Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Ακριβαίνει το υγραέριο; Τοποθεσία των πρατηρίων LPG; Είναι επαρκές το δίκτυο; Νέα πρατήρια;

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό nickL » Παρ 27 Σεπ, 2019 17:52

Ναι με ίδιες συνθήκες ήταν της Σελλ.

Θα το δοκιμάσω αυτό που λες, πετρογκάζ δεν τυχαίνει να βάζω δεν έχω κοντινό μου κανένα πρατήριο.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Παρ 27 Σεπ, 2019 20:52

nickL έγραψε:Ναι με ίδιες συνθήκες ήταν της Σελλ.

Θα το δοκιμάσω αυτό που λες, πετρογκάζ δεν τυχαίνει να βάζω δεν έχω κοντινό μου κανένα πρατήριο.
Είναι ό,τι καλύτερο η πετρογκαζ ,δεν πλασάρει σχεδόν σκέτο βουτάνιο στην αγορά όπως οι coral και εκο.. Επίσης και η gs gas κορυφή που φέρνει το revoil στο σχιστό.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό montarxos » Σάβ 28 Σεπ, 2019 09:03

Παππού επειδή είδα ότι είσαι της γειτονιάς (μένω Παιανία εγώ) έψαξα στο fuel και κατέληξα με βάση τις κριτικές σε μια shell που είναι στη Κλεισθένους (περνάω κάθε μέρα από εκεί) . Οι τιμές πάνω κάτω είναι το ίδιο. Με νοιάζει αν κλέβουν λίτρα. Θα με βοηθούσε η εμπειρία σου. Ευχαριστώ.
montarxos
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 28 Σεπ, 2019 08:52

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Σάβ 28 Σεπ, 2019 20:55

montarxos έγραψε:Παππού επειδή είδα ότι είσαι της γειτονιάς (μένω Παιανία εγώ) έψαξα στο fuel και κατέληξα με βάση τις κριτικές σε μια shell που είναι στη Κλεισθένους (περνάω κάθε μέρα από εκεί) . Οι τιμές πάνω κάτω είναι το ίδιο. Με νοιάζει αν κλέβουν λίτρα. Θα με βοηθούσε η εμπειρία σου. Ευχαριστώ.


Προσωπικά δεν είμαι κολλημένος με μάρκες.
Δεν έβαζα από εκεί γιατί βρίσκω σε πολλά άλλα πολύ καλύτερες τιμές.Από περιέργεια έβαλα μία φορά αλλά μου έλειψαν αρκετά χιλιόμετρα σε ένα γέμισμα και έτσι δεν ξαναέβαλα.Δεν μπορώ να πω ότι έφταιγε το μίγμα αλλά γενικά κινήθηκα όπως άλλες φορές.
Έτσι βάζω μόνιμα ή από Silk ή από ΕΤΕΚΑ που είναι τα πιο φτηνά στην περιοχή και ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε κάποιο από τα δύο.ΕΤΕΚΑ βάζω σε αυτό της Λαυρίου που είναι στο ρεύμα προς Γλυκά Νερά όχι στο απέναντι αν και όπως έχω ακούσει ο ίδιος το έχει.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό nickL » Σάβ 28 Σεπ, 2019 23:28

gkazakias έγραψε:
nickL έγραψε:Ναι με ίδιες συνθήκες ήταν της Σελλ.

Θα το δοκιμάσω αυτό που λες, πετρογκάζ δεν τυχαίνει να βάζω δεν έχω κοντινό μου κανένα πρατήριο.
Είναι ό,τι καλύτερο η πετρογκαζ ,δεν πλασάρει σχεδόν σκέτο βουτάνιο στην αγορά όπως οι coral και εκο.. Επίσης και η gs gas κορυφή που φέρνει το revoil στο σχιστό.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι το θυμάμαι για την Πετρογκαζ μου το είχες ξαναπεί. Καλά το gs gas είναι κορυφή, μία revoil έχει εκεί στην Κλεισθένους, 0,67 το έχει τώρα και πέρασα χθες αλλά είχε γεμίσει ήδη στην Silk 0,645.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό montarxos » Κυρ 29 Σεπ, 2019 14:24

