Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Συστήματα Stag.

Πόσο συμφέρει τελικά; Κόστος εγκατάστασης; Αναμονές για εγκατάσταση; Αυτονομία;

Re: Συστήματα Stag.

Δημοσίευσηαπό Dimitrikra » Τρί 18 Δεκ, 2018 12:39

meletis έγραψε:Λίγα χρήματα μου φαίνεται.
Συμπεριλαμβάνεται και το σετ μπεκ τύπου βενζίνης, κτεο και άδεια κυκλοφορίας;
Εάν είναι καλός ο εγκαταστάτης και έχεις δει και άλλες δουλειές του προχώρησε.
Ρύθμιση στο δρόμο και το αμάξι να δουλεύει άριστα στην βενζίνη πριν μπει το υγραέριο
Dimitrikra έγραψε:
Dimitrikra έγραψε:
meletis έγραψε:
Dimitrikra έγραψε:Καλησπέρα φίλοι. Γνωρίζετε για το σύστημα stag για kia pro-ceed 2008? (1.6 βενζίνη) άκουσα καλές κριτικές. Η γνώμη σας? Ή έστω εμπειρία από κάποιον? Ευχαριστώ.
Ξέρω ότι είναι Πολωνικά όπως και τα Europegas.
Να το τοποθετήσεις με μπεκ βενζίνης.
Το Α&Ω είναι η ρύθμιση του Κιτ.
Να βρεις εγκατάστατη που να γνωρίζει.

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ. Οι κριτικές για το σύστημα και τον εγκαταστάτη πάντως είναι θετικές από άτομα που γνωρίζω. Μπεκ βενζίνης. Οκ. Θα το έχω υπόψη. Και πάλι σε ευχαριστώ

Λοιπόν. Μιλάμε για stag qbox basic και europegas mini. Στα 750€ και 700€. Τι λέτε? Απλά το europegas έχει πιο γρήγορο επεξεργαστή (????)


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χωρίς τα λοιπά έξοδα. Μόνο το σύστημα αερίου. +80€ για την άδεια. Το όχημα δουλεύει σωστά. Όσο για τα μπεκ βενζίνης, με είπε το σετ πλήρες. Οπότε θα εννοεί και αυτά!
Dimitrikra
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ, 2018 11:39

Re: Συστήματα Stag.

Δημοσίευσηαπό Dimitrikra » Τρί 18 Δεκ, 2018 12:43

EvanTalos έγραψε:Απο STAG θα ελεγα να πας στην Plus εκδοση και οχι στην Basic.

Το ISA3 ειναι εναλακτη επιλογη εαν δεν παιζει σωστα η OBD.

Κλείνω προς το europegas mini. Με όσους μίλησα για τα 2, αυτό προτείνεται. Σε corolla 100.000 km και χωρίς κανένα πρόβλημα. Με πείθει
Dimitrikra
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ, 2018 11:39

Re: Συστήματα Stag.

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τρί 18 Δεκ, 2018 22:33

viewtopic.php?f=66&t=4066

Δες το δουλευει άψογα !!
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Συστήματα Stag.

Δημοσίευσηαπό giotisjdm » Πέμ 20 Δεκ, 2018 14:44

Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι σοβαρά να τοποθετήσω και εγώ στο αυτοκίνητο μου (terios 2007 1500cc) κιτ αερίου της stag και συγκεκριμένα το STAG 4 QBOX PLUS.
Ο εγκαταστάτης είναι κοντά στην περιοχή που μένω και με βολεύει αρκετά, επίσης είναι και αντιπρόσωπος της stag τουλάχιστον στην Β. Ελλάδα.Η τιμή που μου έδωσε συμπεριλαμβανομένου κτεο κτλ. τελική με λίγα λόγια είναι 650€.
giotisjdm
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ 10 Σεπ, 2018 14:22

Re: Συστήματα Stag.

Δημοσίευσηαπό savvas712 » Πέμ 20 Δεκ, 2018 14:50

giotisjdm έγραψε:Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι σοβαρά να τοποθετήσω και εγώ στο αυτοκίνητο μου (terios 2007 1500cc) κιτ αερίου της stag και συγκεκριμένα το STAG 4 QBOX PLUS.
Ο εγκαταστάτης είναι κοντά στην περιοχή που μένω και με βολεύει αρκετά, επίσης είναι και αντιπρόσωπος της stag τουλάχιστον στην Β. Ελλάδα.Η τιμή που μου έδωσε συμπεριλαμβανομένου κτεο κτλ. τελική με λίγα λόγια είναι 650€.
Καλησπέρα φίλε καλές γιορτές Να έχεις κοίτα πάνω κάτω στο περίπου όλα τα συστήματα περίπου το τονίζω τα ίδια είναι ο εγκαταστάτης να είναι μάστορας με @@@@ που λένε για να μην έχεις προβλήματα αλλά εδώ μέσα στο φόρουμ Θα σου απαντήσουν και για το αυτοκίνητό σου και για το κιτ που έχεις επιλέξει σε γενικές γραμμές η τιμή είναι σπέσιαλ.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Citroen C3 1100cc mod 2006 + Lovato EXR Smart with KP
Peugeot 206 XS 1400cc mod 2000
Άβαταρ μέλους
savvas712
 
Δημοσιευσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 11 Ιαν, 2015 00:54
Τοποθεσία: Αχαρναι

Re: Συστήματα Stag.

