Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό Bendrak » Πέμ 22 Αύγ, 2019 21:52

Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο forum και σχετικα αδαης με την υγραεριοκινηση εχω το συγκρκριμενο αυτοκινητο ειναι του 2010 με 117000χιλ χωρις κσνενα απολυτως προβλημα εαν εξαιρεσεις οτι ο δυγκρκριμενος κινητηρας που πολλα εχω διαβασει εδω ειναι φριτεζα απο αποψης συμπληρωματος λαδιου!!! ετσι και εγω δεν αποτελω εξαιρεση!Μου εχουν προτεινει το stag q next plus και το lovato easy fast c obd 2 το πρωτο με 800 ευρω και το δευτερο με 900 τελικες τιμες!! Απλα το στο πρωτο το τοποθετει γνωστη αλυσιδα υγραεριοκινησης για την οποια οι γνωμες ειναι μαλλον αρνητικες ενω το δευτερο το βρισκεις πιο ευκολα και υπαρχουν αρκετοι απο οτι εχω διαβασει σωστοι εγκαταστατες δεν αναφερω ονοματα γιατι δεν ξερω εαν επιτρεπεται!!! Παρακαλω βοηθηστε με με τις γνωσεις σας και εαν γνωριζεται στην αττικη εγκαταστατες για STAG πλην του γνωστου ευχαριστω και συγνωμη εαν σας κουρασα!!!!! Καλο βραδυ
Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps Lovato c fast obd 2
Bendrak
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ, 2019 21:20

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό tedd » Παρ 23 Αύγ, 2019 00:09

Για ποιο λόγο έχεις κολλήσει για stag; Για δεν πας σε brc ή lovato που είναι οι ποιο διαδεδομένες μάρκες και ποιοτικές παράλληλα. Όπου εγκατάστατη τους βρίσκεις εύκολα ακόμη και σε κάθε πόλη, να αποφύγεις ετσι να εισαι δεσμευμένος από έναν μόνο και αν τυχόν δεν σου κάνει κάποιος να βρεις εύκολα άλλον.

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 23 Αύγ, 2019 01:38

Bendrak έγραψε:Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο forum και σχετικα αδαης με την υγραεριοκινηση εχω το συγκρκριμενο αυτοκινητο ειναι του 2010 με 117000χιλ χωρις κσνενα απολυτως προβλημα εαν εξαιρεσεις οτι ο δυγκρκριμενος κινητηρας που πολλα εχω διαβασει εδω ειναι φριτεζα απο αποψης συμπληρωματος λαδιου!!! ετσι και εγω δεν αποτελω εξαιρεση!Μου εχουν προτεινει το stag q next plus και το lovato easy fast c obd 2 το πρωτο με 800 ευρω και το δευτερο με 900 τελικες τιμες!! Απλα το στο πρωτο το τοποθετει γνωστη αλυσιδα υγραεριοκινησης για την οποια οι γνωμες ειναι μαλλον αρνητικες ενω το δευτερο το βρισκεις πιο ευκολα και υπαρχουν αρκετοι απο οτι εχω διαβασει σωστοι εγκαταστατες δεν αναφερω ονοματα γιατι δεν ξερω εαν επιτρεπεται!!! Παρακαλω βοηθηστε με με τις γνωσεις σας και εαν γνωριζεται στην αττικη εγκαταστατες για STAG πλην του γνωστου ευχαριστω και συγνωμη εαν σας κουρασα!!!!! Καλο βραδυ
Καλώς ήρθες.
Είχα Lovato easy fast σε Honda.
Εάν και ο αρχικός ο εγκαταστάτης δεν γνώριζε να ρυθμίζει , και είχα αρκετά θέματα , το πλεονέκτημα είναι το δίκτυο συνεργατών στο συγκεκριμένο.
Η πρόταση μου εμένα , και το συγκεκριμένο σύστημα θα βάλω και στο Mazda 6 που αγόρασα είναι η εξης:
EuropeGas Avance 32 με Obd ,μπεκ Ηana, και πνευμονα tomasseto.
Τα πολωνικά και τα Stag μαζί θεωρώ έχουν καλύτερο software διαχείρισης.
Να εστιάσεις στο εγκατάστατη .
Εάν δεν γίνει σωστή ρύθμιση των fuel trims εν κινήσει και με φορτίο θα έχεις θέμα.
Προϋπόθεση το αμάξι να δουλεύει ρολόι στη βενζίνη.
Προσωπικά εγώ θα του άλλαζα τουλάχιστον φίλτρο αέρα, μπουζί, φίλτρο καυσίμου πριν τη εγκατάσταση Κιτ υγραεριου.


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό Bendrak » Παρ 23 Αύγ, 2019 15:20

Καταρχην ευχαριστω πολυ για την αμεση σνταποκριση δεν εχω κολλησει απλα με το stag απλα σε τηλ εποικοινωνια που ειχα με τον γνωστο εγκαταστατη μου ειπε οτι το stag ειναι το ιδσνικοτερο για τα γαλλικα αυτοκινητα επειδη εχει emulator απο το εργοστασιο για την ενξειξη της βενζινης και εχει και πολλες παραμετροποιησεις οπως και καλα λεει!!!!! Βασικα εγω ειχα αποφασισει για το lovato c fast easy obd2 στην lpghellas που ειχα ακουσει και κσλες κριτικες. Γι αυτο ειμαι σκομα αναποφασιστος οσο για μπουζι κτλ εννοειται οτι θα αλλαχθουν πριν μπει το κιτ.Οποιος εχει βσλει το συγκεκριμενο κιτ στον συγκεκριμενο κινητηρα θα ηθαλα πολυ να μου γραψει την γνωμη .Περιμενω απαντησεις ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!!!!
Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps Lovato c fast obd 2
Bendrak
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ, 2019 21:20

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Παρ 23 Αύγ, 2019 16:41

Bendrak έγραψε:Καταρχην ευχαριστω πολυ για την αμεση σνταποκριση δεν εχω κολλησει απλα με το stag απλα σε τηλ εποικοινωνια που ειχα με τον γνωστο εγκαταστατη μου ειπε οτι το stag ειναι το ιδσνικοτερο για τα γαλλικα αυτοκινητα επειδη εχει emulator απο το εργοστασιο για την ενξειξη της βενζινης και εχει και πολλες παραμετροποιησεις οπως και καλα λεει!!!!! Βασικα εγω ειχα αποφασισει για το lovato c fast easy obd2 στην lpghellas που ειχα ακουσει και κσλες κριτικες. Γι αυτο ειμαι σκομα αναποφασιστος οσο για μπουζι κτλ εννοειται οτι θα αλλαχθουν πριν μπει το κιτ.Οποιος εχει βσλει το συγκεκριμενο κιτ στον συγκεκριμενο κινητηρα θα ηθαλα πολυ να μου γραψει την γνωμη .Περιμενω απαντησεις ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!!!!
Πήγαινε με κλειστά μάτια εκεί που είχες αποφασίσει αρχικά. Εκείνοι δεν θα σου βάλουν έξτρα το emulator ?

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό Bendrak » Παρ 23 Αύγ, 2019 18:56

Πιστευω πως και το lovato θα εχει emulator παντως αυτο ειναι το τελευταιο που με νοιαζει εγω δεν θελω να αρχιζουν να αναβοσβηνουν μετα απο κσιρο τα λαμπακια στο αυτοκινητο πχ chec engine κτλ χωρις λογο οπως εχω διαβασει στο forum.
Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps Lovato c fast obd 2
Bendrak
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ, 2019 21:20

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 23 Αύγ, 2019 21:20

Bendrak έγραψε:Πιστευω πως και το lovato θα εχει emulator παντως αυτο ειναι το τελευταιο που με νοιαζει εγω δεν θελω να αρχιζουν να αναβοσβηνουν μετα απο κσιρο τα λαμπακια στο αυτοκινητο πχ chec engine κτλ χωρις λογο οπως εχω διαβασει στο forum.
Το emulator είναι το λιγότερο.
Σου το γράφω επειδή τη πάτησα με το 1ο εγκατάστατη και το διόρθωσε άλλος.
Εάν το αμάξι δουλεύει σωστά στη βενζίνη .
Και μετά μπει υγραεριο με κατάλληλα για τη ιπποδύναμη όπως και πνευμονα και γίνει ρύθμιση του στο δρόμο δεν θα έχεις θέμα κανένα.


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό Bendrak » Παρ 23 Αύγ, 2019 23:42

Ετσι θελω να πιστευω κσι εγω. Οτι ο εγκαταστατης ειναι το κυριοτερο σας ευχσριστω ολους για τις συμβουλες σας καλοοοο Σαββατοκυριακο !!!!!!και καθε γνωμη και γνωση δεκτη!!!!!!
Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps Lovato c fast obd 2
Bendrak
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ, 2019 21:20

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Σάβ 24 Αύγ, 2019 00:24

Ενημέρωσε μας όταν το βάλεις

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps προτασεις για κιτ

Δημοσίευσηαπό Bendrak » Σάβ 24 Αύγ, 2019 10:04

Εννοειτε οτι θα ενημερωσω εαν εχω κατι νεοτερο η εαν γινει η τοποθετηση καλη σας μερα☺☺☺☺
Citroen C3 Picasso 1.4 vti 95ps Lovato c fast obd 2
Bendrak
 
Δημοσιευσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ, 2019 21:20

Επόμενο

Επιστροφή στο Citroen

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες