Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Πτώση στροφών σε lpg tech

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Πτώση στροφών σε lpg tech

Δημοσίευσηαπό sacs » Κυρ 10 Φεβ, 2019 21:31

Καλησπέρα. Έχω dacia duster 1600cc laureate 2011 με lpg tech από το 2012. Μέχρι το καλοκαίρι δεν μου είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Σε ταξίδι που έκανα τον Αύγουστο Αθήνα Ηγουμενίτσα, όταν το αυτοκίνητο είχε ταχύτητα πάνω από 110 χλμ, ξαφνικά, ενώ πατούσα γκάζι, έπεφταν οι στροφές, το αυτοκίνητο επιβράδυνε και μετά ξανα ανέβαζε στροφές. Με τη βενζίνη δεν το έκανε αυτό. Μέσα στην πόλη, με χαμηλές ταχύτητες πάει κανονικά. Το πήγα σε μάστορα και διέγνωσε ελαττωματικά μπεκ και έτσι τα αλλάξαμε 170 ευρώ. Μόλις το ξαναέβγαλα εθνική, ξανά τα ίδια. Το ξαναπήγα στον ίδιο, διέγνωσε φτωχό μείγμα, έκανε κάποιες ρυθμίσεις, αλλά ξανά τα ίδια. Την τελευταία φορά που του το πήγα, μου είπε ότι για κάποιον άγνωστο λόγο, ο εγκέφαλος δεν κρατούσε τις ρυθμίσεις και του έκανε reset, πέρασε τις ρυθμίσεις εξ αρχής και με διαβεβαίωσε ότι δεν θα ξαναέχω πρόβλημα. Βγήκα λοιπόν εθνική για Πήλιο και πήγα ταξίδι με βενζίνη, γιατί με αέριο δεν πάει μία. Υπάρχει καμία ιδέα ή μήπως ξέρετε κανένα αξιόπιστο συνεργείο; Έχω απογοητευτεί.
sacs
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ 10 Φεβ, 2019 21:09

Re: Πτώση στροφών σε lpg tech

Δημοσίευσηαπό erimitis » Δευτ 11 Φεβ, 2019 00:25

sacs έγραψε:Καλησπέρα. Έχω dacia duster 1600cc laureate 2011 με lpg tech από το 2012. Μέχρι το καλοκαίρι δεν μου είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Σε ταξίδι που έκανα τον Αύγουστο Αθήνα Ηγουμενίτσα, όταν το αυτοκίνητο είχε ταχύτητα πάνω από 110 χλμ, ξαφνικά, ενώ πατούσα γκάζι, έπεφταν οι στροφές, το αυτοκίνητο επιβράδυνε και μετά ξανα ανέβαζε στροφές. Με τη βενζίνη δεν το έκανε αυτό. Μέσα στην πόλη, με χαμηλές ταχύτητες πάει κανονικά. Το πήγα σε μάστορα και διέγνωσε ελαττωματικά μπεκ και έτσι τα αλλάξαμε 170 ευρώ. Μόλις το ξαναέβγαλα εθνική, ξανά τα ίδια. Το ξαναπήγα στον ίδιο, διέγνωσε φτωχό μείγμα, έκανε κάποιες ρυθμίσεις, αλλά ξανά τα ίδια. Την τελευταία φορά που του το πήγα, μου είπε ότι για κάποιον άγνωστο λόγο, ο εγκέφαλος δεν κρατούσε τις ρυθμίσεις και του έκανε reset, πέρασε τις ρυθμίσεις εξ αρχής και με διαβεβαίωσε ότι δεν θα ξαναέχω πρόβλημα. Βγήκα λοιπόν εθνική για Πήλιο και πήγα ταξίδι με βενζίνη, γιατί με αέριο δεν πάει μία. Υπάρχει καμία ιδέα ή μήπως ξέρετε κανένα αξιόπιστο συνεργείο; Έχω απογοητευτεί.
Περιοχή?