Α ωραία. Αυτήν την Ετεκα την πετυχαίνω καθώς σχολάω και πάω προς Παιανία. Απόδειξη με λίτρα δίνει γιατί είχα διαβάσει σε προηγούμενες απαντήσεις ότι πολλά δε δίνουν.? Επίσης θα το έχεις δει στη Λαυρίου στη θέση μιας Έκο που ήταν πριν 2-3 χρόνια ανοίγει μία silk αλλά δε ξέρω αν θα έχει υγραέριο. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
montarxos
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 28 Σεπ, 2019 08:52

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό montarxos » Κυρ 29 Σεπ, 2019 16:06

Και μια απορία προς όλους. Έχω εντοπίσει αρκετά πρατηρια μέσω εφαρμογής fuel που τα εμφανίζει αν επιλέξω βενζίνη αλλά τα αποκρύπτει όταν επιλέξω υγραέριο. Παρόλα αυτά πουλάνε υγραέριο κανονικά. Τι ισχύει με αυτά? Νοθεία? Δίνουν αποδείξεις? Μήπως δεν έχουν σύστημα εισροών εκροών?
montarxos
 
Δημοσιευσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 28 Σεπ, 2019 08:52

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό papoys » Κυρ 29 Σεπ, 2019 18:54

montarxos έγραψε:Α ωραία. Αυτήν την Ετεκα την πετυχαίνω καθώς σχολάω και πάω προς Παιανία. Απόδειξη με λίτρα δίνει γιατί είχα διαβάσει σε προηγούμενες απαντήσεις ότι πολλά δε δίνουν.? Επίσης θα το έχεις δει στη Λαυρίου στη θέση μιας Έκο που ήταν πριν 2-3 χρόνια ανοίγει μία silk αλλά δε ξέρω αν θα έχει υγραέριο. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.


Αν ζητήσεις όλα σου δίνουν.Οκ συνήθως δεν δίνουν αλλά πληρώνω με κάρτα οπότε φαίνεται στα έξοδά μου.
Από την άλλη δεν πιέζω για απόδειξη γιατί θεωρώ πως κάτι τέτοιο βοηθά να κρατάνε χαμηλές τιμές.Σήμερα πρωί που έβαλα από Silk στο Γέρακα μου έδωσε κανονικά απόδειξη χωρίς να ζητήσω.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό gkazakias » Κυρ 29 Σεπ, 2019 23:36

montarxos έγραψε:Και μια απορία προς όλους. Έχω εντοπίσει αρκετά πρατηρια μέσω εφαρμογής fuel που τα εμφανίζει αν επιλέξω βενζίνη αλλά τα αποκρύπτει όταν επιλέξω υγραέριο. Παρόλα αυτά πουλάνε υγραέριο κανονικά. Τι ισχύει με αυτά? Νοθεία? Δίνουν αποδείξεις? Μήπως δεν έχουν σύστημα εισροών εκροών?
Λόγο στασιμότητας τιμών ή αμέλειας τους έχουν αμελήσει να ενημερώσουν το σύστημα του υπουργείου με τις τιμές υγραερίου. Κανονικά έχουν ποινή από αυτό. Αλλά κανείς δεν ασχολείται. Δεν έχει καμία σχεση με νοθειες και παραεμποριο , αποδειξεις ,συστήματα εισροών εκροών αυτή η μη ενημέρωση τιμών .

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
gkazakias
 
Δημοσιευσεις: 1512
Εγγραφή: Πέμ 17 Μαρ, 2011 02:52

Re: Βόρεια προάστια Αττικής - Πρατήρια Υγραερίου

Δημοσίευσηαπό EvanTalos » Παρ 04 Οκτ, 2019 14:43

montarxos έγραψε:Α ωραία. Αυτήν την Ετεκα την πετυχαίνω καθώς σχολάω και πάω προς Παιανία. Απόδειξη με λίτρα δίνει γιατί είχα διαβάσει σε προηγούμενες απαντήσεις ότι πολλά δε δίνουν.? Επίσης θα το έχεις δει στη Λαυρίου στη θέση μιας Έκο που ήταν πριν 2-3 χρόνια ανοίγει μία silk αλλά δε ξέρω αν θα έχει υγραέριο. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.


Θα εχει υγραεριο και ειναι του γνωστου ομιλου Μητσου.
EvanTalos
 
Δημοσιευσεις: 44
Εγγραφή: Παρ 05 Ιαν, 2018 22:25

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τιμή υγραερίου - πληροφορίες για πρατήρια

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 88 επισκέπτες