Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Κατανάλωση Landirenzo EVO 12 σε Fiat panda 100hp 1.4

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Κατανάλωση Landirenzo EVO 12 σε Fiat panda 100hp 1.4

Δημοσίευσηαπό odysseasevo » Κυρ 24 Απρ, 2016 18:55

Αρχές Νοεμβρίου τοποθέτηση συστήματος Landirenzo Evo 12. Μετά από μερικές επισκέψεις τον πρώτο μήνα λύθηκαν κάποια θέματα εκκίνησης. Εξ αρχής όμως υπήρχε θέμα κατανάλωσης.
Δεξαμενή lpg 32 λίτρα προς χρήση.
Έχω διανύσει μέχρι σήμερα 14.000 χλμ και από αυτά τα 10 000 σε ταξίδια σχεδόν όλα με μία ταχύτητα περίπου 120 km/h.
Μέγιστη εμβέλεια που έχω δει 340 χλμ
Ελάχιστη 270 χλμ.
Η κατανάλωση για να μη σας παιδεύω κινείται κατά μέσο όρο στα 10l/100 χλμ.
Πριν ένα μήνα περίπου που έγινε το σέρβις των 10000 χλμ ο εγκατάστασης αναγνώρισε ότι η κατανάλωση είναι πολύ υψηλή και είπε ότι ήταν λογικό αφού ο χρόνος ψεκασμού ήταν στα 2 ms και μπροστά μου τον άλλαξε στο 1ms. Τι αποτέλεσμα από 320 χλμ ανά ρεζερβουάρ 32 λίτρων να ανέβω στα 330. Οι τιμές να αναφέρω είναι συνεχώς μετρήσιμες καθώς κάνω ταξίδια όπου καταναλώνεται όλη η δεξαμενή και πάντα ολικό γέμισμα και μηδενισμός χλμ στο trip control του αυτοκινήτου. Η κανονική κατανάλωση του panda σε βενζίνη κυμαίνεται στα 7,3 l. Ίσως νομίζω πρέπει να επισκεφθώ κάποιον που να κάνει έναν σωστό προγραμματισμό γιατί πλέον έχω κουραστεί να πηγαίνω από την άλλη άκρη της Αθήνας κάθε φορά που θα συμβαίνει κάτι κι έπειτα τι σύστημα μπήκε για να προσφέρει αυτά που λέει ο κατασκευαστής. Περιμένω σχόλια και συμβουλές. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G800H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
odysseasevo
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Τρί 13 Οκτ, 2015 01:22

Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 69 επισκέπτες