Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Ρυθμιση δειχτη σταθμης υγραεριου

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Ρυθμιση δειχτη σταθμης υγραεριου

Δημοσίευσηαπό mhtsos34 » Δευτ 24 Αύγ, 2015 10:28

Καλησπέρα στην ομάδα!!Γνωρίζει κάποιος για την ρύθμιση του δείχτη στάθμης υγραερίου σε zavoli πως γίνεται?Έχω καλώδιο και πρόγραμμα να το ρυθμήσω γιατί δείχνει άλλα ντι άλλον(μετά το 2ο φωτάκι αναβοσβήνουν όλα μαζί όταν τελειώνει το υγραέριο,το 1ο και το λαμπάκι ρεζέρβας τίποτα)και ο εγκαταστάτης που το πέρασα δεν το χει και έχω φύγει απο καιρό απο δαύτον.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..
mhtsos34
 
Δημοσιευσεις: 69
Εγγραφή: Δευτ 02 Σεπ, 2013 18:09

Re: Ρυθμιση δειχτη σταθμης υγραεριου

Δημοσίευσηαπό NickSt » Δευτ 24 Αύγ, 2015 11:02

Μη παιδεύεσαι , σε όλα όσα ξέρω αυτό το μπ@υρδέλο δείχνει ότι γουστάρει . Μόνο με τα λίτρα που βάζεις και τα χιλιόμετρα που κάνεις μπορείς να βρείς κάποια άκρη . Ψάξε μέσα στο φόρουμ , έχει συζητηθεί εκτεταμένα με πολλές προτάσεις για λύση . Πάντως ρύθμιση , γιόκ.. :D :D :D :D :D
NickSt
 
Δημοσιευσεις: 651
Εγγραφή: Τετ 06 Νοέμ, 2013 22:44

Re: Ρυθμιση δειχτη σταθμης υγραεριου

Δημοσίευσηαπό Paradisos » Δευτ 24 Αύγ, 2015 11:14

Να πω την αλήθεια και εγώ ποτέ δεν κοιτάω τον δείκτη ...μόλις πλησιάζω στα χιλιόμετρα που βγάζω πάω και το γεμίζω...!!

εκτός απλά εάν θέλεις να ασχοληθείς για να "περάσει" η ώρα σου !!!
Paradisos
 
Δημοσιευσεις: 166
Εγγραφή: Τρί 28 Αύγ, 2012 12:33

Re: Ρυθμιση δειχτη σταθμης υγραεριου

Δημοσίευσηαπό erimitis » Τρί 25 Αύγ, 2015 19:07

Οταν αναβοσβηνουν ολα τα λανπακια διαλεξε το αγαπημενο σου τραγουδι και βαλτο τσιτα

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 32 επισκέπτες