Το πρώτο forum για την υγραεριοκίνηση!

Σβήσιμο στο ρελαντι

Προβλήματα στην εκκίνηση; Διακοπές κατά τη λειτουργία; Σας γυρίζει σε βενζίνη; Safe Mode; Λαμπάκι μηχανής – κωδικοί βλάβης;

Σβήσιμο στο ρελαντι

Δημοσίευσηαπό Aroukatos » Παρ 02 Δεκ, 2022 14:09

Καλησπέρα σας εχω ένα opel astra j 2011εγκατεστησα σύστημα brc πριν 18 000 χλμ ,μέχρι τον Αύγουστο όλα πήγαιναν ρολόι, από εκεί και πέρα ξεκίνησαν κάποια θέματα .Αρχικά κατά την εκκίνηση όταν το όχημα είναι κρύο τρεμει λίγο το αμάξι για 15 20 δευτερόλεπτα όταν πέφτουν οι στροφές του κινητήρα στρώνει.Κατα δεύτερον όταν σταματάω σε φανάρια αρχίζει τρεμει ο λεβιες ταχυτήτων και κάνει σαν ρεταρισμα χωρίς να κουνιέται το στροφόμετρο και σβήνει. Επισης 3 φορες μου εχει αναψει το check engine με ενδειξη φτωχο μιγμα.Τα παραπανω θέματα δεν τα κάνει πάντα.
Τα σέρβις κ του αερίου και του οχήματος τα κάνω κανονικά.Στην πορεία δεν έχει ούτε κομπιασματα τπτ.
Το έχω πάει 3 φορές στον εγκαταστατη στην λεωφ Αθηνών όπου το σύνδεσε έκανε ρυθμίσεις ψιλοεστρωσε μετά απο 2 εβδομάδες ξανά.
Το πήγα σε δεύτερο κοντά στην περιοχή μου στο Περιστέρι και αυτός ρυθμίσεις μετά από 2 βδομάδες πάλι τα ίδια.
Θα ήθελα γνώμες αν έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε κάποιον και καμιά πρόταση για μάστορα
Ευχαριστώ.
Aroukatos
 
Δημοσιευσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ 22 Αύγ, 2021 05:44

Re: Σβήσιμο στο ρελαντι

Δημοσίευσηαπό meletis » Παρ 02 Δεκ, 2022 16:14

Aroukatos έγραψε:Καλησπέρα σας εχω ένα opel astra j 2011εγκατεστησα σύστημα brc πριν 18 000 χλμ ,μέχρι τον Αύγουστο όλα πήγαιναν ρολόι, από εκεί και πέρα ξεκίνησαν κάποια θέματα .Αρχικά κατά την εκκίνηση όταν το όχημα είναι κρύο τρεμει λίγο το αμάξι για 15 20 δευτερόλεπτα όταν πέφτουν οι στροφές του κινητήρα στρώνει.Κατα δεύτερον όταν σταματάω σε φανάρια αρχίζει τρεμει ο λεβιες ταχυτήτων και κάνει σαν ρεταρισμα χωρίς να κουνιέται το στροφόμετρο και σβήνει. Επισης 3 φορες μου εχει αναψει το check engine με ενδειξη φτωχο μιγμα.Τα παραπανω θέματα δεν τα κάνει πάντα.
Τα σέρβις κ του αερίου και του οχήματος τα κάνω κανονικά.Στην πορεία δεν έχει ούτε κομπιασματα τπτ.
Το έχω πάει 3 φορές στον εγκαταστατη στην λεωφ Αθηνών όπου το σύνδεσε έκανε ρυθμίσεις ψιλοεστρωσε μετά απο 2 εβδομάδες ξανά.
Το πήγα σε δεύτερο κοντά στην περιοχή μου στο Περιστέρι και αυτός ρυθμίσεις μετά από 2 βδομάδες πάλι τα ίδια.
Θα ήθελα γνώμες αν έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε κάποιον και καμιά πρόταση για μάστορα
Ευχαριστώ.
Τα μπεκ του υγραερίου είναι τα σωστά;
Επειδή και εγώ είχα παρόμοιο θέμα σε Honda με ακριβώς ίδιο θέμα , εμένα λύθηκε με εκ νέου ρύθμιση στο δρόμο και όχι στάσιμο με auto ρύθμιση . (σε άλλο εγκατάστατη) . Επιπλέον καθάρισε και τη πεταλούδα γκαζιού εάν δε το έχεις κάνει ήδη .



Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Opel Corsa C 1,2 - EG Basico
meletis
 
Δημοσιευσεις: 1431
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ, 2014 01:22


Επιστροφή στο Αντιμετωπίζετε πρόβλημα;

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot], Google Adsense [Bot] και 17 επισκέπτες