Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό IanBlack » Πέμ 05 Ιαν, 2017 21:16

fokion έγραψε:παιδες ψυχραιμια....

Ας αφησουμε να δουμε που θα "κατσει" το πραγμα και βλεπουμε.....

Κι εγώ πιστεύω ότι θα πρέπει να περιμένουμε μερικές μέρες να δούμε πως θα "ρυθμιστεί" η αγορά (ας ελπίσουμε όχι με συμφωνίες αλλά από μόνη της) !
IanBlack
 
Δημοσιευσεις: 37
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ, 2014 07:26

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό nickL » Παρ 06 Ιαν, 2017 01:53

valsam έγραψε:
nickL έγραψε:Nαι αυτό βλέπω κ εγώ, ακρίβυνε και η βενζίνη αλλά το υγραέριο ακρίβυνε διπλά.

Πρόκειται να είμαι και Θεσσαλονίκη τώρα για ένα χρόνο, πράγμα που εμένα τουλάχιστον προσωπικά θα μου κακοφανεί περισσότερο. Το 0,859 βλέπω είναι η fix τιμή πλέον εκεί κατά μέσο όρο και 1-2 πρατήρια κάτω από 0,80, ενώ η βενζίνη έμεινε στο 1,5. Κακή διαφορά, κάκιστη.

Mην γραφεις τετοια ρε φιλε γιατι θα σε περιλαβει ο NickSt και μετα αντε να γλιτωσεις!
Μια χαρα είναι η τιμη του υγραερίου και δεν εχεις και καθολου αυξηση καταναλωσης με το υγραεριο σε σχεση με την βενζινη,ετσι δεν ειναι :crazy: ?


Αγαπητε μου δεν συμφωνω με ολα οσα λες. Ξαναειπα πιο πανω, αφορα αλλο ζητημα το παρον θρεντ.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό papoys » Παρ 06 Ιαν, 2017 06:05

fokion έγραψε:παιδες ψυχραιμια....

Ας αφησουμε να δουμε που θα "κατσει" το πραγμα και βλεπουμε.....


Σίγουρα θα υπάρξουν σκαμπανεβάσματα.
Στην περιοχή μας Φωκίωνα χτες είδα δύο που είχαν φτάσει στα 80 λεπτά να κατεβαίνουν κοντά στα 77.Είδαν άδειες τις αντλίες τους μέσα στις
γιορτές γιατί ο άλλος είχε ουρές με το 73,5 :thumbup: Δηλαδή η αύξηση γενικά με πριν είναι γύρω στα 7-8 λεπτά.

Εμείς εδώ τη στιγμή που η βενζίνη κινείται γύρω στο 1,50 καλά είμαστε.Κοντά στη μέση.Δεν πρέπει να έχουμε παράπονα.Ειδικά όσοι έχουμε
κάνει απόσβεση εδώ και καιρό και στοκάρουμε συνεχώς κέρδος.

Για τη Θεσσαλονίκη τα έχω πει.Αν ζούσα εκεί το πιο πιθανό ποτέ δεν θα έκανα μετατροπή με την πολιτική των τιμών στο lpg. Όπως είδα εκεί
η αύξηση ξεπέρασε τα 10 λεπτά και πλησίασε τα 15.Από 72-23 λεπτά έφτασε τα 86 σε μερικά πρατήρια.Πολύ άσχημο αυτό.
Μάλλον αισχροκέρδεια λέγεται. :thumbdown:
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό fokion » Παρ 06 Ιαν, 2017 18:28

Παππου - φουλαρα στο 0,73.... τερμα Κλεισθενους...

Ωραιωτατα... και εξυπηρετικότατα.... κι ευγενικότατα...

Θα.... σας πω σε..... καμια 400αρια χλμ που θα κανω με 30κατι ευρα....

και ας τους να λενε.....
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό papoys » Παρ 06 Ιαν, 2017 20:05

Φωκίωνα εγώ βάζω πολύ καιρό από εκεί και από το άλλο Silk στις εργατικές.Στην ίδια οικογένεια ανήκουν όπως με έχουν πει τα παιδιά
που δουλεύουν εκεί.Ο Ασμάτογλου με τον Πανικίδη(για αυτόν ακούω ότι δεν πάει καλά) απόχτησαν αντίπαλο.

Όπως τα λές.Πάντως εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα τόσο με τα χιλιόμετρα όσο και με την ποιότητα. :thumbup:
Ικανοποιημένος και με το παραπάνω μέχρι αυτή τη στιγμή.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό erimitis » Παρ 06 Ιαν, 2017 21:08

Θεσσαλονίκη παίδες έχει γίνει γκέτο και δεν μπορω να καταλάβω τι κανει ο εισαγγελέας.

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό tedd » Σάβ 07 Ιαν, 2017 02:48

Μάλλον προσπαθει να κλείσει την προηγούμενη σχετική δικογραφία. Μόλις κλείσει, βγει το πόρισμα και καταλογιστουν οι ευθύνες (mode) θα ανοίξει νεο φάκελο με το νεο καρτέλ που παει να δημιουργηθεί. Και του κρατικούς μηχανισμούς δεν τους νοιάζει μιας και υψηλότερες τιμες σημάνει και υψηλότερα έσοδα από το ΦΠΑ, απο τη φορολογηση των βενζινοπωλων κλπ. Γιατί στα νησια που πηγε η βενζίνη ακόμη και στο 1,90 τι έγινε; τιποτα.!

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nissan Almera Mk II (N16) 1497cc
BRC Sequent 24
Εικόνα
tedd
 
Δημοσιευσεις: 588
Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος, 2011 20:39

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό papoys » Σάβ 07 Ιαν, 2017 13:37

Εγώ πιστεύω ότι εδώ υπάρχει το πρόβλημα και βγαίνει γενικά η μεγάλη γκρίνια και πίκρα των Θεσσαλονικέων για το lpg.

Η μεγάλη διαφορά τιμής μεταξύ Αθήνας Θεσσαλονίκης η οποία φτάνει και τα 13 λεπτά αυτή τη στιγμή όπως και παλαιότερα.

Και εγώ θα ένοιωθα άσχημα αν ήξερα ότι ο άλλος βάζει με 73 λεπτά και εγώ με 86 ή παλαιότερα ο άλλος με 59 και εγώ με 72.
Δηλαδή σε ένα και μόνο γέμισμα 40 λίτρων 5,20 ευρώ παραπάνω όταν ξέρουμε ότι πολύ δουλεύουν με μεροκάματο 10 και 15 ευρώ.
Τρελλαίνεσαι και δικαιολογημένα και σου φταίνε όλοι και όλα.Ακόμη ζηλεύεις και τον άλλο που έχει πολύ καλίτερη τύχη και μεταχείριση από εσένα.

Τα λέμε από παλιά και δεν αλλάζει τίποτε.
Δεν μπορεί να νικηθεί το καρτέλ της Θεσσαλονίκης,για αυτό και κάποιος Θεσσαλονικιός πρέπει να σκεφτεί 2 και 3 φορές παραπάνω αν τον συμφαίρει
να κάνει μετατροπή.Προσωπικά δεν θα το ρισκάριζα.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό erimitis » Σάβ 07 Ιαν, 2017 18:46

Παππού στα αναγραφομενα σου εχεις δίκιο αλλά δεν ζηλευουμε και δεν σκεφτόμαστε να ψοφήσει και η κατσίκα του γείτονά.
Απλα είναι κοροϊδία να βάζω υγραέριο στην ίδια τιμή που βάζω εδώ στην Ορεστιαδα που είναι 500 χλμ απο την Σινδο

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17

Re: Nέα αυξηση 20 λεπτά στην τιμη του υγραεριου????

Δημοσίευσηαπό papoys » Δευτ 09 Ιαν, 2017 07:44

Φίλε ερημίτη το λέω με την καλή ένοια , όχι σαν την κατσίκα. :P :P

Εάν ίσχυε το αντίθετο και εγώ θα ζήλευα με την ένοια ότι θα ήθελα και σε μένα να ήταν χαμηλές οι τιμές και όχι να ανέβουν και στους άλλους ώστε
να είμαστε το ίδιο. :thumbup:

Δυστυχώς βλέπω μετά από 10 μέρες το ίδιο σκηνικό.Θεσσαλονίκη 86 εδώ 73 και δεν ιδρώνει κανενός το αυτί.
Θεσσαλονίκη είναι ωρέ δεν είναι ούτε Αμοργός ούτε Κάρπαθος να το ρίχνουμε στα μεταφορικά.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 144 επισκέπτες