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
erimitis
 
Δημοσιευσεις: 440
Εγγραφή: Τρί 12 Απρ, 2011 20:17

Re: Πτώση στροφών σε lpg tech

Δημοσίευσηαπό sacs » Δευτ 11 Φεβ, 2019 16:35

erimitis έγραψε:
sacs έγραψε:Καλησπέρα. Έχω dacia duster 1600cc laureate 2011 με lpg tech από το 2012. Μέχρι το καλοκαίρι δεν μου είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Σε ταξίδι που έκανα τον Αύγουστο Αθήνα Ηγουμενίτσα, όταν το αυτοκίνητο είχε ταχύτητα πάνω από 110 χλμ, ξαφνικά, ενώ πατούσα γκάζι, έπεφταν οι στροφές, το αυτοκίνητο επιβράδυνε και μετά ξανα ανέβαζε στροφές. Με τη βενζίνη δεν το έκανε αυτό. Μέσα στην πόλη, με χαμηλές ταχύτητες πάει κανονικά. Το πήγα σε μάστορα και διέγνωσε ελαττωματικά μπεκ και έτσι τα αλλάξαμε 170 ευρώ. Μόλις το ξαναέβγαλα εθνική, ξανά τα ίδια. Το ξαναπήγα στον ίδιο, διέγνωσε φτωχό μείγμα, έκανε κάποιες ρυθμίσεις, αλλά ξανά τα ίδια. Την τελευταία φορά που του το πήγα, μου είπε ότι για κάποιον άγνωστο λόγο, ο εγκέφαλος δεν κρατούσε τις ρυθμίσεις και του έκανε reset, πέρασε τις ρυθμίσεις εξ αρχής και με διαβεβαίωσε ότι δεν θα ξαναέχω πρόβλημα. Βγήκα λοιπόν εθνική για Πήλιο και πήγα ταξίδι με βενζίνη, γιατί με αέριο δεν πάει μία. Υπάρχει καμία ιδέα ή μήπως ξέρετε κανένα αξιόπιστο συνεργείο; Έχω απογοητευτεί.
Περιοχή?

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στον Πειραιά είμαι
sacs
 
Δημοσιευσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ 10 Φεβ, 2019 21:09

Re: Πτώση στροφών σε lpg tech

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 15 Φεβ, 2019 03:56

sacs έγραψε:
erimitis έγραψε:
sacs έγραψε:Καλησπέρα. Έχω dacia duster 1600cc laureate 2011 με lpg tech από το 2012. Μέχρι το καλοκαίρι δεν μου είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Σε ταξίδι που έκανα τον Αύγουστο Αθήνα Ηγουμενίτσα, όταν το αυτοκίνητο είχε ταχύτητα πάνω από 110 χλμ, ξαφνικά, ενώ πατούσα γκάζι, έπεφταν οι στροφές, το αυτοκίνητο επιβράδυνε και μετά ξανα ανέβαζε στροφές. Με τη βενζίνη δεν το έκανε αυτό. Μέσα στην πόλη, με χαμηλές ταχύτητες πάει κανονικά. Το πήγα σε μάστορα και διέγνωσε ελαττωματικά μπεκ και έτσι τα αλλάξαμε 170 ευρώ. Μόλις το ξαναέβγαλα εθνική, ξανά τα ίδια. Το ξαναπήγα στον ίδιο, διέγνωσε φτωχό μείγμα, έκανε κάποιες ρυθμίσεις, αλλά ξανά τα ίδια. Την τελευταία φορά που του το πήγα, μου είπε ότι για κάποιον άγνωστο λόγο, ο εγκέφαλος δεν κρατούσε τις ρυθμίσεις και του έκανε reset, πέρασε τις ρυθμίσεις εξ αρχής και με διαβεβαίωσε ότι δεν θα ξαναέχω πρόβλημα. Βγήκα λοιπόν εθνική για Πήλιο και πήγα ταξίδι με βενζίνη, γιατί με αέριο δεν πάει μία. Υπάρχει καμία ιδέα ή μήπως ξέρετε κανένα αξιόπιστο συνεργείο; Έχω απογοητευτεί.
Περιοχή?

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στον Πειραιά είμαι

Ρώτησε εάν μπορεί να σε εξυπηρετήσει για το σύστημα σου ο LPGas που είναι στην περιοχή σου ή ο QGas που είναι κοντά σου .
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1430
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot], manos16 και 64 επισκέπτες