Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Αέρα κοπανιστό αντί για υγραέριο βάζουν σε πρατήριο στου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Αέρα κοπανιστό αντί για υγραέριο βάζουν σε πρατήριο στου

Δημοσίευσηαπό dathens » Τετ 28 Δεκ, 2011 00:20

tromaktiko: Αέρα κοπανιστό αντί για υγραέριο βάζουν σε πρατήριο στου Ρέντη...

Διάβασα, για το πάθημα ενός οδηγού, που κινείται με υγραέριο και θα ήθελα κι εγώ να επιβεβαιώσω την κομπίνα με τον αέρα, που κάνουν στο πρατήριο... κοντά στην λαχαναγορά του Ρέντη. Από το καλοκαίρι που πήγα και έβαλα αέριο εκεί δεν έχω ξαναπάει ποτέ γιατί μετα το φουλάρισμα πήγα να μου κάνουν μια αλλαγή στο συνεργείο μου στο Γαλάτσι, σε ένα φίλτρο και εκεί ο μηχανικός μου είπε γελώντας: στο Μοχάτο βάζεις αέριο;

Είναι ντροπή λοιπόν και θα πρέπει το υπουργείο να κάνει ελέγχους και σε αυτούς τους μάγκες όπως στα πρατήρια βενζίνης. Θα πρέπει ως τόσο να κοιτάζουμε πάντα την ένδειξη της μπουκάλας να μη την πατήσουμε όπως ο οδηγός που έβαλε 39 ευρώπουλα στο Μοσχάτο και του έφθασε μέχρι τη Χαλκίδα. Καλές εορτές σε όλους, με ή χωρίς αέρα κοπανιστό στα ρεζερβουάρ τους, από κομπιναδόρους
πρατηριούχους...

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/1 ... maktiko%29
ml 350 2005 w164 Prins αθάνατο 160.000 km LPG 227.000 συνολικά
dathens
 
Δημοσιευσεις: 1252
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν, 2011 01:51

Re: Αέρα κοπανιστό αντί για υγραέριο βάζουν σε πρατήριο στου

Δημοσίευσηαπό fokion » Τετ 28 Δεκ, 2011 08:30

πολυ φλου δεν ειναι η ολη εξιστορηση??

δε το λεω βεβαια να υπερασπιστω το βενζιναδικο.... αλλα.....
ΚΙΑ SPORTAGE 1 - Σύστημα PLATINCA - 100.000 χλμ.
Άβαταρ μέλους
fokion
 
Δημοσιευσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ, 2011 09:14

Re: Αέρα κοπανιστό αντί για υγραέριο βάζουν σε πρατήριο στου

Δημοσίευσηαπό d683cpc » Τρί 24 Ιαν, 2012 11:24

Ρε παιδια αν μπορουμε να ειμαστε πιο συγκεκριμενοι? στη λαχαναγορα στο ρεντη ειναι 2 πρατηρια που βαζουν υγραεριο αν δεν κανω λαθος. ποιο απο τα δυο ειναι που κλεβει? εγω πηγαινω και εχω βαλει αρκετεσ φορεσ απο αυτο που ειναι θεμιδοσ και πολυκρατουσ.
Ενα σας λεω. φουλαρω με 43-45 λιτρα με τιμη περιπου στα 40 ευρω. Με τα λιτρα αυτα εχω κανει 520-540 χλμ. γεμιζω το αμαξι οταν αδειασει η δεξαμενη και καθε φορα μηδενιζω τα χλμ και ετσι το ελεγχω.

για οποια διευκρινηση στην διαθεση σας.
d683cpc
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 24 Ιαν, 2012 11:12

Re: Αέρα κοπανιστό αντί για υγραέριο βάζουν σε πρατήριο στου

Δημοσίευσηαπό zik » Τετ 08 Φεβ, 2012 02:27

Τελικά μας πασάρουν πολύ αέρα κοπανιστό τελευταία! Εγώ γέμισα σε πρατήριο στο Γέρακα, 53 λίτρα δεξαμενή, και ξεκίνησα ως συνήθως το ταξίδι μου. Βγαίνω Αττική οδό και σχεδόν κάθε φορά που πάταγα λίγο παραπάνω γκάζι να προσπεράσω, ακουγότανε η ειδοποίηση του υγραερίου και με γύριζε στη βενζίνη! Ευτυχώς δεν είχε κίνηση, το πρόσεχα, και μου συνέβη τρεις με τέσσερις φορές μέχρι που έφτασα σε πρατήριο κοντά στο Μεσολόγγι, πρόσθεσα άλλα 17 λίτρα και ως δια μαγείας δεν ξανάκουσα την σειρήνα και συνέχισα απροβλημάτιστος! Το καλύτερο όμως είναι ότι με τα συνολικά 70 λίτρα (53+17) άδειασε η δεξαμενή από υγραέριο όταν συμπλήρωσα 540 χιλιόμετρα, τα οποία συνήθως κάνω με τα 53 λίτρα που έχει η δεξαμενή μου! Τι να πω;;; Από το ίδιο πρατήριο γέμιζα και παλιότερα όταν έμενα Αθήνα χωρίς κανένα πρόβλημα και το είχα σε εκτίμηση για την ποιότητά του.
Ford focus 2002, 1.6l. LONGAS ITALIA με πνεύμονα BRC. Συνολικά χλμ: 309.000, με υγραέριο: 170.000.
zik
 
Δημοσιευσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 22:51

Re: Αέρα κοπανιστό αντί για υγραέριο βάζουν σε πρατήριο στου

Δημοσίευσηαπό rogerius » Τετ 08 Φεβ, 2012 09:11

γέμισα

key word
rogerius
 
Δημοσιευσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ 19 Δεκ, 2010 15:39


Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 189 επισκέπτες





cron