Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό papoys » Δευτ 03 Ιούλ, 2017 06:40

nickL έγραψε:Πέσανε κάπως είναι αλήθεια, δυστυχώς τα φθηνότερα όπως στα Βασιλικά ή στην Πολίχνη είναι μακριά. Που να ξεκινήσεις για Βασιλικά όταν είσαι κέντρο ή Καλαμαριά. Πάντως κάτι έγινε. Δυστυχώς αν βάζεις coral και δε θες να πας μακριά ακόμα το χουν στο 0,78.


Με αυτό το σκεπτικό δεν παλεύεται το καρτέλ.Αντιθέτως διογκώνεται.

Να πάτε και λίγο πιο πέρα.Εγώ όταν στην περιοχή μου το καρτέλ ήταν στις δόξες του έκανα μέχρι 30 χιλιόμετρα πήγαινε έλα για πιο φτηνά.
Μπορεί το κέρδος να το έκαιγα στο πήγαινε έλα αλλά δεν το τάϊζα.

Όσο για μάρκες coral κ.λ.π. όλα είναι στο μυαλό.Όλοι από την ίδια μάνικα φορτώνουν.Στην αρχή και εγώ έτσι σκεφτόμουν.Αλλά τώρα βάζω από noname από
κάποιο silk που έχει δικό του βιτύο για τρία πρατήριά του και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Το πιο σταθερό στα 4 χρόνια και κάτι που είμαι υγραεριοκίνητος.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό nickL » Τρί 04 Ιούλ, 2017 01:02

papoys έγραψε:
nickL έγραψε:Πέσανε κάπως είναι αλήθεια, δυστυχώς τα φθηνότερα όπως στα Βασιλικά ή στην Πολίχνη είναι μακριά. Που να ξεκινήσεις για Βασιλικά όταν είσαι κέντρο ή Καλαμαριά. Πάντως κάτι έγινε. Δυστυχώς αν βάζεις coral και δε θες να πας μακριά ακόμα το χουν στο 0,78.


Με αυτό το σκεπτικό δεν παλεύεται το καρτέλ.Αντιθέτως διογκώνεται.

Να πάτε και λίγο πιο πέρα.Εγώ όταν στην περιοχή μου το καρτέλ ήταν στις δόξες του έκανα μέχρι 30 χιλιόμετρα πήγαινε έλα για πιο φτηνά.
Μπορεί το κέρδος να το έκαιγα στο πήγαινε έλα αλλά δεν το τάϊζα.

Όσο για μάρκες coral κ.λ.π. όλα είναι στο μυαλό.Όλοι από την ίδια μάνικα φορτώνουν.Στην αρχή και εγώ έτσι σκεφτόμουν.Αλλά τώρα βάζω από noname από
κάποιο silk που έχει δικό του βιτύο για τρία πρατήριά του και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Το πιο σταθερό στα 4 χρόνια και κάτι που είμαι υγραεριοκίνητος.


Το έχω σκεφτεί για το πιο πέρα, αλλά δεν συμφέρει, είναι +30 χλμ πχ για Πολίχνη, οπότε μια η άλλη, έπειτα είναι κ το χάσιμο του χρόνου, όπως και να το κάνεις.

Ξέρεις τι γίνεται; Δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι μπορεί να είναι στο μυαλό μου η μάρκα και ειδικά στην αρχή ήμουν και κατά. Όταν ξεκίνησα το coral όμως άλλαξα γνώμη, πιστεύω δεν είναι ότι δεν μπορείς να βρεις πρατήριο με καλό μείγμα ή ότι το coral είναι το καλύτερο απ' όλα, έχω την εντύπωση όμως ότι είναι σε γενικές γραμμές πιο σταθερό, για να το πω αλλιώς δεν πέτυχα ποτέ coral που να μου κάνει βλακείες και έχω βάλει σε πάρα πολλά στην Αθήνα, σε 2 στη Μαγνησία, σχεδόν σε όλα στη Θεσσαλονίκη και σε 2 στη Λάρισα, δηλαδή μιλάμε για τρανό δείγμα, ξέρεις ότι θα έχεις μία Χ καλή ποιότητα πάντα. Πριν ένα μήνα, έτυχε ήμουν κοντά στα κτελ Θεσσαλονίκης (έχει 3-4 εκεί), και είπα ας βάλω σ' ένα φθηνό που ήταν κοντά μιας και ήμουν εκεί. Τι το θελα, απ' την ώρα που έφυγα από το βενζινάδικο, τρόμαξα να μη μου σβήσει και δεν ήταν και το φθηνότερο πρατήριο, το ίδιο έπαθα και με ένα άλλο στη Μουδανιών και κάτι πήγαινε εμφανώς στραβά. Δεν ξέρω αν αξίζει να ρισκάρεις για μερικά λεπτά το λίτρο ειδικά σε κάποιον που έχει κάνει απόσβεση. Έχω δει και κάτι 47-48 λίτρα (πράγμα αδύνατο για την μπουκάλα μου) στα πολύ φθηνά πρατήρια, οπότε για μένα είναι πλέον no go, δεν αξίζει τον κόπο προσωπική μου άποψη.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 103 επισκέπτες