Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Prins

Prins

Δημοσίευσηαπό FiatPuntoEvo » Τετ 03 Νοέμ, 2021 02:43

Καλησπέρα είμαι νέος στην ομάδα αλλά και στην υγραεριοκίνηση. Λοιπόν αγόρασα ένα Fiat Punto evo 2010 μοντέλο με έτοιμο τοποθετημένο υγραέριο Prins από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη. Μου είπε κάποια πράματα για το υγραέριο (μιας και είναι η πρώτη μου επαφή με αυτό). Όλα καλά μέχρι στιγμής το μόνο θέμα που έχει είναι ότι στο κουμπί που το γυρνάς σε βενζίνη αέριο αναβοσβήνει ένα κίτρινο θαυμαστικό θα έπρεπε να ανησυχώ για αυτό; Επίσης όταν το αγόρασα όλα τα λαμπάκια άναβαν πράσινο από το αέριο και κάποια στιγμή σβήσανε όλα μαζί (τελείωσε το αέριο) κανονικά δν θα έπρεπε να έσβηνε ένα ένα αναλόγως με το ποσο αέριο έχει μείνει μέρα; Ελπίζω να μην σας κούρασα.
FiatPuntoEvo
 
Δημοσιευσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 03 Νοέμ, 2021 02:30

Re: Prins

Δημοσίευσηαπό meletis » Τετ 03 Νοέμ, 2021 17:44

FiatPuntoEvo έγραψε:Καλησπέρα είμαι νέος στην ομάδα αλλά και στην υγραεριοκίνηση. Λοιπόν αγόρασα ένα Fiat Punto evo 2010 μοντέλο με έτοιμο τοποθετημένο υγραέριο Prins από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη. Μου είπε κάποια πράματα για το υγραέριο (μιας και είναι η πρώτη μου επαφή με αυτό). Όλα καλά μέχρι στιγμής το μόνο θέμα που έχει είναι ότι στο κουμπί που το γυρνάς σε βενζίνη αέριο αναβοσβήνει ένα κίτρινο θαυμαστικό θα έπρεπε να ανησυχώ για αυτό; Επίσης όταν το αγόρασα όλα τα λαμπάκια άναβαν πράσινο από το αέριο και κάποια στιγμή σβήσανε όλα μαζί (τελείωσε το αέριο) κανονικά δν θα έπρεπε να έσβηνε ένα ένα αναλόγως με το ποσο αέριο έχει μείνει μέρα; Ελπίζω να μην σας κούρασα.
Εάν βρίσκεσαι Αθήνα , επικοινώνησε με το Qgas δουλεύει τα συγκεκριμένα , γράφει και εδώ στο φόρουμ . Τι καλύτερο θα ήταν ενας έλεγχος του συστήματος και ίσως το θαυμαστικό δηλώνει κάποιο σφάλμα ή να είναι ώρα για συντήρηση . Οι εγκέφαλοι υγραερίου μετράνε ώρες λειτουργίας

Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Συζήτηση γενικού περιεχομένου – Εκφραστείτε ελεύθερα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 61 επισκέπτες