Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Πέμ 17 Νοέμ, 2011 19:50

Γραψε λαθος, μολις ειδα οτι παρηγγειλα το v1.4 . Ε ποσο ποιο αργο μπορει να'ναι...
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό tsopirs » Πέμ 17 Νοέμ, 2011 23:56

Μπορει να ειναι το ιδιο...εβαλα και το προγραμμα.ζοριζομαι λιγο με της ρυθμισεις.
Άβαταρ μέλους
tsopirs
 
Δημοσιευσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιούλ, 2011 16:50

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό mik » Τετ 23 Νοέμ, 2011 16:24

για αυτους που νομιζουν οτι δεν μπορουν να προσθεσουν και αλλες οθονες για ενδειξεις στο συγκεκριμενο προγραμμα, αναφερω τον τροπο
μπαινουμε στις ενδειξεις , παμε σε μια αδεια οθονη,παταμε μενου,add display και πανω σε μια απο τις οθονες που εχει σαν default το προγραμμα(σε οποια το κανουμε θα μας βγαλει τετοιου σχηματος οθονη) κανουμε με το δαχτυλο μας προς τα αριστερα και μας βγαζει να φτιαξουμε οθονη με οτι ενδειξη θελουμε. Αμα πατησατε λαθος σχημα πατωντας επανω στην οθονη που καναμε απλα αλλαζουμε τον τυπο.

αυτα γιατι και εγω δεν το ηξερα και το ανακαλυψα τυχαια
Ford Maverick 2.3 with vialle lpfi system
mik
 
Δημοσιευσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ, 2011 16:10

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Τετ 23 Νοέμ, 2011 16:43

γινετε φιλε να εχεις πολλες οθονες μαζι αλλα δεν ειναι οτι καλυτερο!!!! ;)
επειδη ειναι μεσο bluetoth η λογο λειτουργικου του turque,η λογο επεξαργαστη κινητου,αργει να παρει μετρησεις εαν εχεις παλλα παραθυρα μετρησεων ανοιχτα,π.χ εαν βαλεις να βλεπεις afr με αλλα παραθυρα μετρησεων ανοιχτα θα δεις οτι στο afr που θες ακαριαια μετρηση αργει ενω οταν το εχεις μονο του οχι! ;)
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό mik » Πέμ 24 Νοέμ, 2011 15:53

σε αυτο που λες μπορει να εχεις δικιο( δεν το εχω τρεξει αρκετα για να δω τι παιζει)
Εγω απλα αναφερα για τις αλλες ενδειξεις γιατι νομιζα οτι πχ δεν μπορουν να βαλω σε μεγαλη οθονη την ενδειξη λιτρα/100
Απλα για να μαθουνε και αλλοι τις δυνατοτητες του
Ford Maverick 2.3 with vialle lpfi system
mik
 
Δημοσιευσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ, 2011 16:10

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό vaxalis » Πέμ 24 Νοέμ, 2011 16:36

mik έγραψε:σε αυτο που λες μπορει να εχεις δικιο( δεν το εχω τρεξει αρκετα για να δω τι παιζει)
Εγω απλα αναφερα για τις αλλες ενδειξεις γιατι νομιζα οτι πχ δεν μπορουν να βαλω σε μεγαλη οθονη την ενδειξη λιτρα/100
Απλα για να μαθουνε και αλλοι τις δυνατοτητες του

α οκ ναι!!!εγω απλα ειπα για ποιο γρηγορες ενδηξεις! :D
vaxalis
 
Δημοσιευσεις: 297
Εγγραφή: Τρί 28 Δεκ, 2010 01:33

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό mik » Παρ 25 Νοέμ, 2011 11:23

Επισης προσοχη με το iphone εχει ασυμβατοτητα με το bluetooth , χρειαζεται wifi ανταπτορα που ειναι πιο ακριβως γυρω στα 50-55 ευρω με τα μεταφορικα απο το ebay
Ford Maverick 2.3 with vialle lpfi system
mik
 
Δημοσιευσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ, 2011 16:10

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό tsopirs » Τετ 30 Νοέμ, 2011 21:38

Μου ειρθε και εμενα η εκδοση 1,5 η νεα.Καλο αλλα επειδη τα αγγλικα μου ειναι βρεφικα δεν ξερω πως να το σεταρω...Μου δειχνει ωρες ωρες στιγμαια μεγαλη πιεση του tourbo και δεν ξερω τι να κανω..Εμενα μεσα δεν ειχε το cd που εχουνε καποια..Το χρειαζομαι για να σεταρω..Στο μενου για το αμαξι βλεπω μονο κατι για κυλινδρισμο,ευκολο,βαρος το τριτο,ευκολο,τυπος καυσιμου(petrol εχω)το boost δεν ξερω ποσα να το βαλω και φυσικα την ογκομετρικη πιεση..Βαζω καπου αλογα;;πως βλεπω αν εχω φτωχο η πλουσιο μειγμα;;;Πολυ αισθητηρες μου Δεν παιζουνε...Στο tigra δεν μπορεσα να το συνδεσω..
Άβαταρ μέλους
tsopirs
 
Δημοσιευσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιούλ, 2011 16:50

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό rufous » Πέμ 01 Δεκ, 2011 20:21

tsopirs έγραψε:Εμενα μεσα δεν ειχε το cd που εχουνε καποια..Το χρειαζομαι για να σεταρω..


Μπορείς να κατεβάσεις αυτό που είναι και δωρεάν: ;)
http://www.scantool.net/scantool/downlo ... 121win.exe

"ScanTool.net is open-source diagnostic software originally designed by ScanTool.net developers."
rufous
 
Δημοσιευσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν, 2011 03:01

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό tsopirs » Πέμ 01 Δεκ, 2011 20:37

Ευχαριστω πολυ φιλε..Οποιος μπορει να μου απαντησει και για τα υπολοιπα θα ημουνα ευτηχης
Άβαταρ μέλους
tsopirs
 
Δημοσιευσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιούλ, 2011 16:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 41 επισκέπτες





cron