Δημοσίευσηαπό giotisjdm » Πέμ 20 Δεκ, 2018 15:01

savvas712 έγραψε:
giotisjdm έγραψε:Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι σοβαρά να τοποθετήσω και εγώ στο αυτοκίνητο μου (terios 2007 1500cc) κιτ αερίου της stag και συγκεκριμένα το STAG 4 QBOX PLUS.
Ο εγκαταστάτης είναι κοντά στην περιοχή που μένω και με βολεύει αρκετά, επίσης είναι και αντιπρόσωπος της stag τουλάχιστον στην Β. Ελλάδα.Η τιμή που μου έδωσε συμπεριλαμβανομένου κτεο κτλ. τελική με λίγα λόγια είναι 650€.
Καλησπέρα φίλε καλές γιορτές Να έχεις κοίτα πάνω κάτω στο περίπου όλα τα συστήματα περίπου το τονίζω τα ίδια είναι ο εγκαταστάτης να είναι μάστορας με @@@@ που λένε για να μην έχεις προβλήματα αλλά εδώ μέσα στο φόρουμ Θα σου απαντήσουν και για το αυτοκίνητό σου και για το κιτ που έχεις επιλέξει σε γενικές γραμμές η τιμή είναι σπέσιαλ.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλές γιορτές και σε εσένα φίλε με υγεία!
Ο εγκαταστάτης στον οποίο αναφέρομαι είναι ο Σαπουνάς και γενικά έχω ακούσει καλά λόγια για αυτόν.Επίσης θεωρώ ενθαρρυντικό το ότι είναι επίσημος αντιπρόσωπος της STAG.
giotisjdm
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Δευτ 10 Σεπ, 2018 14:22

Re: Συστήματα Stag.

Δημοσίευσηαπό savvas712 » Πέμ 20 Δεκ, 2018 15:06

giotisjdm έγραψε:
savvas712 έγραψε:
giotisjdm έγραψε:Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι σοβαρά να τοποθετήσω και εγώ στο αυτοκίνητο μου (terios 2007 1500cc) κιτ αερίου της stag και συγκεκριμένα το STAG 4 QBOX PLUS.
Ο εγκαταστάτης είναι κοντά στην περιοχή που μένω και με βολεύει αρκετά, επίσης είναι και αντιπρόσωπος της stag τουλάχιστον στην Β. Ελλάδα.Η τιμή που μου έδωσε συμπεριλαμβανομένου κτεο κτλ. τελική με λίγα λόγια είναι 650€.
Καλησπέρα φίλε καλές γιορτές Να έχεις κοίτα πάνω κάτω στο περίπου όλα τα συστήματα περίπου το τονίζω τα ίδια είναι ο εγκαταστάτης να είναι μάστορας με @@@@ που λένε για να μην έχεις προβλήματα αλλά εδώ μέσα στο φόρουμ Θα σου απαντήσουν και για το αυτοκίνητό σου και για το κιτ που έχεις επιλέξει σε γενικές γραμμές η τιμή είναι σπέσιαλ.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλές γιορτές και σε εσένα φίλε με υγεία!
Ο εγκαταστάτης στον οποίο αναφέρομαι είναι ο Σαπουνάς και γενικά έχω ακούσει καλά λόγια για αυτόν.Επίσης θεωρώ ενθαρρυντικό το ότι είναι επίσημος αντιπρόσωπος της STAG.
Και σωστός ο συνειρμός της σκέψης σου να είναι αντιπρόσωπος και να μην κάνει καλή δουλειά χλωμό το βλέπω και εγώ.
Για μένα προχωρά το για την υγραεριοκίνηση.


Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Citroen C3 1100cc mod 2006 + Lovato EXR Smart with KP
Peugeot 206 XS 1400cc mod 2000
Άβαταρ μέλους
savvas712
 
Δημοσιευσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 11 Ιαν, 2015 00:54
Τοποθεσία: Αχαρναι

Re: Συστήματα Stag.

Δημοσίευσηαπό papoys » Παρ 21 Δεκ, 2018 04:16

giotisjdm έγραψε:[
Καλές γιορτές και σε εσένα φίλε με υγεία!
Ο εγκαταστάτης στον οποίο αναφέρομαι είναι ο Σαπουνάς και γενικά έχω ακούσει καλά λόγια για αυτόν.Επίσης θεωρώ ενθαρρυντικό το ότι είναι επίσημος αντιπρόσωπος της STAG.


Πάντα λέω ότι προτιμάμε να βάζουμε αυτό που δουλεύει κυρίως ο εγκαταστάτης που επιλέγουμε.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Συστήματα Stag.

Δημοσίευσηαπό Emmangelm » Κυρ 20 Ιαν, 2019 23:22

καλησπέρα σε όλους σας. Έχω το stag qnext plus 4. σε rover 25 εδώ κ 2 χρόνια έχω κάνει 17.500 Χιλ κ δεν έχω ούτε ένα πρόβλημα. θεωρώ ότι είναι ένα πάρα πολύ καλό σύστημα.
Emmangelm
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν, 2017 22:42

Re: Συστήματα Stag.

Δημοσίευσηαπό tripas » Τρί 22 Ιαν, 2019 20:56

Είναι πολύ λίγα τα χιλιόμετρα που έχεις κάνε καμία 80.000-100.000 και μετά θα βγάλεις συμπέρασμα

Sent from my SM-G388F using Tapatalk
Citroen C4 sedan 1.6 TU5JP4-NFU 2008 , BRC P&D MY10 + LPG7
Άβαταρ μέλους
tripas
 
Δημοσιευσεις: 605
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ, 2014 14:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική συζήτηση για το LPG

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 75 επισκέπτες





cron