Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πρόταση για υγραέριο σε Toyota Yaris Verso '04

Πρόταση για υγραέριο σε Toyota Yaris Verso '04

Δημοσίευσηαπό NikosAivatzidis » Πέμ 22 Απρ, 2021 18:57

Καλησπέρα στην ομάδα!

Ελπίζω ότι βρήκα κάπως ένα σωστό σημείο να κάνω την ερώτηση:

μπορώ να βρώ προτάσεις για το πού (σωστός μάστορας) και τί (μάρκα ποιοτική και ίσως συμβατή με το αυτοκίνητό μου) να βάλω σε ένα Toyota Yaris Verso '04?

Είδα ήδη ότι έχει βγεί πρόβλημα σε μερικά Toyota, οπότε αν υπάρχει κάπου υλικό για το τί να προσέξω, θα ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Νίκος
NikosAivatzidis
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 22 Απρ, 2021 18:31

Re: Πρόταση για υγραέριο σε Toyota Yaris Verso '04

Δημοσίευσηαπό meletis » Σάβ 24 Απρ, 2021 22:46

NikosAivatzidis έγραψε:Καλησπέρα στην ομάδα!

Ελπίζω ότι βρήκα κάπως ένα σωστό σημείο να κάνω την ερώτηση:

μπορώ να βρώ προτάσεις για το πού (σωστός μάστορας) και τί (μάρκα ποιοτική και ίσως συμβατή με το αυτοκίνητό μου) να βάλω σε ένα Toyota Yaris Verso '04?

Είδα ήδη ότι έχει βγεί πρόβλημα σε μερικά Toyota, οπότε αν υπάρχει κάπου υλικό για το τί να προσέξω, θα ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Νίκος

Πλέον όλα τα κίτ υγραερίου έχουν αναβαθμιστεί . Πολύ πιθανόν έχεις μηχανικές βαλβίδες ( δέν αναφέρεις και το κωδικό μοτέρ ) , άμα όντως είναι μηχανικές επιβάλλεται μέτρηση - έλεγχος διάκενων βαλβιδών κάθε 40,000 χιλιόμετρα . Το αμάξι θα πρέπει να δουλεύει σωστά στήν βενζίνη πρίν τήν οποιαδήποτε μετατροπή . Τα υπόλοιπα είναι θέμα γνώσης του εγκαταστάτη που θα επιλέξεις . Καλό θα ήταν να ενεργοποιηθεί και η προσθήκη βενζίνης ειδικά στα φορτία , δηλαδή να ρίχνει κάποιο ποσοστό και βενζίνης . Αυτά θα στα ρυθμίσει ο εγκαταστάτης σου. Ρώτησε τον και τι ισχύει , και έχει αναλυθεί και εδω στο φόρουμ εάν διαβάσεις.
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Συζήτηση γενικού περιεχομένου – Εκφραστείτε ελεύθερα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 52 επισκέπτες