Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

αλλαγη δεξαμενης

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

αλλαγη δεξαμενης

Δημοσίευσηαπό panos1994 » Παρ 16 Ιούλ, 2021 18:17

καλησπερες,εχω 2 θεματακια..αλλαξα δεξαμενη διοτι ειχε ληξη,μου βαλανε 40αρα και καινουργια αεροβαλβιδα,απο τοτε που το πηρα με καινουργια δεξαμενη,δειχνει μονιμα το αεριο στην ρεζερβα,το εχω φουλαρε 3-4φορες,το εχω αδιασει τους το εχω παει,σημερα μου αλλαξανε και φλοτερ ,μου πανε τωρα θα δειξει,παλι τα ιδια,μονιμα ρεζερβα,και ενας ηχος οταν παταω γκαζι αν αυξηθουν οι στροφες .και ολα αυτα οταν μου αλλαξανε δεξαμενη..το εχω παει 3-4 φορες αλλα το προβλημα δν λυνεται,και 2ο..για καποιο λογο οταν μου γυριζει σε αεριο μου τρωει και βενζινη υπερβολικα πολυ..(ξερω οτι ψεκαζει βενζινη αρκετες φορες οταν ανεβενουν οι στροφες,αλλα οχι και ετσι ρε παιδια,εδω μου δειχνει οτι τρωει αρκετη βενζινη οσο εχω αεριο μεσα,επειδη ειναι γαλλικο,μου πανε οτι νομιζει οτι κινητε με βενζινη και δειχνει λανθασμενα,ενω μεσα εχει κανονικα..αυτο μου το εχουν πει 2-3 μαστοροι υγραεριου..αλλα δεν ξερω..εχετε καμια ιδεα τι να κανω?μου εχουν σπασει τα νευρα
panos1994
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Παρ 16 Ιούλ, 2021 17:57

Re: αλλαγη δεξαμενης

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 16 Ιούλ, 2021 20:48

panos1994 έγραψε:καλησπερες,εχω 2 θεματακια..αλλαξα δεξαμενη διοτι ειχε ληξη,μου βαλανε 40αρα και καινουργια αεροβαλβιδα,απο τοτε που το πηρα με καινουργια δεξαμενη,δειχνει μονιμα το αεριο στην ρεζερβα,το εχω φουλαρε 3-4φορες,το εχω αδιασει τους το εχω παει,σημερα μου αλλαξανε και φλοτερ ,μου πανε τωρα θα δειξει,παλι τα ιδια,μονιμα ρεζερβα,και ενας ηχος οταν παταω γκαζι αν αυξηθουν οι στροφες .και ολα αυτα οταν μου αλλαξανε δεξαμενη..το εχω παει 3-4 φορες αλλα το προβλημα δν λυνεται,και 2ο..για καποιο λογο οταν μου γυριζει σε αεριο μου τρωει και βενζινη υπερβολικα πολυ..(ξερω οτι ψεκαζει βενζινη αρκετες φορες οταν ανεβενουν οι στροφες,αλλα οχι και ετσι ρε παιδια,εδω μου δειχνει οτι τρωει αρκετη βενζινη οσο εχω αεριο μεσα,επειδη ειναι γαλλικο,μου πανε οτι νομιζει οτι κινητε με βενζινη και δειχνει λανθασμενα,ενω μεσα εχει κανονικα..αυτο μου το εχουν πει 2-3 μαστοροι υγραεριου..αλλα δεν ξερω..εχετε καμια ιδεα τι να κανω?μου εχουν σπασει τα νευρα
Τι μοντέλο είναι το αμάξι ; Και τι σύστημα έχεις ;
Πολύ πιθανόν το θέμα σου να λυθεί με emulator που διορθώνει το θέμα της ένδειξης με τη βενζίνης .

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: αλλαγη δεξαμενης

Δημοσίευσηαπό Lpgakias » Παρ 01 Οκτ, 2021 12:14

Καλησπέρα ομάδα σε κάνα χρόνο περίπου πρέπει να αλλάξω δεξαμενή για να περάσω ΚΤΕΟ για να μην τρέχω τελευταία στιγμή έχετε κάποιον στα νότια έμπιστο και καλό εγκατάστατη?
Νότια προάστια πέριξ
Ευχαριστώ
Lpgakias
 
Δημοσιευσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ 26 Δεκ, 2020 16:54


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 36 επισκέπτες