Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Αέριος ή υγρός ψεκασμός; Ποιο σύστημα να επιλέξω για μεγάλου κυβισμού κινητήρες; Τα Turbo δουλεύουν με υγραέριο; Σύστημα λίπανσης βαλβίδων

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό lamprosdl » Πέμ 01 Δεκ, 2011 21:55

Είμαι κάτοχος ενός ΖΤΕ με λειτουργικό anroid και σκέφτομαι να προμηθευτώ το ΟΒΤ2. Θα χρειαστώ κάτι άλλο για να βλέπω τις ενδείξεις που χρειάζομαι;
Mazda 6 BRC PLUG N DRIVE 84.000 km
Mitsubishi colt BRC sequent 24 70.000 km
Άβαταρ μέλους
lamprosdl
 
Δημοσιευσεις: 61
Εγγραφή: Δευτ 10 Ιαν, 2011 23:46

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό KrazyA » Παρ 02 Δεκ, 2011 08:27

Εκτός από του BT OBD2 (hw) θα χρειαστείς και το πρόγραμμα (sw) από το Market (προφανές αλλά το αναφέρω), και λίγο χρόνο για να το σετάρεις και εξοικιωθείς. Πέραν αυτών ουδέν.
KrazyA
 
Δημοσιευσεις: 94
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ, 2011 23:44

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό spirosioa » Πέμ 08 Δεκ, 2011 17:09

Αν το παραγγείλω απο κινέζο πληρώνω φόρους?
spirosioa
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ 08 Δεκ, 2011 17:04

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό tsopirs » Πέμ 08 Δεκ, 2011 18:16

Σιγουρο δεν ειναι...τιποτα...Εγω δεν πληρωσα αλλα ειναι και μικρη η αξια..Δες αν μπορει να σου βαλει ακομα μικροτερο κοστος και σαν δωρο.
Άβαταρ μέλους
tsopirs
 
Δημοσιευσεις: 513
Εγγραφή: Κυρ 17 Ιούλ, 2011 16:50

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό Giannis » Πέμ 08 Δεκ, 2011 18:58

Αν κατεβάσουμε την εφαρμογήκαι μετά κάνουμε φορμάτ, πρέπει να την ξαναπληρώσουμε?
Fiat Panda100HP powered by EUROPEGAS 4ης Γενιάς Αερίου Ψεκασμού άνευ λαδιέρας..
Άβαταρ μέλους
Giannis
 
Δημοσιευσεις: 290
Εγγραφή: Σάβ 04 Δεκ, 2010 13:34
Τοποθεσία: Athens

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό KrazyA » Πέμ 08 Δεκ, 2011 23:37

spirosioa έγραψε:Αν το παραγγείλω απο κινέζο πληρώνω φόρους?

99,99% όχι.
Εκτός και αν πέσεις σε περίπτωση ελέγχου και ανοίξουν το δέμα (αν είναι πολύ ογκώδες ή βαρύ), και ταυτόχρονα κάποιος το κοστολογίσει σε αξία άνω των 100 δολλαρίων. Απίθανο αλλά όχι αδύνατο για χώρα σαν την Ελλάδα. Προσωπικά έχω παραλάβει τουλάχιστον 50 δέματα από Κίνα/Χονγκ-Κονγκ και ποτέ δεν έγινε κάτι τέτοιο, έχει τύχει 2-3 φορές να ανοίξουν δέμα στο ταχυδρομείο και να το ξανακλείσουν με ταινία των ΕΛΤΑ, αλλά να πληρώσω έξτρα ή να χαθεί κάτι ποτέ.
KrazyA
 
Δημοσιευσεις: 94
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ, 2011 23:44

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό KrazyA » Πέμ 08 Δεκ, 2011 23:45

Giannis έγραψε:Αν κατεβάσουμε την εφαρμογήκαι μετά κάνουμε φορμάτ, πρέπει να την ξαναπληρώσουμε?

Και ναι και όχι. Δηλαδή όχι αν έχεις φυλάξει το email ενεργοποίησης (που συνήθως στέλνει ο πωλητής).
Βασικά μετά το φορμάτ θα έχει χαθεί το πιστοποιητικό αγοράς και θα θέλει επανενεργοποίηση κάθε εφαρμογή. Δεν γίνεται δηλαδή αυτόματα επανενεργοποίηση από το λειτουργικό. Αυτό γιατί όσοι θα έχετε δοκιμάσει θα δείτε πως μπορεί κάποιος με το ίδιο gmail να έχει πολλές διαφορετικές εγκαταστάσεις εφαρμογών σε πολλά κινητά, tablets κλπ, σαν να είναι το καθένα αυτόνομο.
Προσωπικά είχα αγοράσει από το Market δύο εφαρμογές, και θυμάμαι που μου είχαν στείλει και email με έναν κωδικό για επανενεργοποίηση σε περίπτωση σαν αυτήν που αναφέρεις. Έκανα αναβάθμιση στο κινητό και μετά διαπίστωσα ότι είχα στα mail μου φυλάξει μόνον το ένα από τα δύο με τους κωδικούς. Έτσι έσωσα μόνον την μία εκ των δύο... Δίδαγμα : ποτέ δεν διαγράφουμε τα σχετικά επιβεβαιωτικά mail με κωδικούς.
KrazyA
 
Δημοσιευσεις: 94
Εγγραφή: Τρί 26 Ιούλ, 2011 23:44

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό astragjtg » Παρ 09 Δεκ, 2011 00:56

Εγω που κατεβασα και εγκατεστησα το αρχειο απο καποιο torrent cite, δεν μου ζητησε τιποτα και φαινεται να δουλευει κανονικα μεχρι τωρα(δεν το εχω συνδεσει ακομα με την obd).
ASTRA G 1.6 ΜΕ ICOM JTG LPG KIT
Άβαταρ μέλους
astragjtg
 
Δημοσιευσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν, 2011 17:51

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό spirosioa » Παρ 09 Δεκ, 2011 02:05

οκ ...ευχαριστω tsopirs και krazyA για τις πληροφορίες
spirosioa
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ 08 Δεκ, 2011 17:04

Re: Torque + ODB2 BT : Σύστημα Παρακολούθησης Απόδοσης

Δημοσίευσηαπό mik » Παρ 09 Δεκ, 2011 11:17

Giannis έγραψε:Αν κατεβάσουμε την εφαρμογήκαι μετά κάνουμε φορμάτ, πρέπει να την ξαναπληρώσουμε?


για να μην εχεις τετοια θεματα αμα κανεις root το κινητο σου μετα κατεβαζεις το titanium backup απο το market και σωζεις τις εφαρμογες που θελεις.
μετα απο φορματ η αλλαγη rom, απλα ξανακανεις root ξαναπερνας το προγραμμα και κανεις επαναφορα τις εφαρμογες σου με ολα τα δεδομενα
Το μονο θεμα σε αυτο ειναι να την ψαξεις πως γινεται root το κινητο σου
Ford Maverick 2.3 with vialle lpfi system
mik
 
Δημοσιευσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ, 2011 16:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες