Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

AUDI Q3 35TFSI MHEV

AUDI Q3 35TFSI MHEV

Δημοσίευσηαπό Antoniosps » Πέμ 16 Σεπ, 2021 13:27

Χαιρετώ σε όλη την παρέα του autogas forum.

Έχω αγοράσει ένα AUDI Q3 35 TFSI MHEV έτος 2021 και θέλω να τοποθετήσω κιτ υγραερίου. Γνωρίζω ότι θα χάσω την εγγύηση του κινητήρα και καλό θα ήταν να περιμένω να κάνω την μετατροπή αφού λήξει.
Μου έχουν προτείνει από γνωστό συνεργείο το κιτ της Prins vs 3.0 άμεσου ψεκασμού. Με ένα επιπλέον κόστος μου πρότειναν να βάλω και το σύστημα καθαρισμού των μπεκ βενζίνης.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω κατά πόσο αξιόπιστα είναι τα Prins και εάν κάποιος γνωρίζει παρόμοια μετατροπή στο ίδιο αυτοκίνητο.

Εάν έχετε οποιαδήποτε συμβουλή θα εκτιμούσα ιδιαίτερα τις απόψεις σας.

Ευχαριστώ.
Antoniosps
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 16 Σεπ, 2021 13:15

Re: AUDI Q3 35TFSI MHEV

Δημοσίευσηαπό geopapad0p » Σάβ 18 Σεπ, 2021 14:44

Καλορίζικο φίλε. Δεν μπαίνω στην τσέπη σου , αλλά καινούριο αμάξι δεν το λυπάσαι να στο γεμίσουν τρύπες για μετατροπές. Εφόσον το έχεις πάρει απόφαση πρέπει να βρεις εγκαταστατη που να έχει εμπειρία στο αμάξι κ ας τον πληρώσεις κ κάτι παραπάνω.
D-4D...
geopapad0p
 
Δημοσιευσεις: 104
Εγγραφή: Τρί 09 Οκτ, 2012 10:57

Re: AUDI Q3 35TFSI MHEV

Δημοσίευσηαπό meletis » Σάβ 18 Σεπ, 2021 18:01

Σε τόσο καινούργιο αμάξι θα ήμουν υπό σκέψη . Πόσα χιλιόμετρα κάνεις ετησίως ;
Κοίταξε για συστήματα άμεσου ψεκασμού εάν έχουν βγάλει βάσει κωδικού μοτέρ μόνο που έρχονται και προ ρυθμισμένα .

Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22

Re: AUDI Q3 35TFSI MHEV

Δημοσίευσηαπό Antoniosps » Τρί 21 Σεπ, 2021 10:41

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Κάνω περίπου 9000 χλμ/έτος. Έχει βγει κιτ βάσει του κωδικού του κινητήρα και προ ρυθμισμένο εγκέφαλο της PRINS. Μου πρότειναν QGAS και μάλλον προς τα εκεί κλείνω (έχουν ήδη ασχοληθεί με άμεσου ψεκασμού κινητήρες). Έχει βγάλει και η LOVATO αλλά προτιμώ το PRINS.

Γνωρίζετε κάποιον άλλο εγκαταστάτη;
Antoniosps
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 16 Σεπ, 2021 13:15

Re: AUDI Q3 35TFSI MHEV

Δημοσίευσηαπό Antoniosps » Δευτ 25 Απρ, 2022 11:32

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Τελικά έβαλα το PRINS στην αντιπροσωπεία.
Από τη δεύτερη ή τρίτη μέρα άρχισε να μου εμφανίζει σφάλμα κατά την εκκίνηση του κινητήρα.
Επιπλέον τρέμει ο κινητήρας. Προσπάθησα να το οδηγήσω με το σφάλμα και το τρέμουλο αλλά δεν οδηγείται το αμάξι.
Ακόμα και η αλλαγή των ταχυτήτων (αυτόματο) γίνεται ανώμαλα.


Σβήνω το αυτοκίνητο και το ανάβω ξανά κάνα δυο φορές μέχρι να φύγει το σφάλμα και το τρέμουλο.

Γνωρίζει κανείς κάτι ;
Antoniosps
 
Δημοσιευσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 16 Σεπ, 2021 13:15

Re: AUDI Q3 35TFSI MHEV

Δημοσίευσηαπό Candlemass » Τετ 11 Μάιος, 2022 11:13

Δεν γνωρίζω κάτι σχετικά με την ερώτησή σου για να σε βοηθήσω φίλε, αλλά με τόσο λίγα χιλιόμετρα/έτος δε θα έπρεπε καν να μπείς στη διαδικασία της μετατροπής. Από θέμα οικονομικής επένδυσης δεν συνέφερε με τίποτα.
Από κει και πέρα, η αντιπροσωπεία δεν σου έδωσε κάποια εγγύηση για την εγκατάσταση; Τι σου λένε;
VW EOS 1.4 TSi : LandiRenzo Omegas Direct
Land Rover Freelander SE 1.8 : LandiRenzo Omegas EVO
Άβαταρ μέλους
Candlemass
 
Δημοσιευσεις: 128
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιουν, 2015 21:00
Τοποθεσία: Αγ. Παρασκευή

Re: AUDI Q3 35TFSI MHEV

Δημοσίευσηαπό Qgas » Τετ 08 Ιουν, 2022 15:10

Antoniosps έγραψε:Χαιρετώ σε όλη την παρέα του autogas forum.

Έχω αγοράσει ένα AUDI Q3 35 TFSI MHEV έτος 2021 και θέλω να τοποθετήσω κιτ υγραερίου. Γνωρίζω ότι θα χάσω την εγγύηση του κινητήρα και καλό θα ήταν να περιμένω να κάνω την μετατροπή αφού λήξει.
Μου έχουν προτείνει από γνωστό συνεργείο το κιτ της Prins vs 3.0 άμεσου ψεκασμού. Με ένα επιπλέον κόστος μου πρότειναν να βάλω και το σύστημα καθαρισμού των μπεκ βενζίνης.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω κατά πόσο αξιόπιστα είναι τα Prins και εάν κάποιος γνωρίζει παρόμοια μετατροπή στο ίδιο αυτοκίνητο.

Εάν έχετε οποιαδήποτε συμβουλή θα εκτιμούσα ιδιαίτερα τις απόψεις σας.

Ευχαριστώ.

:D Πολυ σωστα σου προτειναν
QGAS LPG CENTER ATHENS
http://www.qgas.gr
210 9420594
Αμφιθεας και Ορφέως 45 Παλαιό Φάληρο
Άβαταρ μέλους
Qgas
Εγκαταστάτης
 
Δημοσιευσεις: 2696
Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ, 2011 13:14
Τοποθεσία: Αμφιθέας & Ορφέως Παλ.Φάληρο 210 9420594


Επιστροφή στο Audi

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες