Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό referravag » Δευτ 06 Νοέμ, 2017 03:23

jimdem ένα τσακ πιο μεγάλα θα μπορούσαν να είναι τα μικρά εικονίδια... νομίζω τα έχεις κάνει πιο μικρά από το 50% των μεγάλων τα οποία οκ τα συνήθισα. Ίσως θα ήταν πιο όμορφα τα μικρά να είναι κάπου στο 60-70% του μεγέθους των μεγάλων, γιατί είναι λίγο οριακά να διαβάσουμε τις τιμές τώρα. :thumbup:

Δες μήπως θα μπορούσες να τα κάνεις δυναμικά... Δηλ όταν τα κοιτάμε από απόσταση να είναι μικρά ακόμη και χωρίς τιμές και όταν αρχίζουμε και ζουμάρουμε να μεγαλώνουν σταδιακά! Ωραίο θα ήταν!!
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό jimdem » Δευτ 06 Νοέμ, 2017 16:34

Θα δοκιμάσω διαφορετικό μέγεθος και θα σε ενημερώσω. Ασχολούμαι με τα γραφήματα ιστορικού τιμών τώρα.

Για το δυναμικό μέγεθος είναι καλή λύση αλλά θα γκρινιάξουν οι πρεσβύωπες :P Ίσως ένα κλικ μεγαλύτερα όπως είπες τα μικρά για να είναι η χρυσή τομή.
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό papoys » Τετ 08 Νοέμ, 2017 06:43

Θα μιλήσω σαν πρεσβύωπας ,που συνήθως είμαστε και μεγαλύτεροι σε ηλικία και συνήθως δεν χρησιμοποιούμε σμαρφον και τέτοια
κουραφέξαλα αλλά απλά ΝΟΚΙΑ να παίρνουμε και να μας παίρνουν τηλέφωνο. :D

Εγώ για τις τιμές ενημερώνομαι αναλυτικά από την υπολογιστή όπου η εφαρμογή είναι τέλεια με μεγάλους και ευκρίνιτους αριθμούς
ακόμη και χωρίς γυαλιά και μπράβο για την άριστη δουλειά σας. :ymhug:
Συνήθως όταν πάω ταξιδάκι φουλάρω από το δικό μου να έχω και για επιστροφή.Εαν χρειαστώ θα ρισκάρω και θα βάλω από όποιο
μου στείλει ο Θεός πρώτο στο δρόμο μου.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό jimdem » Τετ 08 Νοέμ, 2017 18:30

@papouys Αν αποφασίσεις να μεταβείς σε Android, σε έχουμε καλυμμένο με ευανάγνωστα γράμματα και γραφικά ;) Να'σαι καλά!
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό jimdem » Παρ 10 Νοέμ, 2017 02:16

Μικρή αναβάθμιση σήμερα έκδοση 3.1.

-Διορθωση ενός σπάνιου bug
-Διορθωση μερικών θεμάτων στην εμφάνιση (thanks referravag)
-Αλλαγη της αξιολόγησης 'Ποιοτητα Καυσίμου' σε 'Ποιοτητα/Ποσότητα' γιατί πολλοί το ζήτησαν και είναι ένα μεταβατικό στάδιο μετά την βελτίωση των αξιολογήσεων που θα δούμε σε επόμενη έκδοση.

Δεν ήταν προγραμματισμένη η σημερινή αναβάθμιση απλα βγήκε μιας που λύθηκαν μερικά μικροθεματα. Ήδη ετοιμάζεται η 3.2

Περιμένω τα σχόλια σας :)

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό jimdem » Παρ 17 Νοέμ, 2017 18:31

Κληρώνουμε ένα σετ μοκέτες αυτοκινήτου 5 τεμαχίων σε έναν τυχερό fan του fuelGR στο Facebook. :)

Λάβετε συμμετοχή εδώ: https://www.facebook.com/fuelgr/photos/ ... =3&theater
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό george7009 » Παρ 17 Νοέμ, 2017 22:56

\:D/ \:D/ \:D/
Peugeot 207 1.4 16v KFU ET3J4

BRC Plug & Drive
Άβαταρ μέλους
george7009
 
Δημοσιευσεις: 416
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ, 2014 08:47

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό referravag » Σάβ 18 Νοέμ, 2017 00:58

jimdem η στεριά πλέον ξεχωρίζει πολύ πιο καλά σε σχέση με την θάλασσα την νύχτα! επίσης το περίγραμμα στην στάμπα premium quality την κάνει αναγνώσιμη και το βράδυ αλλά όχι πολύ εύκολα γιατί είναι περίεργο το περίγραμμα... Σκέψου μήπως βάλεις την αρχική στάμπα για την μέρα και την νύχτα να φορτώνει άλλη εικόνα με λευκή γραμματοσειρά. Νομίζω θα ήταν το καλύτερο
Peugeot 207 1.4 VTi
Citroën C4 1.4
KIT: BRC P&D MY10
Petrol Rst: LPGTECH EmuTECH Pb-Level-02
referravag
 
Δημοσιευσεις: 441
Εγγραφή: Τετ 15 Οκτ, 2014 03:15

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό jimdem » Σάβ 18 Νοέμ, 2017 15:48

referravag έγραψε:jimdem η στεριά πλέον ξεχωρίζει πολύ πιο καλά σε σχέση με την θάλασσα την νύχτα! επίσης το περίγραμμα στην στάμπα premium quality την κάνει αναγνώσιμη και το βράδυ αλλά όχι πολύ εύκολα γιατί είναι περίεργο το περίγραμμα... Σκέψου μήπως βάλεις την αρχική στάμπα για την μέρα και την νύχτα να φορτώνει άλλη εικόνα με λευκή γραμματοσειρά. Νομίζω θα ήταν το καλύτερο


Σκέφτομαι να βάλω γενικά άλλη εικόνα γιατί το "quality" μπορεί να μπερδέψει ότι και καλά έγινε κάποιος έλεγχος σε αυτό το καύσιμο και είναι πιστοποιημένο. Άρα θα βάλω μια εικόνα να λέει "premium" και να φαίνεται εξίσου καλά σε όλα τα φόντα.
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

Re: fuelGR - Νέα σελίδα πρατηρίων καυσίμων

Δημοσίευσηαπό jimdem » Δευτ 04 Δεκ, 2017 19:19

Ώρα για αναβάθμιση!

Μόλις κυκλοφόρησε η έκδοση 3.2 του fuelGR Android.
-Προστέθηκαν γραφήματα ιστορικού τιμών για κάθε πρατήριο και για κάθε καύσιμο στην Ελλάδα!
-Επίσης προστέθηκε δείκτης διαφοράς τιμής από την τρέχουσα τιμή του πρατηρίου σε σχέση με τον μέσο όρο της περιοχής.
-Τέλος καταφέραμε και μειώσαμε κατά 95% το μέγεθος των εικόνων StreetView στις πληροφορίες πρατηρίου, για επιπλέον εξοικονόμηση δεδομένων.

Λήψη: https://goo.gl/HGko1a

(Ήδη άρχισε η ανάπτυξη της επόμενης αναβάθμισης που θα είναι μεγάλη, με αρκετές αλλαγές σύμφωνα με παλιότερες προτάσεις σας αλλά και με εισαγωγή νέων λειτουργιών)
Άβαταρ μέλους
jimdem
 
Δημοσιευσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ, 2016 20:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες