Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Re: Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Δημοσίευσηαπό lpg11 » Τετ 27 Απρ, 2011 21:09

Ντιναρα , πόσα κιτ αλλάζεις τον μήνα? Ή μήπως είσαι τσιράκι ρε συ …. Κα παλεύεις για το ψωμί σου? , αν καταλάβεις την διαφορά του Μεικτά , και την ανά κιλό τότε έλα να τα ξαναπούμε , to lpg έχει περισσότερη ανά κιλό ενέργεια , ξέρεις γιατί ? …άρε Ντιναρα , να σε καλά με κάνεις και γελώ , θελω να σε δω όταν οι 10αδες που γράφουν στα φόρουμ και λένε για καμένα μοτέρ , γίνουν εκατοντάδες τι θα λες? , μπορεί να φταίει η γιαγιά μου που τους κάηκαν χαχαχα
lpg11
 
Δημοσιευσεις: 40
Εγγραφή: Τρί 26 Απρ, 2011 13:21

Re: Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Δημοσίευσηαπό ntinaras » Τετ 27 Απρ, 2011 21:14

ναι δε βλεπεις
στην ιταλια ολα τα αυτοκινητα με υγραεριο καμμενα ειναι.
ακομα περιμενω να μου πεις πως εβγαλες οτι το υγραεριο εχει τη μιση ενεργεια απο τη βενζινη... :D
Micra K11 1.3 Zanardi NIGS
ntinaras
 
Δημοσιευσεις: 230
Εγγραφή: Παρ 11 Μαρ, 2011 00:58

Re: Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Δημοσίευσηαπό lpg11 » Τετ 27 Απρ, 2011 21:35

Μίλησα για μίσους δεσμούς C-C ανά mol στο lpg σε σχέση με τα οκτάνια και είπα ότι ανά κιλό το lpg έχει περισσότερη θερμιδ…..ενέργεια από την βενζίνη , αλήθεια ξέρεις γιατί ? Άρχισες τα ψέματα από τώρα ? αλλά εσύ δεν τα καταλαβαίνεις αυτά ντιναρα , άστα αυτα , τι θες και καταπιάνεσαι με πράγματα που δεν καταλαβαίνεις ? Βαλε κάνε κιτ τώρα που έμαθες

Χαχααχα ,….. ρε Ντιναρα , πήγες και στην Ιταλία τώρα και τα ξέρεις από πρώτο χέρι , ή στο είπε ο ταξιτζής και αυτό?
lpg11
 
Δημοσιευσεις: 40
Εγγραφή: Τρί 26 Απρ, 2011 13:21

Re: Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Δημοσίευσηαπό ntinaras » Τετ 27 Απρ, 2011 21:43

κιλο?τωρα το γυρνας σε κιλα ε?
εγω σου λεω για λιτρα.
ακομα περιμενω...
Micra K11 1.3 Zanardi NIGS
ntinaras
 
Δημοσιευσεις: 230
Εγγραφή: Παρ 11 Μαρ, 2011 00:58

Re: Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Δημοσίευσηαπό lpg11 » Τετ 27 Απρ, 2011 21:54

Σε λίτρα πως θα το μετρήσεις καθαρό ρε ντιναρα αφού για να το κάνεις υγρό το lpg θα ρέπει να το συμπιέσεις , να του δώσεις ενέργεια δηλ. θα πάρεις έτσι μια μεικτή τιμή ….δεν συνεχίζω αφού δεν ξέρεις ….χαχαχαχα. έτσι τα λες τα θύματα που έρχονται για κιτ?

Εγώ δεν γύρισα τίποτα γύρνα πίσω και διάβασε ξανά τι λέω ,,, lpgακια μου
lpg11
 
Δημοσιευσεις: 40
Εγγραφή: Τρί 26 Απρ, 2011 13:21

Re: Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Δημοσίευσηαπό lpg11 » Τετ 27 Απρ, 2011 22:00

Έλα για να μην συνεχίσουμε να παίζουμε τις κουμπάρες και ξεφεύγουμε από το αρχικό θέμα, είπες . είπα κτλ κάνε τις πράξεις μόνος σου και τα λέμε αύριο

ΔΕΣΜΟΣ (Kcal/MOLE)
C-C 83
C-H 99

Βενζίνη C8H18

LPG 40% C3H8 και 60% C4H12 θα βρεις τον κανονικό αριθμό se 100% ....ευκολο ειναι αυτο , και αυριο μου λεσ το αποτελεσμα οκ?

