Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

BRC Μπεκ Ψεκασμού

Πόσο συμφέρει τελικά; Κόστος εγκατάστασης; Αναμονές για εγκατάσταση; Αυτονομία;

BRC Μπεκ Ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό nestoras1 » Τετ 26 Φεβ, 2020 23:48

Γεια σας, Έχω ένα Nissan Almera N15 με σύστημα υγραερίου BRC PLUG & DRIVE με συμπιεστή MB1200. Λόγο ότι το πήγα σε έναν μηχανικό μου είπε πως πρέπει να αλλάξω μπεκ ψεκασμού, σκέφτομαι να βάλω αυτά που έχει η BRC τύπου βενζίνης, απλός αυτά βγαίνουν σε 3 εκδόσεις (Μπλε, Πορτοκαλί, Κίτρινο). Είμαι ανάμεσα στα μπλε και στα πορτοκαλί αλλά δεν ξέρω που να καταλήξω. Έχει κανείς να προτείνει κάτι?
nestoras1
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 26 Φεβ, 2020 23:45

Re: BRC Μπεκ Ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 26 Φεβ, 2020 23:53

nestoras1 έγραψε:Γεια σας, Έχω ένα Nissan Almera N15 με σύστημα υγραερίου BRC PLUG & DRIVE με συμπιεστή MB1200. Λόγο ότι το πήγα σε έναν μηχανικό μου είπε πως πρέπει να αλλάξω μπεκ ψεκασμού, σκέφτομαι να βάλω αυτά που έχει η BRC τύπου βενζίνης, απλός αυτά βγαίνουν σε 3 εκδόσεις (Μπλε, Πορτοκαλί, Κίτρινο). Είμαι ανάμεσα στα μπλε και στα πορτοκαλί αλλά δεν ξέρω που να καταλήξω. Έχει κανείς να προτείνει κάτι?
Τα μπεκ τα επιλέγουμε βάσει ιπποδύναμης του κινητήρα .(εάν το θυμάμαι ανά κύλινδρο)
Δεν το γνωρίζω εάν σου δίνει τη δυνατότητα το brc όπως με το Lovato να σου κάνει διάγνωση τα μπεκ του υγραερίου και να δεις το χρόνο ψεκασμού εάν συμβαδίζει.


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: BRC Μπεκ Ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό referravag » Κυρ 16 Αύγ, 2020 19:40

αφού είσαι στα 1200mbar στον πνεύμονα νομίζω ότι τα μπλε μπεκ σε καλύπτουν. Αν πας στα πορτοκαλί ίσως να έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση.
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15


Επιστροφή στο Γενική συζήτηση για το LPG

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 61 επισκέπτες