Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Τετ 14 Νοέμ, 2018 01:31

savvas712 έγραψε:Για το πρατήριο AVIN στη Λεωφόρο Δημοκρατίας Αχαρναί πιο κάτω από την Αττική οδό στο κατέβασμα δεξιά είναι εταιρικό έχει Coral Τι γνώμη έχετε διότι είμαι καινούργιος στο θέμα της υγραεριοκίνησης το έχω σχεδόν μία εβδομάδα.
Τι πρέπει να κοιτάω στο πρατήριο τι πίεση έχει η αντλία και πόσο πρέπει να χει να για να τους ρωτήσω.
Είναι καλό να πάρω τον αντάπτορα πλήρωσης που έχει ενσωματωμένο φίλτρο για παν ενδεχόμενο Εσείς που είστε πιο ψαγμένοι είναι δεκτή κάθε πληροφόρηση Ευχαριστώ Καλή εβδομάδα να έχουμε όλοι

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλό είναι το πρατήριο αυτό, είναι όμως πανάκριβο . Βρίσκεις ίδια ποιότητα και σε άλλα πρατήρια. Πιέσεις μίγματα κτλ έχουν μαυρα μέσανυχτα όλοι οι υπάλληλοι γενικά.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό papoys » Τετ 14 Νοέμ, 2018 07:50

Πάντα έβαζα με γνώμονα την τιμή και το μόνο που έλεγχα ήταν το πρατήριο να είναι εντάξει στην ποσότητα.
Μετά από 136.000 χιλιόμετρα με υγραέριο ποτέ δεν μετάνοιωσα για αυτό ποτέ δεν διαπίστωσα διαφορά στην ποιότητα από πρατήριο σε πρατήριο παρά μόνο κάποιες διαφορές στα χιλιόμετρα μικρές ή μεγαλύτερες.
Όταν έβλεπα ότι είναι αρκετά μεγαλύτερες και δεν δικαιολογούνται απλά άλλαζα πρατήριο.Κάποιοι επιμένουν να βάζουν coral λέγοντας ότι το θεωρούν καλύτερο τόσο στην ποιότητα όσο και στην ποσότητα.2-3 φορές που έτυχε να βάλω δεν διαπίστωσα κανένα από τα δύο μάλιστα μία φορά διαπίστωσα μεγάλη διαφορά στα χιλιόμετρα προς τα κάτω.Έτσι δεν τα προτιμώ γιατί τουλάχιστον στην περιοχή μου βρίσκω αρκετά με τιμή πολύ κάτω από αυτά.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό savvas712 » Πέμ 15 Νοέμ, 2018 03:10

papoys έγραψε:Πάντα έβαζα με γνώμονα την τιμή και το μόνο που έλεγχα ήταν το πρατήριο να είναι εντάξει στην ποσότητα.
Μετά από 136.000 χιλιόμετρα με υγραέριο ποτέ δεν μετάνοιωσα για αυτό ποτέ δεν διαπίστωσα διαφορά στην ποιότητα από πρατήριο σε πρατήριο παρά μόνο κάποιες διαφορές στα χιλιόμετρα μικρές ή μεγαλύτερες.
Όταν έβλεπα ότι είναι αρκετά μεγαλύτερες και δεν δικαιολογούνται απλά άλλαζα πρατήριο.Κάποιοι επιμένουν να βάζουν coral λέγοντας ότι το θεωρούν καλύτερο τόσο στην ποιότητα όσο και στην ποσότητα.2-3 φορές που έτυχε να βάλω δεν διαπίστωσα κανένα από τα δύο μάλιστα μία φορά διαπίστωσα μεγάλη διαφορά στα χιλιόμετρα προς τα κάτω.Έτσι δεν τα προτιμώ γιατί τουλάχιστον στην περιοχή μου βρίσκω αρκετά με τιμή πολύ κάτω από αυτά.
Όταν έφυγα από τον εγκαταστάτη μου είχε βάλει 20 ευρώ το οποίο έκανα 310 με 320 km Τώρα που έβαλα εγώ Coral μου φάνηκε ότι το έφαγε πιο γρήγορα μου φάνηκε και το αιτιολογώ γιατί είχα πάει να μου ρυθμίσουν το ντεπόζιτο το υγραερίου σε σχέση με τα λαμπάκια θα το ξαναδοκιμάσω και θα επανέλθω

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Citroen C3 1100cc mod 2006 + Lovato EXR Smart with KP
Peugeot 206 XS 1400cc mod 2000
Άβαταρ μέλους
savvas712
 
Δημοσιευσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 11 Ιαν, 2015 00:54
Τοποθεσία: Αχαρναι

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό papoys » Πέμ 15 Νοέμ, 2018 07:53

Μικρές αποκλίσεις από γέμισμα σε γέμισμα πάντα θα δεις οι οποίες δεν είναι πάντα γιατί κάποιος μας έκλεψε αλλά εξαρτάται και από την οδήγηση.
Όπως όλοι γνωρίζουμε άλλο θα κάψουμε εντός πόλης και ειδικά στο κέντρο της Αθήνας άλλο σε ανοιχτό δρόμο με ήρεμη οδήγηση.Άλλο όταν είμαστε μόνοι μας στο αυτοκίνητο άλλο αν έχουμε και άλλα τρία άτομα ή π.χ. αιρκοντίσιον.
Οπότε μικρές διαφορές της τάξης των 20-30 ακόμη και 40 χιλιομέτρων δεν πρέπει να μας ανησυχούν και αμέσως να πάει το μυαλό μας ότι μας κλέβουν.Όταν είναι πάνω από εκεί καλό είναι να τσεκάρουμε πάλι ή να αλλάζουμε πρατήριο.Δεν έχουμε παντρευτεί κανένα βενζινά.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό nickL » Σάβ 06 Ιούλ, 2019 23:38

Πάει η Πέτρου Ράλλη; Σήμερα που πέρασα είχε κορδελίτσα
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Κυρ 07 Ιούλ, 2019 06:46

nickL έγραψε:Πάει η Πέτρου Ράλλη; Σήμερα που πέρασα είχε κορδελίτσα
Καθόλου περίεργο με τέτοια προκλητική συμπεριφορά στο θέμα καρτών και ποιος ξέρει τι αλλα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό 1NIKOS1 » Κυρ 07 Ιούλ, 2019 15:24

gkazakias έγραψε:
nickL έγραψε:Πάει η Πέτρου Ράλλη; Σήμερα που πέρασα είχε κορδελίτσα
Καθόλου περίεργο με τέτοια προκλητική συμπεριφορά στο θέμα καρτών και ποιος ξέρει τι αλλα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πιθανον εκλεισε οριστικα
1NIKOS1
 
Δημοσιευσεις: 12
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ, 2010 15:34

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό NIKOSP » Τρί 09 Ιούλ, 2019 11:20

Τι έγινε κανά νέο με την Π Ράλλη ;
nickL έγραψε:Πάει η Πέτρου Ράλλη; Σήμερα που πέρασα είχε κορδελίτσα
Fiat Bravo 1.2SX Lovato easy Fast, με ψεκασμούς βενζίνης στο φορτίο.
30.000+ χλμ 113.000+ συνολικά
NIKOSP
 
Δημοσιευσεις: 78
Εγγραφή: Κυρ 19 Ιουν, 2016 14:20

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Τετ 10 Ιούλ, 2019 01:03

Αν λειτούργησε σωστά καμιά υπηρεσία και κανένας έλεγχος ,λογικά δεν πρέπει να ξανά ανοίξει αυτό το πραμα.
Αν απλά έκλεισαν για καμία ανακαίνιση που λέει ο λόγος ,σύντομα θα τους τρώτε πάλι στη μάπα.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Πειραιάς - Πρατήρια καυσίμων

Δημοσίευσηαπό papoys » Τετ 10 Ιούλ, 2019 06:26

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο γιατί είναι μακριά από μένα αλλά να ξέρετε παιδιά ότι πολλά αντιμετωπίζουν προβλήματα.

Ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος τα πρατήρια για μερικές περιοχές είναι πάρα πολλά,αναγκάζονται να μπουν στο συναγωνισμό, δεν έχουν κέρδη και έτσι ξεκινούν να κλέβουν και γενικά να παρανομούν.
Προσωπικά αποφεύγω τέτοια πρατήρια που βλέπω ότι αντιμετωπίζουν προβλήματα.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 65 επισκέπτες