Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό mik » Παρ 28 Οκτ, 2011 21:33

Λοιπον το εγκατεστησα και εγω και ειναι αψογο
Ιδιως σε αμαξια σαν το δικο μου που δεν δειχνει ενδειξεις απο τον εγκεφαλο (οπως καταναλωση κ.α)
λιγο που το ειδα ενδειξη καυσιμου στιγμιαια και χ100χιλ. δειχνει και με βενζινη και με αεριο
Θα το δω τις επομενες μερες και θα επανελθω.
ο ανταπτορας που πηρα και παιζει σε ford (δοκιμασμενο σε maverick και focus) ειναι αυτος
http://www.ebay.com/itm/370541812144?ss ... 1497.l2649

το προγραμμα υπαρχει στο blackmart

οσοι δεν μπορουν να το συνδεσουν με το bluetooth αφου ανοιξουμε, το συνδεσουμε και ανοιξουμε την εφαρμογη (στο κεντρικο μενου) πρεπει να πατησουμε το κουμπι του μενου του κινητου μας ωστε να εμφανιστουν οι ρυθμισεις του προγραμματος και να ρυθμισουμε την συνδεση του με το obd(εκει ειχα κολλησει εγω και δεν μπορουσε να δει τον ανταπτορα το προγραμμα ενω το ειχα συνδεσει με το bluetooth)

αυτα τα ολιγα για τωρα
Ford Maverick 2.3 with vialle lpfi system
mik
 
Δημοσιευσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ, 2011 16:10

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό tsopirs » Παρ 28 Οκτ, 2011 22:51

Πιεσεις turbo κτλ δειχνει το προγραμμα...Δεν μπορω να βρω ενα blackmarket βα λειτουργει να το δοκιμαζω...Τα αγοραζω αν ειναι καλο και δειχνει αλλα τα 15λεπτα που εχει για επιστροφη ειναι πολυ λιγα
Άβαταρ μέλους
tsopirs
 
Δημοσιευσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιούλ, 2011 16:50

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό tommygun » Σάβ 29 Οκτ, 2011 00:08

χμ, μαλλον βιαστηκα να το παραγγειλω και τωρα βλεπω οτι δεν αναφερει τα δικα μου αυτοκινητα στα μοντελα που υποστηριζει...
tommygun
 
Δημοσιευσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Αύγ, 2011 20:54

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό KrazyA » Σάβ 29 Οκτ, 2011 00:40

tommygun έγραψε:χμ, μαλλον βιαστηκα να το παραγγειλω και τωρα βλεπω οτι δεν αναφερει τα δικα μου αυτοκινητα στα μοντελα που υποστηριζει...

Καλά μην χολοσκάς, ούτε τα δικά μου αναφέρονται αλλά το εργαλείο τελικά δουλεύει μια χαρά ;)

Για όσα ρωτάνε οι φίλοι πιο πάνω δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα, ούτε έχω και τις εξειδικευμένες γνώσεις για να μου είναι χρήσιμα πολλά από αυτά. Αλλά είναι τόσα πολλά αυτά που κάνει που πιστεύω πως σύντομα θα κατασταλάξω σε κάποιο βολικό σετ από μετρητές για μόνιμη απεικόνιση. Μόλις βρω χρόνο θα το δω καλύτερα και θα επανέλθω...
KrazyA
 
Δημοσιευσεις: 94
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ, 2011 23:44

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Σάβ 29 Οκτ, 2011 11:05

odys2008 έγραψε:Astrajtg δεν μπορεί να δείξει αναλογία καυσίμου αέρα, αφού τα αμάξια μας δεν έχουν wideband Λ. Απλά μπορείς να δεις αν είσαι πλούσιος ή φτωχός, αλλά και τα fuel trims, οπότε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για το τι κάνει το αμάξι με το υγραέριο. Εμένα είναι στο +5% το long fuel trim που σημαίνει ότι είμαι πάρα πολύ καλά από θέμα ρύθμισης, γιατί απέχω από το κέντρο της κλίμακας μόλις 5%

Αν δειχνει fuel trims τοτε οκ. Σε τι αμαξι το δοκιμασες ?
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό odys2008 » Σάβ 29 Οκτ, 2011 11:47

Σε renault megane II το έχω δοκιμάσει, σε συνδιασμό με το πρόγραμμα pcmscan
odys2008
 
Δημοσιευσεις: 125
Εγγραφή: Πέμ 07 Απρ, 2011 19:22

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό mik » Σάβ 29 Οκτ, 2011 17:21

tsopirs έγραψε:Πιεσεις turbo κτλ δειχνει το προγραμμα...Δεν μπορω να βρω ενα blackmarket βα λειτουργει να το δοκιμαζω...Τα αγοραζω αν ειναι καλο και δειχνει αλλα τα 15λεπτα που εχει για επιστροφη ειναι πολυ λιγα


εδω ειναι ενα λινκ για το blackmart
http://www.4shared.com/file/GgZiTCwb/Bl ... 49_b93.htm
Ford Maverick 2.3 with vialle lpfi system
mik
 
Δημοσιευσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ, 2011 16:10

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό tsopirs » Σάβ 29 Οκτ, 2011 18:46

Χιλια ευχαριστω...Στα βγαζει και εσενα στην Γλωσσα κινεζικα;;;
Άβαταρ μέλους
tsopirs
 
Δημοσιευσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιούλ, 2011 16:50

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό mik » Σάβ 29 Οκτ, 2011 20:09

εαν ενοεις το blackmart, οχι μου τα γραφει στα αγγλικα κανονικα , οπως και το προγραμμα στα αγγλικα
Ford Maverick 2.3 with vialle lpfi system
mik
 
Δημοσιευσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ, 2011 16:10

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό GREGORI » Σάβ 29 Οκτ, 2011 21:12

Μία ερωτηση αν ξερετε να μου πειτε ,ενδεχετε αυτο το προγραμμα κατ΄ αρχην να κυκλοφορει και για λειτουργικο symbian; και δευτερον αυτο το μαραφετι κανει για συστημα canbus;
Jetta 1.6 mpi Ζavoli άνευ λαδιέρας - 55000 ++χλμ -1200 hour LPG/215 hour βενζινη/
GREGORI
 
Δημοσιευσεις: 263
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ, 2010 23:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 79 επισκέπτες