και Άμα δεν μπορέσεις να κάνεις τα (Kcal/MOLE) σε ΚJ/MOLE μην στενοχωριέσε εδώ είμαι εγώ
Τελευταία επεξεργασία από lpg11 και Τετ 27 Απρ, 2011 22:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
lpg11
 
Δημοσιευσεις: 40
Εγγραφή: Τρί 26 Απρ, 2011 13:21

Re: Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Δημοσίευσηαπό ntinaras » Τετ 27 Απρ, 2011 22:04

lpg11 έγραψε:Σε λίτρα πως θα το μετρήσεις καθαρό ρε ντιναρα αφού για να το κάνεις υγρό το lpg θα ρέπει να το συμπιέσεις , να του δώσεις ενέργεια δηλ. θα πάρεις έτσι μια μεικτή τιμή ….δεν συνεχίζω αφού δεν ξέρεις ….χαχαχαχα. έτσι τα λες τα θύματα που έρχονται για κιτ?

Εγώ δεν γύρισα τίποτα γύρνα πίσω και διάβασε ξανά τι λέω ,,, lpgακια μου

χαχαχαχα
εισαι τραγικος
ουτε τι σημαινει Lpg δε ξερεις :lol:
Micra K11 1.3 Zanardi NIGS
ntinaras
 
Δημοσιευσεις: 230
Εγγραφή: Παρ 11 Μαρ, 2011 00:58

Re: Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Δημοσίευσηαπό lpg11 » Τετ 27 Απρ, 2011 22:11

gia ayto einai ygro Ntinara moy kai to lene L ....xaxaxaaxax poso kangoyras eisai . Η υγροποίηση του LPG ginetai se pieseis ( 6 ews 12 bar) enw h benzinh einai ygrh sto 1 bar xaxaxa , kala mono grafeis gia na febgoyn ta post? koyvebta na ginete?
lpg11
 
Δημοσιευσεις: 40
Εγγραφή: Τρί 26 Απρ, 2011 13:21

Re: Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Δημοσίευσηαπό rebel » Τετ 27 Απρ, 2011 22:12

lpg11 έγραψε:Έλα για να μην συνεχίσουμε να παίζουμε τις κουμπάρες και ξεφεύγουμε από το αρχικό θέμα, είπες . είπα κτλ κάνε τις πράξεις μόνος σου και τα λέμε αύριο

ΔΕΣΜΟΣ (Kcal/MOLE)
C-C 83
C-H 99

Βενζίνη C8H18

LPG 40% C3H8 και 60% C4H12 θα βρεις τον κανονικό αριθμό se 100% ....ευκολο ειναι αυτο , και αυριο μου λεσ το αποτελεσμα οκ?

και Άμα δεν μπορέσεις να κάνεις τα (Kcal/MOLE) σε ΚJ/MOLE μην στενοχωριέσε εδώ είμαι εγώ




Η λυση στο θεμα σου ειναι εδω ελπιζω να καταλαβες lpg11 ποιος πινακας ειναι αυτος.........




Εικόνα
ΚΙΑ Pro-ceed 1.6cc
rebel
 
Δημοσιευσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ 19 Μαρ, 2011 16:40
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Διαφορες βενζινης - Υγραεριου

Δημοσίευσηαπό lpg11 » Τετ 27 Απρ, 2011 22:19

Είναι πλέον προφανές πως στην Ελλάδα , ένα κράτος υπό διάλυση , ευδοκιμούν πάσης φύσεως απατεώνες , που πάνω στην προσπάθεια του Έλληνα να εξοικονομήσει χρήματα , στήνουν τις άπατες τους , μην αφήνετε τύπους σαν τον Ντιναρα , τον rebel κτλ να σας εξαπατούν και να σας ( κλέβουν ) ουσιαστικά τα χρήματα πουλώντας σας φύκια για μεταξωτές κορδέλες , το lpg σε αυτοκίνητα που είναι κατασκευασμένα για βενζίνη είναι και απάτη ,, αλλά σε βάθος χρόνου και επιζήμιο , αυτή είναι η αλήθεια και ορίστε το επίπεδο αυτόν που το πουλανε , καληνύχτα ( κύριοι σε παρένθεση ) απατεώνες στην πραγματικότητα
lpg11
 
Δημοσιευσεις: 40
Εγγραφή: Τρί 26 Απρ, 2011 13:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες