Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Μάρκα lpg και υποχρέωση ενημέρωσης από πρατηριούχους

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Μάρκα lpg και υποχρέωση ενημέρωσης από πρατηριούχους

Δημοσίευσηαπό tasoshunter » Παρ 13 Ιουν, 2014 16:45

NickSt έγραψε:Τώρα εσείς πάτε να βρείτε το "δίκιο"σας !!!!...μάλλον γυρεύοντας πάτε να βρείτε το "διάολο" σας..
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: .. :)) :)) :)) :)) :)) :)) ..
:ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: .. :D :D :D :D :D :D :D



Κυριοι μια συμβουλη. Μην του πηγαινετε κοντρα δεν προκειτε να βγαλετε ακρη.
Ο κυριος αυτος καποιον σκοπο εξυπηρετει εδω μεσα. Εβαζα και εγω παλια αεριο στην βουλγαρια (μεγα λαθος το εχω ξαναγραψει και με κατεκρινε ο Ηλιας πολυ σωστα) και δεν υπαρχει καμια απολυτως διαφορα τουλαχιστον στο δικο μου αυτοκινητο.
Μην σας πω οτι το Ελληνικο ειναι πιο καθαρο. Αυτοκινητο που εβαζε συνεχεια αεριο σκοπια βουλγαρια ρουμανια λογω δουλειας οταν αλλαξε μεμβρανη στον πνευμονα βγηκε μαυρη οταν αλλαξα εγω πριν ενα μηνα βγηκε καθαρη.
Παρατηρηστε οτι οποιο θεμα ανοιγει ο καθενας σας χωνεται και μας διαφημιζει τη βουλγαρια!!!!!! Ρε μηπως εχει κανενα πρατηριο εκει? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Fiat Grande Punto - Elpigaz με Jlm 70000 +
tasoshunter
 
Δημοσιευσεις: 276
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν, 2012 23:48
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μάρκα lpg και υποχρέωση ενημέρωσης από πρατηριούχους

Δημοσίευσηαπό valsam » Παρ 13 Ιουν, 2014 19:19

tasoshunter έγραψε:
NickSt έγραψε:Τώρα εσείς πάτε να βρείτε το "δίκιο"σας !!!!...μάλλον γυρεύοντας πάτε να βρείτε το "διάολο" σας..
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: .. :)) :)) :)) :)) :)) :)) ..
:ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: .. :D :D :D :D :D :D :D



Κυριοι μια συμβουλη. Μην του πηγαινετε κοντρα δεν προκειτε να βγαλετε ακρη.
Ο κυριος αυτος καποιον σκοπο εξυπηρετει εδω μεσα. Εβαζα και εγω παλια αεριο στην βουλγαρια (μεγα λαθος το εχω ξαναγραψει και με κατεκρινε ο Ηλιας πολυ σωστα) και δεν υπαρχει καμια απολυτως διαφορα τουλαχιστον στο δικο μου αυτοκινητο.
Μην σας πω οτι το Ελληνικο ειναι πιο καθαρο. Αυτοκινητο που εβαζε συνεχεια αεριο σκοπια βουλγαρια ρουμανια λογω δουλειας οταν αλλαξε μεμβρανη στον πνευμονα βγηκε μαυρη οταν αλλαξα εγω πριν ενα μηνα βγηκε καθαρη.
Παρατηρηστε οτι οποιο θεμα ανοιγει ο καθενας σας χωνεται και μας διαφημιζει τη βουλγαρια!!!!!! Ρε μηπως εχει κανενα πρατηριο εκει? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Μπραβο θρασος,εισαι φοβερος,εγω εξυπηρετω σκοπο,και εχω πρατηριο στην Βουλγαρια συμπερανες!
Εσυ θα πεις στους συμφορουμιτες απο που βαζεις πολυ φθηνοτερα κατοπιν ειδικης συμφωνιας απ'ολα τ'αλλα κοροιδα εμας τους Θεσσαλονικιους μπας και βολευτει και κανεις περα απο την παρτη σου και σπασει επιτελους το καρτελ και για να μας αποδειξεις οτι εσυ δεν εξυπηρετεις καποιον σκοπο?
(στειλ'τους pm ολους εκτος απο'μενα!)
valsam
 
Δημοσιευσεις: 1395
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ, 2011 20:43

Re: Μάρκα lpg και υποχρέωση ενημέρωσης από πρατηριούχους

Δημοσίευσηαπό glamor » Παρ 13 Ιουν, 2014 22:26

papoys έγραψε:8-)
Μήπως είσαι οφτόπιτς.????
Παντως εγώ με 38,2 λίτρα ελληνικού lpg κάνω πάνω από 450 και κοντά στα 500 χιλ.


xaxa εγω στα 480km στα 31 και κάτι ψιλά λίτρα και πρέπει να είχα άλλα 4~5 λίτρα

παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς για ποιότητα καυσίμου αλλά η τσέπη μου άλλα λέει.... πριν μια εβδομάδα ήμουνα Σκόπια και με €50 ευρώ γέμισα με lpg 16 ευρώ παρακαλώ που είμαι σχετικά άδειος και με την ευκαιρία συμπλήρωσα με 26 λίτρα αμόλυβδη βενζίνη που αν το γέμιζα στην Ελλάδα ζήτημα αν ανέβαινε κατά 1/4 του δείκτη βενζίνας.....(μαζι με lpg)
yaris 99 1000cc Lovato χωρίς λαδιέρα
μέχρι τώρα πάνω από 105000km +....
Άβαταρ μέλους
glamor
 
Δημοσιευσεις: 187
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 15:31

Re: Μάρκα lpg και υποχρέωση ενημέρωσης από πρατηριούχους

Δημοσίευσηαπό tasoshunter » Σάβ 14 Ιουν, 2014 01:46

[/quote]
Μπραβο θρασος,εισαι φοβερος,εγω εξυπηρετω σκοπο,και εχω πρατηριο στην Βουλγαρια συμπερανες!
Εσυ θα πεις στους συμφορουμιτες απο που βαζεις πολυ φθηνοτερα κατοπιν ειδικης συμφωνιας απ'ολα τ'αλλα κοροιδα εμας τους Θεσσαλονικιους μπας και βολευτει και κανεις περα απο την παρτη σου και σπασει επιτελους το καρτελ και για να μας αποδειξεις οτι εσυ δεν εξυπηρετεις καποιον σκοπο?
(στειλ'τους pm ολους εκτος απο'μενα!)[/quote]


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Fiat Grande Punto - Elpigaz με Jlm 70000 +
tasoshunter
 
Δημοσιευσεις: 276
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν, 2012 23:48
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μάρκα lpg και υποχρέωση ενημέρωσης από πρατηριούχους

Δημοσίευσηαπό papoys » Σάβ 14 Ιουν, 2014 10:57

Τέρμα τα οφ τόπιτς τα κεφάλια μέσα. :lol:
Λοιπόν τί γίνεται.
'Οταν κάποιος πρατηριούχος έχει χρηματοδοτηθεί για την εγκατατάσταση η εταιρεία π.χ. (coral- petrogaz - trigon)
συνήθως τον υποχρεώνει να αναρτήσει και πινακίδα όπως πιθανώς συμβαίνει με το πρατήριο στη Λ.Καβάλας πριν τη
Φάωνος που η πινακίδα trigon gas φαίνεται ένα χιλιόμετρο πριν.
Τα λοιπά που έχουν κάνει την εγκατάσταση μόνοι τους δεν βάζουν πινακίδα και βάζουν ότι υγραέριο βρουν.
Και μη μου πείτε ότι ο κάθε πρατηριούχος θα επιλέξει μάρκα καλή για τον πελάτη και δεν θα βάλει αυτό που θα του δώσει
περισσότερο κέρδος χωρίς να νοιστεί αν είναι κατωτέρας ποιότητας αρκεί να πληρεί τις στοιχειώδης προυποθέσεις. 8-)
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Μάρκα lpg και υποχρέωση ενημέρωσης από πρατηριούχους

Δημοσίευσηαπό mudkia » Κυρ 15 Ιουν, 2014 18:06

Καλο το θεμα τωρα το πηρα χαμπαρι :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: Να προσθεσω την σχετικη εμπειρια μου,εδω και 3 μηνες περιπου βαζω σε πρατιριο της ΠΕΤΡΟΓΚΑΣ (εκτος 2 δοκιμων που εκανα με εκο )πανω κατω 500-550km. Την τελευταια φορα περιμενα να τελιωσει το βυτιο και αφου εβαλαν 3-4 αλλα ι.χ γεμισα και εγω. Εκεινη τη ωρα ειδα το βυτιο ότι δεν ηταν της πετρογκας :shifty: αλλα της πριμα :wtf: :wtf: :eh: , δεν εδωσα βαση να πω την αμαρτια μου (-| (-| (-| ,στο 1ο λαμπακι κατι δεν μου αρεσε από αποψη καταναλωσης :-? :-? :-? και τελικα εμεινα από γκαζι στα 460km X( X( X( δεν ξερω αν ηταν ΤΥΧΑΙΟ 'Η ΟΧΙ το θεμα εινα ότι εγω αλλιως τα ειχα υπολογισει :thumbdown: :thumbdown:
KIA sportage BRC στο αυτοματο και αλαδοτο
Άβαταρ μέλους
mudkia
 
Δημοσιευσεις: 185
Εγγραφή: Παρ 28 Φεβ, 2014 22:28

Re: Μάρκα lpg και υποχρέωση ενημέρωσης από πρατηριούχους

Δημοσίευσηαπό papoys » Κυρ 15 Ιουν, 2014 21:47

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Όπως τα λές.Το παραπάνω τόπιτς τόγραψα και γω γιατί μου έτυχε κάτι παρόμοιο και δεν έδωσα και τόσο σημασία αλλά
τώρα που ανέφερες το περιστατικό θα πω και γω την εμπειρία μου.
Ως γνωστόν δεν βάζω πλέον σε κανένα πρατήριο της περιοχής μου αλλά Φάωνος,λόγω τιμής και σταθερής ποιότητας.
Χτες το πρωί άδειασε η φιάλη υγραερίου της κουζίνας και πήγα στο κοντινό μου πρατήριο να την αλλάξω.Ήξερα ότι
πουλάει coral και επανηλειμένα είχα δεί και βυτίο της coral να τον προμηθεύει.Χτες πηγαίνοντας για τη φιάλη είδα
βυτίο όχι της coral αλλά ιδιώτη να αδειάζει.
Γιαυτό το λόγο έγραψα το ποστ αλλά δεν ανέφερα κάτι σχετικό γιατί δεν ήμουν σίγουρος.Τώρα που το λες και εσύ
διαπιστώνω ότι πιθανώς έτσι γίνεται.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Μάρκα lpg και υποχρέωση ενημέρωσης από πρατηριούχους

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Κυρ 15 Ιουν, 2014 23:45

http://www.coralenergy.gr/el-gr/coral-g ... xartis.cmt πρατηρια με κοραλ

http://www.petrogaz.gr/el/egatastaseis/ ... togaz.html πρατηρια με πετρογκαζ
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 133 επισκέπτες