Τετ 14 Σεπ, 2016 08:43

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ, υποτίθεται το πρόγραμμα ηφαιστοσ ( αν το λέω σωστα) για την διακίνηση καυσίμων είναι εν λειτουργεία.

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό jimdem » Δευτ 07 Αύγ, 2017 20:40

Στη δημοσιότητα δόθηκε η έκδοση 2.0 της δημοφιλούς εφαρμογής fuelGR για Android. Η πληρέστερη, ακριβέστερη και πιο εύχρηστη εφαρμογή ελέγχου τιμών καυσίμων και πρατηρίων στην Ελλάδα, εμπλουτίστηκε με νέες χρήσιμες λειτουργίες. Οι κυριότερες προσθήκες είναι:

· Αξιολόγηση πρατηρίων με βάση την ποιότητα καυσίμου, την εξυπηρέτηση και την εγκατάσταση του πρατηρίου.
· Εμφάνιση τιμών Φυσικού Αερίου, η μοναδική πλατφόρμα στην Ελλάδα που υποστηρίζει αυτό το καύσιμο!
· Προσθήκη νέων εταιριών όπως VALIN, WIN και FISIKON.
· Ριζική ανανέωση της εφαρμογής με νέα μενού, εικόνες υψηλής ανάλυσης και ευανάγνωστα κείμενα, πλήρης υποστήριξη των νεότερων APIs, σελίδες βοήθειας και επίλυση αποριών μέσω της ενότητας «Συχνές Ερωτήσεις».
· Προσθήκη «Προεπιλεγμένης Τοποθεσίας» για εύκολη μετάβαση στην αγαπημένη τοποθεσία σας ακόμα και χωρίς GPS.

Εικόνα

Εάν έχετε ήδη την εφαρμογή, ελέγξτε τις ενημερώσεις εφαρμογών σας ώστε να κατεβάσετε τη νέα έκδοση, ειδάλλως, μπορείτε να την αποκτήσετε δωρεάν στο Google PlayStore. Μην ξεχάσετε να αξιολογήσετε την εφαρμογή! Στη διάθεσή σας για οποιεσδήποτε απορίες-προτάσεις.
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό referravag » Δευτ 07 Αύγ, 2017 23:54

Εντάξει δεν άλλαξε και κάτι τρομερό... Λίγο μεγαλύτερα εικονίδια έβαλαν στα λογότυπα των πρατηρίων, και άλλαξαν λίγο το μενού... Όλα ίδια κατά τα άλλα. Καλοδεχούμενη η προσθήκη αξιολόγησης των πρατηρίων. Αυτή είναι η πιο ουσιαστική και χρήσιμη αλλαγή :clap:
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό sso » Τρί 08 Αύγ, 2017 00:12

jimdem έγραψε:Στη δημοσιότητα δόθηκε η έκδοση 2.0 της δημοφιλούς εφαρμογής fuelGR για Android. Η πληρέστερη, ακριβέστερη και πιο εύχρηστη εφαρμογή ελέγχου τιμών καυσίμων και πρατηρίων στην Ελλάδα, εμπλουτίστηκε με νέες χρήσιμες λειτουργίες. Οι κυριότερες προσθήκες είναι:

· Αξιολόγηση πρατηρίων με βάση την ποιότητα καυσίμου, την εξυπηρέτηση και την εγκατάσταση του πρατηρίου.
· Εμφάνιση τιμών Φυσικού Αερίου, η μοναδική πλατφόρμα στην Ελλάδα που υποστηρίζει αυτό το καύσιμο!
· Προσθήκη νέων εταιριών όπως VALIN, WIN και FISIKON.
· Ριζική ανανέωση της εφαρμογής με νέα μενού, εικόνες υψηλής ανάλυσης και ευανάγνωστα κείμενα, πλήρης υποστήριξη των νεότερων APIs, σελίδες βοήθειας και επίλυση αποριών μέσω της ενότητας «Συχνές Ερωτήσεις».
· Προσθήκη «Προεπιλεγμένης Τοποθεσίας» για εύκολη μετάβαση στην αγαπημένη τοποθεσία σας ακόμα και χωρίς GPS.

Εικόνα

Εάν έχετε ήδη την εφαρμογή, ελέγξτε τις ενημερώσεις εφαρμογών σας ώστε να κατεβάσετε τη νέα έκδοση, ειδάλλως, μπορείτε να την αποκτήσετε δωρεάν στο Google PlayStore. Μην ξεχάσετε να αξιολογήσετε την εφαρμογή! Στη διάθεσή σας για οποιεσδήποτε απορίες-προτάσεις.

Θα ήταν πολύ χρήσιμο αν είναι δυνατόν να μπει η πληροφορία για το τι υγραέριο (ποιας εταιρίας...coral, petrogas κλπ) έχει το κάθε πρατήριο!!!
Toyota Corolla 1.4 VVTI
Bigas
sso
 
Δημοσιευσεις: 330
Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ, 2016 15:25

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό referravag » Τρί 08 Αύγ, 2017 03:16

+1 sso

H ποιότητα καυσίμου που προστέθηκε είναι γενικός χαρακτηρισμός... Και εξηγώ... Εμένα μου έχει τύχει σε πολλά πρατήρια να έχουν πχ καλή βενζίνη και πετρέλαιο που σέρνεται το αυτοκίνητο... Εκεί πως βαθμολογείς; Άλλος θα βάζει 1 αστέρι για το πετρέλαιο και άλλος θα βάζει 5 αστέρια για την βενζίνη... Ίσως πρέπει να υπάρχει δυνατότητα ξεχωριστής βαθμολόγησης κάθε καυσίμου... Νομίζω θα είναι πολύ καλύτερη η πληροφόρηση για τους χρήστες της εφαρμογής με αυτόν τον τρόπο...
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό sso » Τρί 08 Αύγ, 2017 08:44

Σωστός!!! :thumbup:
Toyota Corolla 1.4 VVTI
Bigas
sso
 
Δημοσιευσεις: 330
Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ, 2016 15:25

Επόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 112 επισκέπτες