Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Αναμμένα λαμπάκια vw passat

Αναμμένα λαμπάκια vw passat

Δημοσίευσηαπό nickL » Δευτ 24 Ιούλ, 2017 15:53

Σε ένα Vw passat του 2006 του κουμπάρου μου, έβγαλε λαμπάκι κινητήρα και μετά από λίγο έμεινε. Πήγε αντιπροσωπεία, άλλαξε 3 πολλαπλασιαστές και έσβησε το λαμπάκι όλα οκ. Την επόμενη εβδομάδα άλλαξε και τον τέταρτο γιατί του είπαν να είναι όλοι καινούργιοι καλύτερα.

Για μία εβδομάδα ήταν οκ. Μετά του άναβαν όλες οι ενδείξεις, φρένα, esp, όλα μαζί τα λαμπάκια. Μετά ξαναάναψε βλάβη κινητήρα. Είναι αυτό που λέμε ψώνισε από σβέρκο. (δεν πρόκειται να σκεφτώ να πάρω vw πραγματικά ποτέ).

Πιο πολύ θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς κάποιον καλό μάστορα - συνεργείο στη Μαγνησία, άντε Λάρισα. Στις δύο αντιπροσωπείες που πήγε ακόμα με το λαμπάκι είναι αναμμένο και έχει δώσει 800 ευρώ ο άνθρωπος. Ξέρετε κανένα καλό συνεργείο ρε παιδιά; Ευχαριστώ.

Τώρα τι μπορεί να είναι αυτό, ούτε που μπαίνω στον κόπο να ρωτήσω.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Αναμμένα λαμπάκια vw passat

Δημοσίευσηαπό Qgas » Δευτ 24 Ιούλ, 2017 17:21

Γιατι εδωσε 800 ευρω χαζος ειναι ? τι εκανε αλλαξε μοτερ ? στον εγκαταστατη να παει ..
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594

Re: Αναμμένα λαμπάκια vw passat

Δημοσίευσηαπό meletis » Δευτ 24 Ιούλ, 2017 17:47

Εχει υγραεριο; Τα VW εχουν θεματα με τους πολλαπλασιαστες, αλλα με το κωδικο βλαβης πιστευω θα βγαλει ακρη.
Τι συστημα εχει;

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: Αναμμένα λαμπάκια vw passat

Δημοσίευσηαπό papoys » Δευτ 24 Ιούλ, 2017 21:01

Qgas έγραψε:Γιατι εδωσε 800 ευρω χαζος ειναι ? τι εκανε αλλαξε μοτερ ? στον εγκαταστατη να παει ..


Απλά γιατί πήγε σε συνεργείο όπου εμπιστεύτηκε τον ιδιοκτήτη για την αγορά και την εγκατάσταση των ανταλακτικών που συζητούσαμε στην άλλη
ενότητα.
Όποιος δε βάζει μυαλό καλά να πάθει μπας και ξυπνήσουμε.
opel vectra 1,6 με emmegas (πριν zanardi) 219.000 χιλ. με lpg και 347.000 στο κοντέρ
Άβαταρ μέλους
papoys
 
Δημοσιευσεις: 1960
Εγγραφή: Τρί 19 Μαρ, 2013 06:42
Τοποθεσία: 15344 Γέρακας

Re: Αναμμένα λαμπάκια vw passat

Δημοσίευσηαπό nickL » Σάβ 29 Ιούλ, 2017 16:53

Καλησπέρα παιδιά,

από βιασύνη προχθές δεν πρόλαβα να πω ότι το αυτοκίνητο δεν έχει υγραέριο, απλώς το έβαλα σ' αυτήν την ενότητα αλλά έπρεπε να το πω ότι δεν έχει υγραέριο.

Ο άνθρωπος που λέτε έδωσε 800 ευρώ γιατί δεν ξέρει..

Ξαναάναψαν όλα τα λαμπάκια, και του είπαν στην αντιπροσωπεία, 2 καταλύτες αλλαγή και το abs, σύνολο (κρατηθείτε) 4.000 ευρώ. Πάω στοίχημα ότι δεν είναι καν σίγουροι ότι αυτό θα διορθώσει το πρόβλημα. Το πήρε τρέχοντας και ψάχνει.

Το πήγε αλλού τελικά, αν υπάρχει κάποιο αξιοπρεπές συνεργείο Νομό Μαγνησία, αν θέλετε στείλετε μου κάποιο πμ.

Ευχαριστώ.
nickL
 
Δημοσιευσεις: 338
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ, 2015 00:25

Re: Αναμμένα λαμπάκια vw passat

Δημοσίευσηαπό meletis » Σάβ 29 Ιούλ, 2017 18:24

Ψαξε γιατι γνωστος με VW Sirocco , ενω ειχε προβλημα με τη μοναδα ABS και αναβαν λαμπακια , πηγε σε 3-4 αντιπροσωπειες ακρη δεν εβγαλε, τελικα πηρε απο εξωτερικο και μετα απο 2 μηνες του εστειλαν εγγραφο για ανακληση.Δειτε μηπως εμπιπτει σε καποια ανακληση και το δικο σας

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Συζήτηση γενικού περιεχομένου – Εκφραστείτε ελεύθερα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες